Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nálatok hogy vannak ezek a...

Nálatok hogy vannak ezek a dolgok az oviban? Naposság, étkezés, nevelés.

Figyelt kérdés
Egyre csak gyűlnek a tapasztalatok az oviban. Igaz ez a harmadik évünk, de egyre furcsább. Csak hogy a fenti 3 dolgot említsem. A naposnak kell a szokásos dolgain kívül (pl.:terítés) letakarítani a többi gyerek maradékát a tányérról. Repetát először csak a nagycsoportosok kaphatnak és ha marad még, beállhatnak a lepattanóra a kisebbek. Illetve múlt héten ruhástól beraktak egy gyereket a zuhany alá, annyira nem bírtak vele. Ráadásul egy SNI-s kisfiút. Tényleg "hétördög", de ezt szerintem akkor sem szabadna. Nálatok hogy mennek ezek a dolgok?
2019. szept. 28. 09:46
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Mindenki kaphat repetát nálunk,bár azt nem értem nálatok hogy kerülnek össze a kis és nagy csopisok főleg étkezésnél. A naposok csak teritenek,maradékot az óvónő és a dajka takarit mert ez az ő dolguk. Szerintem esélyes lenne nálatok egy vezető váltás,olyanra aki helyre tesz mindenkit,azt is aki ilyet csinál egy beteg gyerekkel.
2019. szept. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A mindenkori napos feladatai: hamarabb bemegy az udvarról, kezet mos, megteríti a saját asztalát (nálam mindig asztalonként van egy, nem szívatom őket az egész csoporttal). Nagycsoportosoknak, ha van kedvük és már nincs teljesen teli a kancsó, megengedem, hogy öntsenek inni az asztaltársaiknak. Maradékot a dadus kotor, de mi is segítünk (hülyét kapkk az olyan kollégáktól, akik semmi dajkafeladatot nem végeznek el). Repetát az kap, aki kér, olyan sorrendben, ahogy feltette a kezét.


Az SNI-s gyerekekhez nálunk plusz ember van mindig. Vagy a ped. asszisztens (pályakezdőként én ezt csináltam), vagy a dadus beül és a többi dadus átvállalja az ő kenyérkenését és takarításait. A legtöbbük teljesen jól kezelhető, ha egy felnőtt csak velük van, csak a tömegben nehezebb velük. Jelenleg a csoportomban 3 autista és 2 adhd-s gyerkőc van, 2 autista önálló, szülők által fizetett felnőttel, a másik 3 problémás gyerkőccel a ped. asszisztens van. Sosem kell erősebben fegyelmezni őket, türelemmel, észérvekkel teljesen jól irányíthatóak.

2019. szept. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Akkor jól érzem, hogy nálunk valami nagyon nem oké. Nálunk is van plusz nevelő (sajnos nem tudom milyen minőségben), mert 2 SNI-s van a csoportban, de pont ő vitte ki a gyereket és kiabált az ovónőnek, hogy "Gyere fogd meg mert egyedül nem bírok vele". Ez az eszköztelenség csúcsa. Csalódás ez az ovi nagyon. :( De már nem akarom "rángatni" máshova. És rossz hallani, mikor megkérdezem "Mi volt ma a legjob az oviban?" A válasz "Az, hogy jöttél értem" :(
2019. szept. 28. 10:21
 4/7 anonim ***** válasza:
32%

Nálunk úgy mennek a dolgok, hogy a szülők nem tudnak arról hogy mi történik az oviban.

Pl ezen az oldalon tudtam meg hogy csinálnak iskolaérettségi felmérést amiben a lányom is érintett, gőzöm sincs kell-e logopédiára járnia stb

2019. szept. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Annyit tudok,hogy a mi vegyes csoportunkban is asztalonként van 1 napos,nagycsoportos.A terítésen kívül a tányérok leszedésében segít.Én is szeretnék intézményt váltani,teljesen megértelek,hogy nem akarod utolsó évben rángatni a gyereket.Nekem is ez a dilemmám,és persze félek,hogy mi van, ha az új még rosszabb.Nálunk 2 éve egy kisfiúra rácsapott az óvónő,akkor többen el is mentek az intézményből.Nekünk is azt kellett volna tenni.Kiszolgáltatott a szülő,pláne ha véletlenül SNI-s a gyereke.
2019. szept. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk asztalonként van egy napos. Az udvarról egyszerre megyünk be, ők mosnak először kezet stb. nem várják meg a többieket, hanem bemennek a dajka nénihez a csoportba és megterítenek. Ha befejezték az evést akkor a dajka néni vagy mi megyünk és egy tálba öntjük a maradékot. Ezt követően viszi a napos a zsúrkocsira a tányérokat. Repetát bárki kaphat természetesen, de az aki evés közben rendetlenkedik nem kap.
2019. szept. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
84%

Nekem meg nincs gyerekem, de lassan aktualis lesz a tema, igy el szoktam olvasni az erre vonatkozo kerdeseket.


Egyre erosebb bennem az az elhatarozas, hogy nem merem a gyerekemet, aki tehetetlen, kb el sem tudja mondani, ha baj van, vagy ha el is tudja, nem olyan az itelokepessege, mint egy felnottnek.


Mi az, hogy elobb a nagycsoportos kap repetat? Vagy, hogy aki rendetlenkedik, nem kap?? Persze buntessek meg, ultessek esetleg kulon, de milyen jogon fegyelmeznek etel megvonasaval egy gyereket vagy epp tesznek kulombseget mas-mas korcsoportuak kozt? Szornyu,,, tenyleg, en ott sem mernem hagyni huszad magaval ket ovonore, az eletben nem tudom meg ha megrangatja vagy epp meguto egy nevelo.


Megis miert kene a napos gyereknek mas etelmaradekat kotorasznia? Ugyetlenkek meg, hat el nem hiszem, hogy erdemileg rajuk lehet bizni ilyet. Johogy nem takarittatjak ki veluk a mosdot vagy akarmit..


Persze masreszt ertem, hogy rohadt nehez ennyi gyerekre egyszerre figyelni, szeretettel viszonyulni az esetlegesen neveletlen vagy epp valamilyen fejlodesi rendellenesseggel elo gyerekhez is, nalam is tuti elgurulna a cerna, igaz nem is ezt a hivatast valasztottam.


Bocsanat, hogy kifakadtam, de olvasni is borzalom sokszor..

2019. szept. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!