Hogyan lehet lemondani a gyerekről, ha már 4 éves?

Figyelt kérdés
Ugye a szülés után van lehetőség a kórházban hagyni, de ha valaki nem élt ezzel, van lehetőség később lemondani róla, hogy valaki más örökbe fogadja?

2023. ápr. 13. 09:22
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
98%

Gyámhivatal tud segíteni, de egy ekkora gyereknek ez iszonyat törés lesz.

Első körben a csalásban nézik meg a lehetőségeket, másik szülő, nagyszülő, családba fogadás stb. Az örökbefogadáshoz mindkét szülőnek le kell mondania.

2023. ápr. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim válasza:
42%

Van rá mód, de nagyon sok idő, és hosszú procedúra, amiben a gyerek mindenképpen sérül, valószínűleg egy életre. Miről van szó, te akarsz lemondani róla vagy más? Miért? Nem ajánlom, hogy ebbe bárki is belekezdjen, mert nem akarja/tudja felnevelni mégsem, akkor már vannak szervezetek, családsegítő, gyámhatóság, ahol segítséget kaphat a szülő a gyerekneveléshez.

A szulői jog megvonásához nagyon kemény feltételeknek kell fennállnia (pl visszaeső és súlyos szerhasználat, visszafordíthatatlan és veszélyeztető pszichés állapot, a gyermek veszélyeztetése), hogy végleg elvegyék a szülői jogot valakitől, egyébként a gyámügynél érdeklődj a részletekről. Először mindenképp gondozásba veszik a gyermeket, aztán következő lépésként ha kell, kiemelik a családból és intézetbe kerül, bizonyos feltételek és szerencse mellett talán nevelőszülőkhoz. Aztán hónapok telnek el, és ha nem változtatott a szülő, egy jó pár felülvizsgálat és évek (!) után elvehetik a szülői jogokat. Lemondani róla nem lehet tudtommal. Aki gyereket tudott csinálni, vállalnia kell a felelősséget érte.

2023. ápr. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
72%
Otthonba kerül végül, de nem tudom mi vezethet ide hogy egy 4 évessel iylet tegyen v ki önként.
2023. ápr. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
86%

Le lehet.

Hozzánk családba fogadással került anno egy másfél éves.

Valahol szerencse is a szerencsétlenségben, mert még mindig jobb, ha lemond, mintha megöli a szülő.

Az intézetekben azok ragadnak bent, akikről a szülők nem mondanak le, várva a nagykorúságot, meg az életkezdésit. Nagyon sok szülő ilyenkor döbben rá, hogy mennyire "szereti" a gyereket.

Viszont minél idősebb, annál nehezebben találnak családot, a többség egészséges kisbabát szeretne.

2023. ápr. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 A kérdező kommentje:
Én úgy érzem tönkrementem, minden nap azt érzem, hogy bárcsak sosem estem volna teherbe, tönkrement az életem, és azt látom, hogy nincs ebből kiút. Tudom, lett volna több eszem korábban, de már nem tudom visszacsinálni. Vállalnom kell a felelősséget, erről senkinek tudok beszélni, mert teljesen jogosan ez tabu és megítélnének. Legszívesebben elmenekülnék nagyon messzire, de erre sincs lehetőség úgy, hogy senki ne tudjon róla.
2023. ápr. 13. 09:49
 6/42 anonim ***** válasza:
80%
Ja, és akkor fel sem merül hogy magadnak kérj pszichológusi, pszichiáteri segítséget, mert esetleg depressziós vagy, hanem az az első opció hogy eldobod a gyereket mint a megunt kutyát szokták egyesek. Megvan minek van kitéve egy állami gondozott gyerek? Tudod mekkora részük szenved el fizikai bántalmazást, nemi erőszakot?
2023. ápr. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim válasza:
95%
Tényleg kérj segítséget, keress fel egy anyaotthont, egy örökbefogadással és -adással foglalkozó szervezetet, láttak már ilyet, és segíteni fognak, de elsősorban abban, hogy a gyerek családban tartását és a körülményeket, a te állapotokat próbálják majd menteni, jobbá tenni. Nagyon gyakorlott szakemberek vannak ezeknél a szervezeteknél, hidd el, hogy láttak már mindent, és nagyon sokszor tudnak tényleg segíteni. A jog a gyermeket védi elsősorban, és a gyermeknek joga van mindkét szülőjéhez. De mondom, egy szervezetnél anonim maradhatsz a környezeted számára és valódi segítséget kaphatsz.
2023. ápr. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 Kései Sirató ***** válasza:
84%
4 éves a gyereked és lemondanál róla, kérdező? Jól értem?
2023. ápr. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
93%
Apával beszéltél a dologról?
2023. ápr. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen azokat a válaszokat, akik az egész folyamat menetére vonatkozóan adtak választ. Akik pedig megítélő választ adtak, megértelek titeket, és elfogadom, hogy ezek a gondolatok vállalhatatlanok, de már nem tudok ezzel mit csinálni.
2023. ápr. 13. 10:01
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!