Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Örökbe fogadnátok roma újszülö...

Örökbe fogadnátok roma újszülöttet?

Figyelt kérdés

Lehetnék később problémák, következmények belőle?

Mennyit számít, hogy milyen körülmények között cseperedik és hogy van nevelve? Akkor is kiütközhet a "vére" idővel? Vagy lehet belőle egy tök normális ember, annyi, hogy sötét bőrű?

Egyedülálló nőként mennyi esélyem van kapni roma újszülöttet országos szinten?


jan. 11. 20:31
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
82%
Semmilyen gyereket nem fogadnék örökbe
jan. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
85%
A genetika nagyon meghatároz minket. A neveltetés mellet kihat az életre, tudományosan. Nem fogadnék örökbe.
jan. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
37%

Nem ismersz normális életű romát?

Mert akkor ha ismersz akkor rájösz, hogy bárkiből bármi lehet.

jan. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
92%
Igen, örökbefogadnám.
jan. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem egy gyerek viselkedése nem attól lesz "cigányos", hogy kik a biológiai szülei, hanem hogy az őt körülvevő közeg milyen, hogy tőlük milyen mintákat tanul el.


Egy putriban, ahol laknak 10en mélyszegénységben ott nincs sok tér normális keretek között szocializálódni. Ott megtanulják azt, hogy erőszakkal előrébb tudnak jutni.


De bőven lehet látni olyan cigány családokat, akik külömbek jónéhány átlag Magyar családnál.


Szóval ez alapján én örökbefogadnám.

jan. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
92%

Én gondolkoztam ezen, és csak az tartana vissza, hogy vajon a gyereknek jó-e. Miután így ránézésre látszik, hogy nem saját, esetleg túl sokan rákérdeznek, kéretlenül véleményt nyilvánítanak. Ha aktuálissá válna a kérdés, valószínűleg nem tennénk származási kikötést.


Abban, hogy kiütközik a vér, nem hiszek. Abban igen, hogy egy örökbefogadott gyerek hoz traumákat és ez kiütközik. És persze ha roma, akkor rögtön a származását okolni könnyű, de hülyeség. Az én családomban van örökbefogadott gyerek, nem roma, mégis elég problémás gyerekkora volt, az unokatestvéreivel ellentétben gyengén tanult, aztán 16 évesen terhes lett. De végül mégis összeszedte magát, azóta 3 gyereket nevelnek rendezett körülmények között (az elsőt is megszülte, neveli, és összeházasodtak az apával).

jan. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
68%
7-es, de a gyerek a géneket, temperamentumot és rengeteg képességet a szüleitől örököl. Lehet ezen javítani neveléssel, megfelelő mintával, de kitörölni nem lehet. Természetesen elsülhet jól a dolog, de kamaszkorban rengeteg dolog kiütközhet. Egy örökbefogadható gyerek valószínűleg nem egy példás életű, tanult családból került ilyen helyzetbe. Terhesség alatti dohányzás, drog, alkohol mind befolyásolja a gyerek életét.
jan. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
66%

Sajnos #6, nincs igazad. Pont attól lesz a viselkedese cigányos, ami a génjeiben kódolva van, ergo a biológiai szüleitől. A nevelés a géneket nem írja felül.

Környezetemben tapasztaltam is ilyet. 2 hónapos volt a csecsemő mikor örökbefogadták, nem is volt a biológiai szüleiknél. Nem tudta levetkőzni a származását. Normál családban nőtt fel, tisztaságban, rendben. Mikor anyukája meghalt 18 éves volt, onnantól putrit csinált a 2 szintes házból. Az apjával ugy bánt mint egy lábtörlővel. 2 év múlva az apja is meghalt, és elverte az egész örökségét (házat, autót, pénzt) és egy cigany putriba költözött.

jan. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
84%

Őszintén szólva nem tudom milyen csoportjai/generációi vannak nekik, de az biztos, hogy nem lehet általánosítani. A családomban vannak romák (bár mondom, nem tudom pontosan minek hívják magukat) a családba került egy zenész roma és egy példamutató, illedelmes, teljes életet élnek. Osztálytársaim között régen volt egy roma testvér pár, ők is kedvesek, illedelmesek, dolgosak voltak.

És igen, emellett vannak akik putriban, nulla jó példa mellett nőnek fel és iszonyú, a társadalomra káros életet élnek. Pont emiatt azt gondolom, hogy a példamutatás rengeteget számít.

Én nem neveltem roma gyereket, de úgy sejtem a romák általános megpecsételése lehet a legnagyobb problémája majd.

jan. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
87%

Mi a szintén magyar férjemmel külföldön neveljük a félig olasz lányomat. És bizony nála is teljesen kiütközik a dél-olasz temperamentum, pedig mi a férjemmel csendesek és nyugodtak vagyunk. Egyébként semmi gond vele, csak ő sokkal pörgősebb, szertelenebb, hangosabb, extrovertáltabb, mint mi. De szerencsére jó dolgokat is örökölt az olasz részről, művészetekben nagyon tehetséges.


Természetesen én is ismerek példás értékű roma családokat, de ők nem is adják örökbe a gyerekeiket.

jan. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!