Hogyan lehet lemondani a gyerekről, ha már 4 éves?

Figyelt kérdés
Ugye a szülés után van lehetőség a kórházban hagyni, de ha valaki nem élt ezzel, van lehetőség később lemondani róla, hogy valaki más örökbe fogadja?

2023. ápr. 13. 09:22
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
31%

Most ezt érzed, de belegondoltál abba is, hogy a gyermek felnő és minél nagyobb, annál több mindent megért és meg tud csinálni önállóan? Tehát ha szeretettel és odafigyeléssel neveled, akkor egyre könnyebb lesz.

Ja és ha örökbeadod, akkor lehet, hogy eleinte könnyebb lesz. Alszol, bulizol, kiengeded a fáradt gőzt... de utána ott lesz egy életen át tartó lelkiismeretfurdalás és ha a gyermek felnő szinte biztos, hogy meg fog keresni, mert kíváncsi ki az igazi anyja és miért adta őt örökbe. Akkor majd abba fogsz beleőrülni. Szóval nem lesz jobb az életed semmivel, ha megszabadulsz a gyerekedtől.

Arról nem is beszélve, hogy egy jó érzésű, normális férfi nem is kezdene egy ilyen önző, gyenge nővel. Szóval szerintem csak akkor add örökbe a gyerekedet, ha ezeket átgondoltad vagy ha a gyermek hiányt szenved akár anyagilag, akár törődésben, mert akkor viszont jobbat érdemel!

2023. ápr. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
57%

A nő nem számít?


Nem. Nem számít. Onnantól, hogy világra hozta a gyermeket, és hazavitte a kórházból,nem számít.

2023. ápr. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 A kérdező kommentje:
Én elfogadom, hogy az én életem nem számít innentől, de ha nincs örökbeadási lehetőség, akkor nekem csak a nyomtalanul eltűnés (? ezt lehetetlen véghezvinni) vagy az öngyilkosság marad, amit nem szeretnék. Olyan megoldást szeretnék találni, ami mindkettőnknek jó, azt szeretném, ha családba kerülne, és nem állami gondozásba. Ez a mostani helyzet mindkettőnknek rossz. De kaptam már válaszokat arra, hogy merre kell elindulnom, amit köszönök, és ha nem baj, már nem nagyon szeretnék reagálni az egyéb típusú válaszokra.
2023. ápr. 13. 11:15
 24/42 anonim ***** válasza:
89%

Ez a kerdező próbalt mar itt segítséget kérni, de ez olyan helyzet, amiben nem igazán van jó tanács.

Apa van képben? Ha igen, nevelje ő tovább. Ez miért nem opció?

Sajnos 4 eveseket ritkán akar bárki örökbe fogadni. Nevelőszülőhöz kerül. Gyamhivatalhoz kell bemenni érdeklődni. Nem, nincs olyan opció, hogy senki ne tudjon róla. Pláne hogy a gyereked már emlékezni fog rád. Az ő fejéből már fixen nem tudod kitörölni magad.

2023. ápr. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
90%
Hol az apa? Nagyszülők? Más rokon?
2023. ápr. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
43%
Hagyátok a fenébe ö már eldöntötte nem kell neki a gyerek,nyilván az új hapsinak akar szülni,a mostanit meg eldobja mint egy szemetet szégyeld magad remélem az élettöl megkapod amit érdemelsz,az ilyen nö nem érdemel gyermeket,
2023. ápr. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
87%
Ha olyan megoldást akarnál ami mindkettőtöknek jó akkor felkeresnél egy pszichológust. Nem értem ez miért nem opció. Így csak a gyerek életét teszed tönkre.
2023. ápr. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
89%
Kérdező,én is elsősorban magamat tenném rendben,pszichológus,bármilyen segítség és ha rendbe jöttem és még mindig így érzem,akkor mennék tovább.
2023. ápr. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 Kései Sirató ***** válasza:
42%

Adtad volna örökbe, amikor megszülted. Tetted volna be egy inkubátorba, ha nem vállalod a neved!


Most már késő!


Ha ennyire szívtelen és utolsó vagy, akkor menj be a gyámhivatalhoz és ott tájékoztatnak! Nagymama sincs, aki felnevelje?

2023. ápr. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
90%

Én is voltam hasonlóan, mint Te. De aztán összeszedtem magam és nevelem a lányom. Már semmi pénzért nem mondanék le róla. Nagyon bántam volna, pedig anyámékkal lett volna. Már 8 éves és nem csinálnám vissza.

Eddig kértél segítséget valakitől, hogy segítsen rendbe jönni? Az lenne az első lépés.

2023. ápr. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!