Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Szerintetek megsínyli a saját...

Szerintetek megsínyli a saját gyermek, ha a szülők nevelőszülőként több gyermeket is gondoznak?

Figyelt kérdés
2016. febr. 29. 17:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Abban az esetben igen, ha látja, hogy a "testvéreit" elviszik. Itt szerintem a gyerek tudatalatt is fél tőle, hogy őt is el fogják vinni.
2016. febr. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen én is így gondolom!
2016. febr. 29. 19:56
 3/10 anonim ***** válasza:
44%
Plusz feltekenyseg
2016. febr. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy egy ilyen helyzetet lehet-e sérülésmentesen csinálni. Olvastam, hogy az ilyen családokban mindenki tudja, hogy ki a saját gyerek, és ki nem, de ezt vajon hogyan élik meg a nem sajátok? Vagy hogy a nevelőszülők ne engedjék magukat anyának és apának szólítani, mert a nevelt gyereknek tudnia kell, hogy ez csak átmeneti állapot. Oké, ez igaz, de azt akkor úgy kell elképzelni, hogy az egyik gyerek szólíthat anyunak, de a másikra rászólok, hogy neked Marika néni vagyok? Meg amit előttem is írtak, hogy ezeket a gyerekeket gyakran elviszik, akár a vér szerinti család kapja őket vissza, akár örökbe fogadják őket, ezt egy felnőttnek is nehéz lehet feldolgozni, nemhogy kicsi gyerekeknek.
2016. márc. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez hozzáállástól függ, hogy a szülők hogyan nevelik a saját gyereküket. A húgom évekig krízisszülő volt, jó pár gyereket nevelt átmenetileg, mellette van egy saját fia, aki most 11 éves. Nemrég abbahagyta a krízisszülőséget és eljár bébiszitterkedni családokhoz (külföldön élnek), a fiának ezt volt nehéz feldolgozni, mert annyira hozzászokott, hogy az anyja mindig otthon volt, hogy visszasírta azt az időt. Mellesleg néhány gyerekkel továbbra is tartják a kapcsolatot, a fia szintén átérzi ezeknek a gyerekeknek a helyzetét, soha nem volt belőle gond, megfelelő nevelés mellett ennek inkább pozitív hatása van a saját gyerek fejlődésére.
2016. márc. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Szerinted mik a főbb szempontok nevelés céljából,hogy a saját gyermek ne sérüljön?
2016. márc. 1. 16:59
 7/10 anonim ***** válasza:
Megpróbálhatsz mindent, amit gondolsz, de nem biztos, hogy nem sínyli meg. Minden a gyerek természetétől függ, mert lehet, hogy majd úgy tesz, mintha elfogadná, ugyanis a gyerekek megpróbálnak megfelelni az elvárásoknak, de ez nem jelent semmit, lehet, hogy majd felnőtt korában a fejedhez vágja, vagy akkor szembesülsz vele, hogy bizony megsínylette a gyereked.
2016. márc. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hát igen.

Mondjuk nekem energiám sem lenne,hogy nevelőszülő legyek de a nővérem nagyon rajta van most.

2016. márc. 2. 11:38
 9/10 anonim ***** válasza:
67%

5-ös vagyok. Szerintem a szociális érzékenység erősítésére kell hangsúlyt fektetni, sokat kell beszélgetni a gyerekkel arról, hogy nem mindenki van olyan szerencsés helyzetben, hogy szerető család veszi körül. Egyébként szerintem már maga az, hogy nevelt gyerek van a családban, nyitottá teszi a saját gyereket az ilyen helyzetekre, míg az, aki nem ismeri "testközelből", lehet, hogy éppen amiatt nem tudja elfogadni az ilyen gyerekeket (pl. ha ilyen osztálytársa lesz stb.)

A mi családunkban ez egy természetes dolog már nagyon régóta. Édesapámék öten voltak testvérek, plusz volt egy nevelt gyerek. Aztán a nagynénémnek nem született sajátja, így nevelőszülő lett, hét állami gondozott gyereket nevelt fel, kettő közülük roma. Mi gyerekként gyakran nyaraltunk náluk, és unokatestvéreinknek tekintettük őket. Én külön élveztem, mikor idegeneknek az egyik roma kislányt unokatesómként mutattam be. Mindketten élveztük a megrökönyödést az arcukon, hogy egy szőke kék szemű és egy full roma hogyan lehetnek unokatesók :)

A húgom döntésében, hogy krízisszülő legyen, ez a példa nagy szerepet játszott. A másik húgom szintén szeretne a saját gyerek mellé még nevelt gyereket, náluk a férje is nyitott erre, mert az ő szülei is neveltek egy roma kislányt mellette, aki nagyon odavan a sógoromért mai napig, bátyjaként szereti.

Nálunk a férjem olyan kultúrából származik, hogy még az örökbefogadásra sem nyitott, így ezt nem erőltetném (akkor merült fel a téma, mikor úgy volt, hogy nem lehet saját gyerekünk). Én úgy gondolom, hogy ha a szülők számára természetes a dolog, természetesen kezelik, akkor a saját gyerek számára is azzá válik. Legalábbis nekem ez a tapasztalatom.

Én személy szerint nyitott lennék a nevelőszülőségre, bár őszintén szólva roma gyerekre nem biztos (az említett példák ellenére), mert bár biztos vannak kivételek, de azért ők jobban feladják a leckét gyereknevelés szempontjából.

2016. márc. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az én szüleim nem voltak nevelőszülők sosem. Cserébe van egy programja a helyi nevelőotthonnak, hogy vakációra családokhoz kerüljenek a bent lakó gyerekek. Így többször voltak 1-2 hétre, akár hónapra is nálunk. Én addig nem vágnék bele, amég nincs a gyermekem 10-12 éves, hogy megértse mi is történik, plusz beszélnék vele, hogy ő mit szólna hozzá. Ha egyenlően kezelitek az összes gyerkőcöt majd, sztem nem lesz gond.


Én például nagyon örültem, amikor gyerekek kerültek hozzám. Legalább arra az időre voltak "testvéreim". Mindig is egyedül éreztem magam otthon, és így legalább lettek játszótársaim és új barátaim.

2016. máj. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!