Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Örökbe fogadnátok roma gyereke...

Örökbe fogadnátok roma gyereket/kisbabát?

Figyelt kérdés
Gondolkozok az örökbefogadáson,persze még nem most hanem majd idővel lehet szeretnék örökbe fogadni ha addig nem alakul ugy az életem.Ti örökbefogadnátok egy roma gyereket?
jan. 13. 12:16
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
86%

Én alapból nem fogadnék örökbe. Ha nem lenne 2 sajátom, nem sikerültek volna ők, akkor gyerek nélkül éltem volna le az életem.

De romát meg főleg nem.

jan. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
jan. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
95%

Kövezzenek meg, de nem.

Amúgy osztom az 1-es véleményét.

Hozzáteszem, egy ismerős pár egy 1 éves fehér babát fogadott örökbe, egy másik pedig kb. 5 év korkülönbséggel 2 roma kislányt és sehol sincs eddig rossz tapasztalat. Tisztelem, becsülöm is érte mindkét párt. De ebben a kérdésben én vagyok "rosszul bekötve".

jan. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
76%

Alapvetően nyitott vagyok az örökbefogadásra és a roma gyerekekre is, szerintem többségében a neveltetésen és azon múlik, hogy milyen szociális közegben nő fel. Ismerősi körben van 2 pozitív példa is, negatív nincs.

Abból a szempontból viszont nem feltétlenül fogadnám örökbe rögtön, hogy nem biztos, hogy én "fehérként" fel tudnám rendesen készíteni a rasszizmusra és a negatív előítéletre, amivel elég valószínűleg szembe kell majd néznie. (Viszont lehet, hogy ezt valamennyire a tanfolyamon megtanítják, az még távolabb van nekem, lehet, hogy erről változni fog a véleményem pár év múlva.) De nyilván mielőtt örökbefogadhatsz egy kisgyereket találkozol vele, van időd azt mérlegelni, hogy alkalmas lennél-e hozzá szülőnek.

jan. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Kizárt!!
jan. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
77%
Semmiképp.
jan. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
90%

Ha egyedül maradtam volna vagy olyan párom lenne, aki nyitott rá, akkor én fogadtam volna örökbe roma gyereket.


Akár nagyobb gyereket is. Ami nálam kizáró ok lenne az a kialakult függőség és az értelmi fogyatékosság. De egy 7-8 éves gyereknél már nyilván nem az anyja akarsz lenni (nővéremet anyum nevelte 7 éves korától, mert az anyja elég gázos volt, de sose lett az anyja helyett anyja, csak a második anyja). Én ezzel együtt tudnék élni, nem akarnám “teljesen a saját gyerekemként” felnevelni csak pótanyaként.

jan. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
30%
Egyáltalán nem fogadnék örökbe semmilyen körülmények között. Ha nem lehetett volna gyerekem sem. Romát meg főleg nem. Sajnos nem roma gyereknél is lehet "zsákbamacska", nem tudatjuk, az anyuka hogyan élte meg a terhességet (gondolok itt például drogozásra, alkoholra, cigire).
jan. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
65%

Van egy direkt ezzel foglalkozó egyesület:


[link]


Szerintem tőlük érdemes tanácsot kérni.

jan. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
81%
Pici gyereket igen, akinek meg nincs rossz berögződése
jan. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!