Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » 3 gyerekes anyukák hogy...

3 gyerekes anyukák hogy oldjátok meg?

Figyelt kérdés

Kíváncsiságból feltett kèrdès. Egy 3 gyerekes anyuka, akinek nincs arra lehetősège ,hogy kocsiba pattanjon,hogy oldja meg hogy a gyereket elvigye óvodába? A mèg nem óvodaköteles kèt másik mellett. Milyen megoldások lèteznek , hogy ne izzadjon le az ember 3x mire hazaèr az óviból. (Már ha van ilyen..)

Egy pár hónapos babáról van szó , egy kèt èvesről ès egy 5 èvesről.

Köszönöm előre is a válaszokat



2021. febr. 3. 05:04
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
69%

Frankón nem értem a kérdést. Elsétáltunk.

Mikor pont ennyi idősek voltak, akkor a nagy sétált, a pici babakocsiban feküdt, a középső meg vagy motorozott, vagy felállt a babakocsira, és toltam együtt a kettőt, vagy felvettem a nyakamba, és igen, megizzadtam, plusz baromi jól szórakoztak a szembejövő emberek. :D

Én inkább az óvodában szoktam leizzadni, de erre bevezettem azt a módszert, hogy ahogy belépünk, anya levetkőzik először, és csak utána jönnek a többiek.

2021. febr. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
73%
Újszülött hordozókendő, egy éves babakocsi, négy éves gyalog. 5 perc sétára van az ovi, nem fogok autóba pattani.
2021. febr. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
77%

11!


Nem mindenki lakik az óvoda sarkán....

2021. febr. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
52%

#13 Óvoda azért elég sok helyen van, minden településen. Nem hiszem, hogy kocsi nélkül megugorhatatlan feladat lenne...

De amúgy meg direkt olyan helyre költöztünk, ahol közel van minden. Reggelente 10-15 perc sétába még egy gyerek sem halt bele.

2021. febr. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
64%

13, és ezt gyerek előtt nem tudta(d)? Előre kell gondolkodni: ha nincs kocsim, nem tudok vezetni, akkor olyan helyre költözök, ahonnan a napi logisztika könnyen megoldható. Ha nem, magamra vessek.

Kendővel, babakocsival járunk mi is, gyerekkel 15 perc az ovi.

2021. febr. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
76%

14!


Nos, a mi varosunkban olyan 15 óvoda volt. Nem, nem a legközelebbi volt a megfelelő a gyereknek. Sétálva lett volna vagy egy óra.


15!


A kérdés elméleti volt. "Kíváncsiságból feltett kèrdès. "

Nem mindenki gondoskodik azon 20 evésen amikor mondjuk költözik, hogy 5 év múlva szül, 8 év múlva hogy viszi oviba a gyereket.

2021. febr. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
71%

Hát, akinek nincs jogsija, ahogy nekem se, az elég buta, ha nem gondol arra akárhány évesen is, hogy el tudjon mindent intézni tömegközlekedéssel.

Van ilyen hülye ismerősöm, 15 éve dolgozik egy olyan melóhelyen, ahova felváltva hurcolja az asszony meg a munkatársai. Hogy lehet így élni???

A jogsi hiánya és a 3 gyerek se szokott meglepetésszerűen rátörni az emberre, úgy kell intézni az életet, hogy működjön.

Mivel nincs jogsim, és nem is lesz soha, egyértelmű volt, hogy olyan helyre költözünk, ahonnan elérhető a tömegközlekedés, és van a közelben jó óvoda és általános iskola. Meg orvos meg posta meg stb.

2021. febr. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
74%
Párodnak sincs jogsija?
2021. febr. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
88%

17!


Megegyszer, a kérdező egy elméleti kérdést tett fel.

Amúgy meg igencsak sokan vannak, akik nem a gyermekvállalás előtti pillanatban költöznek és épp nem az a legfontosabb gondolatuk, hogy ha majd x év múlva lesz gyerek az y évesen hogy fog óvodába vagy iskolába járni.


Azzal amúgy mi a baj, ha az embert a partnere vagy a munkatársai viszik dolgozni? Van olyan is, hogy munkahelyi buszjárat. Külföldön meg normálisnak számít az, ha az egymás közelében lakó munkatársakat egyikük összeszedi és ő viszi őket magával a munkahelyere. Erre kapnak is támogatást.


Konkrétan m3nnyivel a gyerekvállalás előtt költöztél?

2021. febr. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
72%

A céges buszjárat oké, mert az mindig jár. A párod vagy a haverod lebetegedhet, tehát mindig mástól függeni öntökönbökés.

Költöztünk egyszer első gyerek előtt 4 évvel, majd az első gyerek 1 éves kora után, de mivel nekem nincs jogsim, az elsőnél is egyértelmű volt, hogy jó tömegközlekedési helyeket választunk.

A férjemnek van jogsija, de ez semmit nem jelent, elmegy nagybevásárolni, meg engem is eldob, ha úgy alakul ide-oda, de a napi munkavégzésemben nem függhetek tőle, ez nonszensz. Arról nem beszélve, hogy a 3 gyereket sem fogja 17 éves korukig 3felé hordani reggelente iskolába, amíg nem lesz saját kocsijuk.

2021. febr. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!