Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Mennyi esélyem van örökbeadó...

Mennyi esélyem van örökbeadó anyát találnom? Akinek sikerült magánúton, hol talált rá?

Figyelt kérdés
A férjemmel örökbe szeretnénk fogadni. Minden papírunk már megvan. Várakozunk... Mit tanácsoltok, hogyan és hol találhatom meg azt a kismamát aki valamilyen oknál fogva nem tudja vagy nem akarja megtartani kisbabáját?

2023. márc. 31. 10:12
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Szerintem meg a Te hozzászólásod undorító. Sajnálom, hogy csak annyira vagy képes, hogy a saját szád ízére fordítsd le a szituációt. Egy lemondó anyának is megnyugvás, ha látja és kiválaszthatja hová kerül a gyermeke. Aki meg hazaviszi sem úgy viszi haza, hogy húúú, most milyen boldog vagyok, kaptam egy gyereket. Tudod mit érez? Azt, hogy semmi sem biztos, az anya 6 hétig meggondolhatja magát, akkor amikor már kialakul egy kötődés a baba és az örökbefogadó szülő között. Aggódik mert nem tudja milyen hatások érték méhen belül a babát (alkohol, cigi, szerhasználat). Tele van félelemmel és nem csak ugrál örömében, ahogy Te elképzeled. És a gáz az leginkább az, hogy Te "ügyletnek" nevezel egy ilyen folyamatot... Kérném aki csak ilyen stílusban tud itt írni az inkább ne tegye!

2023. márc. 31. 15:32
 12/28 anonim ***** válasza:
0%

Akkor bizonyára azt is tudod, hogy a 6 héten belüli visszakérések szinte mind magánutas örökbefogadások voltak. Ilyen az, amikor hirdetésben összeismerkedik Juli, akinek nem lehet gyereke, pedig akar, meg Gizi, akinek gyereke lesz, pedig nem akar, és azt hiszik, hogy mi sem egyszerűbb ennél, Gizi odaadja a gyereket Julinak, és mindenki boldog. Pedig marhára nem. Ezért kell az alapítvány, ahol szakemberek támogatják az anyát, elsősorban abban, hogy ő maga nevelje fel a gyereket, és csak ha 1000 százalékig biztos, hogy ez neki nem megy, és a családban senki sem vállalja, akkor keresnek örökbe fogadó szülőket a gyereknek. Legkorábban a 9. hónapban, de néha csak a szülés után. Még így is van egy kis kockázat, hogy visszakéri, de sokkal kevesebb, mint az ilyen "keresek egy kismamát" esetekben, aminek 10-ből 9 esetben az a vége, hogy jobb esetben még a szülés előtt, rosszabb esetben a 6 hét alatt úgy dönt, hogy mégsem gondolta át annyira ezt a dolgot, és mégis kell neki a gyerek.

Várjátok ki szépen a sorotokat, jelentkezzetek alapítványokhoz, akkor megismerhetitek a kismamát is, és sokkal kevésbé sérültök mindannyian.

2023. márc. 31. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, hogy így a kockázatosabb, de azzal is, hogy nagyon sok mindenkinek meg sikerült. Szerintem nem másnak kell megmondónak lennie. A véleményedet elmondhatod természetesen, de utasításban azért nem kérem, hogy mit csináljak.
2023. márc. 31. 15:59
 14/28 anonim ***** válasza:
69%
12: nagyon el vagy tévedve... "és a családban senki sem vállalja, akkor keresnek örökbe fogadó szülőket a gyereknek." - és itt most a család része fontos... Már nincs olyan, hogy megkeresik az örökbeadó anyukáját-testvérét , hogy vállalja-e... NINCS ilyen!! Ha a szülőanyuka lemond.. akkor lemondott és kész.. Ebben a dologba csak és kizárólag csak a vsz apa szólhat bele, de azért lássuk be, hogy egy nő akkor adja örökbe a gyermekét, ha az apa egyrészt nem is tud a terhességről.. másrészt hallani sem akar a terhességről... "szeretem" amikor olyanok szólnak hozzá, akik cikkekből, hallomásból értesültek az öf mindenféle "törvényével" és baromi okosak... "8"-as voltam egy lassan 9 éves nyílt örökbefogadott fiú anyukája..
2023. márc. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
73%
10-es.. még neked is szeretnék írni... Iszonyú rosszul gondolod, hogy bárki- bármelyik öf szülő azt várja, hogy " legyen már egy nő aki nem bírja megtartani a babáját!" - ez iszonyú sarkosított gondolkodás.. öf szülőként: soha nem erre vártam.. hanem arra, hogy ha ez megtörténik, akkor szerettem volna én lenni annak a kis babának- gyermeknek az anyukája... nekem iszonyú rosszulesik, hogy sokan úgy gondoltok ránk, mint akinek más gondja nincs csak lesni hol találunk magunknak gyereket.. pedig erről szó sincs...
2023. márc. 31. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
0%

14-es!

