Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Mennyi esélyem van örökbeadó...

Mennyi esélyem van örökbeadó anyát találnom? Akinek sikerült magánúton, hol talált rá?

Figyelt kérdés
A férjemmel örökbe szeretnénk fogadni. Minden papírunk már megvan. Várakozunk... Mit tanácsoltok, hogyan és hol találhatom meg azt a kismamát aki valamilyen oknál fogva nem tudja vagy nem akarja megtartani kisbabáját?

2023. márc. 31. 10:12
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
70%
Mivel ha már csak egy csokit is felajánlasz emberkereskedelemnek minősül és könnyen megütheted a bokádat, puszta szívjóságból meg kevesen fogják miattad kijátszani a rendszert kb esélyed nincsen erre, illetve jó lenne ha befejeznéd azt, hogy itt hirdeted magadat.
2023. márc. 31. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Számítottam az ilyen "kedves" hozzászólásokra. Hihetetlen, hogy van akinek ez okoz örömet. Semmilyen rendszert nem szeretnék kijátszani. Létezik magánutas örökbefogadás, ami sokaknak már sikerült. Tanácsokat várok, nem pedig ilyen jellegű megnyilvánulásokat.
2023. márc. 31. 10:26
 3/28 anonim ***** válasza:
85%

Fordulj alapitvanyhoz, es nyilt orokbefogadassal lehet eselyed. De azt tudd, hogy a tobb ezer elotted levo ember is erre var.

Az, hogy a szomszed lany meg epp terhes es majd nektek adja a gyereket, olyan max. a filmekben van, ne eld bele magad, mert csak serulsz.


Eleve a kerdesed is fura, hol talalsz olyan anyat ? Szerinted van valami gyujtohelyuk? Vagy gondolod van erre valami netes forum ? Ez mind mind illegalis lenne, ezert jottek letre az alapitvanyok.

2023. márc. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Nem, nem gondolom, hogy lenne "gyűjtőhelyük" ahogy Te írod. Aki járatos az örökbefogadás témában az tudja, hogy sokan magán úton fogadnak örökbe. Olyanok tanácsát várom, akiknek ez már sikerült és a kérdésem arra irányult, hogy Ők hogyan találtak egymásra az életet adó anyával.
2023. márc. 31. 10:58
 5/28 anonim ***** válasza:
61%

Igen, ertem mirol beszelsz, es van fogalmam a dolgokrol a szakmam miatt.

Es igen, van ilyen, es igen alapitvanyon keresztul tortenik 99 %-ban a nyilt orokbefogadas. Mert ha te maganuton a boltban leintesz valakit, azt is hivatalosan kell intezni , es ugyanugy az alapitvanyhoz vagy az egyesulethez kell fordulnod a jogi resze miatt. Ezert irtam, hogy keress fel alapitvanyt.

De ha jobban tudod, akkor jo keresgelest, menjel talan vedono kozelebe ?

2023. márc. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy a jogi része miatt kell alapítvány vagy a TEGYESZ segítsége a folyamat végén, a hivatalos papírokhoz.
2023. márc. 31. 11:43
 7/28 anonim ***** válasza:
28%

Sehogy


Örökbe pont hu és a többi nyílt alapítványnál lehet vagy teljesen véletlenül belefutsz valakibe, akár itt is.


Ismerős a saját gyerek pszichológusán keresztül talált úgy, hogy a lány is oda jàrt. A lány hívta fel, hogy lenne egy baba, akit nem tartana meg…


( de itt a szülőanya tartja a kapcsolatot a kisgyerekkel. Tényleg nyílt örölbefogadás volt végül alapítványon keresztül)



Ez 1 a 100e-hez

2023. márc. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
90%
Csak hogy kapj egy rendes választ is: Mi véletlenül ismertük meg a kismamát, egy ismerősön keresztül. Beszélgettem az ismerősömmel és mondta hogy egyik ismerőse babát vár és örökbe szeretné adni (ismerősöm tudta, hogy mi már várakozunk) akkor , ott még nem gondoltam, hogy ez a baba a mienk is lehetne, csak utána hazafele gondolkodtam el ezen, megbeszéltem a férjemmel mit szólna hozzá, utána felhívtam az ismerősömet, hogy ha a kismama nem bánná szívesen megismernénk. Másnap a kezembe adta a telefonszámát.. ennek 9 éve.. és igen.. be kellett vonnunk a tegyeszt az ügyintézésbe, de mi találtuk úgymond magunknak örökbeadó anyát. Nálunk mint látod véletlen volt... (bár nem hiszek a véletlenekben :) ) - esetleg sztem védőnővel beszélgethetsz ha van egy kismama akiről tud, megkérdezheti szeretne-e nyílt örökbeadást.. sose lehet tudni mit hoz az élet :) Sok sikert!
2023. márc. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
47%

Érdemben nem tudok hozzászólni, de felháborító az emberek rosszindulata. Muszáj az emberbe még egyet belerúgni? Mindig van egy hihetetlenül kedves hozzászólásotok mindenhez... Nem unalmas még itt élni ki szomorú kis életetek nyomorúságát?


Ne foglalkozz velük, Kedves. Kívánom, hogy sikerüljön minden vágyatok! Ne add fel, facebookon olvastam már sikeres nyílt örökbefogadásról. Kitartást!

2023. márc. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
54%

Tudod mi az undorító? Remegve várni, hogy valaki végre olyan helyzetbe kerüljön, hogy le kelljen mondania a gyerekéről, akit 9 hónapig hord a szíve alatt, hogy ezt a gyereket aztán én nagy boldogan hazavigyem! Ez az undorító! Értem én, hogy van, aki nem tudja felnevelni a gyerekét, és azt is, hogy valakinek meg máshogy nem lehet, csak örökbefogadással, akkor ez van, ebből kell a maximumot kihozni, de azon erőlködni, hogy "Hahó, nincs valakinek egy felesleges gyereke, mert akkor én kérem!", hát ez elképesztően gáz.

Nem véletlenül szigorították meg ezeket a magánutas ügyleteket.

2023. márc. 31. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!