Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Elítélendő, ha valaki egy jó...

Elítélendő, ha valaki egy jó házasság, megfelelő anyagi és életkörülmények ellenére úgy dönt, hogy örökbe adja a gyerekét?

Figyelt kérdés

2022. szept. 1. 14:25
A kérdező szavazást indított:
Elítélem
Nem ítélem el
88 szavazat
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
69%
Nem. Nyilván azért adja örökbe, mert nem akar gyereket, onnantól pedig olyan mindegy, hoyg mik a körülmények. Ha valaki nem akar gyereket, annak nem szabad vállalnia, mert csak tönkreteszi mindhármuk életét vele. Örökbe adassal viszont mindhárom boldog eletet élhet.
2022. szept. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
70%
Egyáltalán nem, a pénz meg a háttér csak egy rész az egészből. Nem mindenkinek való a gyerek, és ha tudja magáról, hogy neki nem akkor jól jár el.
2022. szept. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
77%
Egy örökbeadás mindig trauma, de adott helyzetben a legjobb döntés lehet. Nyilván jobb, ha már a megfoganás előtt rájönnek, hogy nem akarnak gyereket. De ha lelki okból nem akar valaki, az is fontos, nem csak az anyagi.
2022. szept. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
72%
Abszolút nem ítélem el, csak sajnálom. Nem könnyű feldolgozni, ennek árnyékában leélni egy életet utána. Nem lehet utána úgy tenni, mintha semmi nem történt volna. A házasságon is nyoma marad sajnos.
2022. szept. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
76%
Miért kéne elítélni? Azt inkább, aki nem akar gyereket de megtartja és megnyomorítja a gyerek egész életét.
2022. szept. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
78%

Nem. Évek óta várunk arra, hogy végre örökbefogadhassunk.

Nem ítélem el a szülőanyákat, bármi is legyen az oka a döntésüknek. Szerintem hatalmas lelkierő kell hozzá és ez a lehető legnagyobb áldozat, amit az ember meghozhat a gyerekéért, hogy a saját fájdalma árán is lemond róla, csak hogy a gyereknek jobb élete lehessen. Minden tiszteletem azoké, akik belátják, hogy akármilyen okból is, de nem tudnának jó anyák lenni és gondoskodnak róla, hogy a kicsi szerető családban nőhessen fel.

2022. szept. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
68%
Nem ítélem el, hiszen én sem akarok gyereket. Csak nem értem, minek szül, számomra a terhesség és a szülés is egy borzalom.
2022. szept. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
37%

"ez a lehető legnagyobb áldozat, amit az ember meghozhat a gyerekéért, hogy a saját fájdalma árán is lemond róla"

Ti el vagytok tájolva! Milyen fájdalom? Nem érted, hogy nem akar gyereket? Nem mindenkinek boldogság a gyerek, és ezáltal fájdalom sincs, csak megkönnyebbülés. Mindenki magából indul ki, miért hiszitek, hogy mindenkinek akkora boldogság egy gyerek? Nem az!

2022. szept. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
77%
Nem ítélek el senkit. De szerintem olyan hülye nnincsen aki abortusz helyett, direkt örökbeadást választ. A terhesség nehéz, mindenki megtudja a környezetében, aztán azt is, hogy, örökbeadta.
2022. szept. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
42%
De, van az a sötét, buta népség aki megszul, aztán orokbeadja. Nincs fajdalma, lelkiismerete. Ismerek több ilyen nőt is, 5-6 gyereket adtak már örökbe, tobbi neveloszulonel, mégis mindig terhes.
2022. szept. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!