Tudom, hogy a hatóságok nem keresnek senkit, aki az anya helyett felneveli a babát. Ettől még létezhet nagymama, testvér, aki meggyőzi az anyát arról, hogy ne adja örökbe a babát, mert ő segít felnevelni, és akinek a hatására meggondolja magát. Ezt zongorázzák végig, hogy ilyen nincs-e, és száz százalékig biztos-e, hogy az örökbeadás az egyetlen lehetőség.

Magánutas próbálkozásoknál iszonyú gyakori, hogy a pár hónapos terhes kismama megijed, örökbefogadókat keres, talál is, aztán ahogy telik az idő, kiderül, segítséggel meg tudja tartani, az örökbefogadó meg pofára esik. Még rosszabb esetben a szülés után derül ki, és visszakérik a gyereket. Azt hiszem, abban egyet érthetünk, hogy ez senkinek nem hiányzik.

Apróhirdetésben gyereket keresni pedig elképesztően visszataszító. És ahogy a pontozást nézem, a többség hasonlóan gondolja.

2023. ápr. 1. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

Szerintem meg a Te hozzászólásaid visszataszítóak, meg az ilyen fórumokon azt élvezők, hogy ezt most "jól megmondom neki". Komolyan elgondolkozom időnként, hogy embereknek mennyi idejük van negatív kommenteket írogatni és utána azt várni, hogy a "kedves" hozzászólását mennyi hasonló itt élvezkedő társa mire értékeli. Hihetetlen. Ezért tart itt a világ. Már ne haragudj, de értelmes, intelligens ember nem ezeket figyelget, hogy ki mit mire pontoz. Tudjuk, hogy milyen értelmi szintű embereknek számára fontos ez. Amúgy meg csak okoskodsz itt, nulla tájékozottsággal a hátad mögött. Részemről élvezkedhetsz tovább és figyelgetheted ki mire pontoz téged, örülök, hogy ettől boldogabb a napod, de én a Te irományaidra ezentúl nem reflektálok, mert nem pazarlom az időmet Rád. Köszönöm az eddigi elmés megnyilvánulásaidat, további jó szórakozást itt a fórumon. Máskor inkább oda szólj hozzá a szakmabeliségeddel, amihez értesz is! Sokat elárul Rólad a sok belőled ordító jelző: "undorító, visszataszító", meg a "szakmabeli, ügylet" szavak is.

Nem a kiírt kérdésemre írtál választ, hanem egész végig engem minősítettél, pocskondiáztál. Természetesen tisztában vagyok vele, hogy most következik majd az újabb engem minősítő kedves hozzászólásod a soron következő negatív jelző áradattal, de én arra már ígérem nem reagálok...

2023. ápr. 1. 11:26
 18/28 anonim ***** válasza:
11%
Csináljatok sajátot.
2023. ápr. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
78%
"18" - méh nélkül elég nehéz saját babát csinálni magunknak... (vagy szted hol növekedjen bennem méh nélkül a babám?" várom a baromi okos hozzászólásodat...
2023. ápr. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
55%

Pfff, undorítóak ezek a válaszok. :(


Kérdező, nekem facebookon sikerült rátalálnom a kisfiam vér szerinti anyukájára. El voltam már nagyon keseredve több év várakozás után és anyukás meg nagy létszámú női facebook csoportokba kiírtam a nevemet felvállalva, hogy már X éve várunk és egyetlen esélyünk arra, hogy belátható időn belül sikerüljön örökbefogadnunk, az a magánutas örökbefogadás lenne (ami egyébként NEM illegális, sőt itt Pest megyében a TEGYESZ is javasolta, hogy próbálkozzunk magánúton is, mert rengeteg a várakozó).


Na, szóval így. Írt egy hölgy, hogy olvasta a bejegyzésemet és egyik ismerőse pont babát vár és örökbe szeretné adni, de szeretne találkozni a leendő örökbefogadókkal és szeretne meggyőződni róla, hogy jó helyre kerül a kicsi.


Felvettük a kapcsolatot a vér szerinti anyukával, beszéltünk telefonon és egyeztettünk személyes találkozót. Rögtön bevontunk egy alapítványt, így a találkozón már az alapítvány munkatársa is jelen volt.


Mivel szimpatikusak voltunk egymásnak, így ott helyben elindítottuk a folyamatot. Teljesen törvényesen zajlott minden, erre mindkét oldalról nagyon odafigyeltünk. Tartottuk egymással a kapcsolatot majdnem napi szinten és a baba a születése utáni első óráktól kezdve már velem volt. Befeküdhettem vele a kórházba és onnan már hozzánk jött haza. A múlt héten lett vége a hat hétnek, most várjuk az örökbefogadást engedélyező határozatot.


Kimondhatatlanul hálásak vagyunk a vér szerinti anyukának és ő is megnyugodott, hogy ha már neki nincs lehetősége felnevelni a kicsit, legalább láthatta, hogy jó helyen van nálunk a baba és meggyőződhetett róla, hogy nagyon szeretjük.


Drukkolok, hogy hozzátok is minél hamarabb megérkezzen a gyerek, akire vártok. 😊

2023. ápr. 4. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!