Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Köhögéssel viszitek oviba?

Köhögéssel viszitek oviba?

Figyelt kérdés

Egy köhögés sokszor elhúzódik még napokig, hetekig, pedig már amúgy a gyereknek semmi baja.

Ti ilyenkor viszitek oviba? Vagy megvárjátok, amíg már egyet sem köhint? Doki mikor ad erre igazolást? Oviban mennyire tolerálják ezt?


2022. nov. 2. 09:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem viszem, haza is küldik ha köhög. Covid óta harapnak a köhögésre… és igen van hogy 2 hétig otthon van a gyermek feleslegesen”.. mert semmi egyéb baja nincs.
2022. nov. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%

Nálunk egy-két köhintéssel/orfújással már világvége van az oviban. Egyből telefonálnak, hogy haza kell vinni, mert "beteg".

Ilyenkor elviszem az orvoshoz, aki néz rám hül.én, mert a gyereknek semmi baja, de ő is ismeri az ovi hozzáállását. Ír igazolást egy hétre.

Mázli, hogy itthonról dolgozok, mert már rég kirúgtak volna.

2022. nov. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha már csak elvétve köhög egyet-egyet, akkor igen. Óvónő is mondta, hogy az már nem baj.
2022. nov. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%
Ha az orvos engedi akkor igen.Én pl asztmás vagyok,egész évben köhécselek,ezek alapján soha nem mehetnék dolgozni.Covid idején meg akartak ölni az emberek a szemükkel a buszon.Nem tehetek róla,gyerek korom óta ilyen vagyok.Semmi bajom nincs,nem vagyok fertőző beteg, asztmás vagyok.
2022. nov. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha az orvos engedi akkor igen. És az óviból se küldik haza. Legutóbb is itthon volt másfél hetet. Orvos megnézte, kiadta az igazolást pedig még köhögött. Még utána egész héten és ment oviba. Sztem az orvos tudja hogy fertőz vagy sem.
2022. nov. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nem viszem, amíg nincs orvosi igazolása. Ha még napi 1-2 köhögés van, de semmit nem lát már az orvos, akkor viszem a papírral , mert nálunk is hisztérikus állapotban hívna az óvó néni, hogy "vigye haza anyuka, összefertőzi a többi gyereket!"

Az igazolással ezt nem teheti meg, de egy napom így is elmegy a papír kikérésével.

2022. nov. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván ha az orvos engedi és kiadja az igazolást, akkor viszem.
2022. nov. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
80%

Amikor már "lecsengőben van" a betegség, és mondjuk max csak alvás közben köhécsel vagy napközben is ilyen 1-2 alkalommal, akkor viszem. A kezdődő köhögésnél, meg ha nagyon hurutos, esetleg ha nem tud éjszaka aludni tőle, akkor nem. Ez utóbbi ez tényleg csak pár napig szokott tartani nálunk szerencsére, nagyon max 1 hétig, szóval ennyit még benyelünk. Egyszer megvártam, amíg teljesen elmúlt az összes tünete, otthon volt több, mint 2 hetet, mindannyian megzakkantunk már ettől (férjem is és én is otthonról dolgozunk, szóval nem volt éppen ideális helyzet), de full tünetmentesen vittem vissza mondván, hogy ha jobban kiheveri ezt az egészet, akkor megerősödve később kapja el a következő betegséget. 2 nappal később már megint folyt az orra, bár szerencsére nem köhögött, szóval nem kellett otthon tartanom, de ha nagyon lelkiismeretes lennék a köz érdekében, akkor nem vittem volna ismét egy ideig. Azért van határa annak is, hogy a szülő mit bír el.


Kicsit most offolom a kérdést, de ti ilyenkor, amikor csak köhécsel a gyerek és nagyon max picit folyik mellé az orra, de amúgy baja nincs, akkor elviszitek rendesen az orvoshoz, vagy csak odatelefonáltok, hogy csókolom, kérem az igazolást? Mert nálunk ez utóbbi szokott működni, egy alapvetően rendben lévő gyereket hiába mutatok meg neki, annyit fog mondani, hogy szívjuk le az orrát és esetleg köptetőt fog javasolni, de talán még annyit sem. De ha meg így, akkor meg ugye az én belátásomra van bízva, hiszen nem látja, nem tudja, mi van vele, és akkor meg ennyi erővel csak egy extra kör a szülői igazoláshoz képest, hogy orvosi pecsét van rajta és kész. De legutóbb az orvos maga mondta, hogy ne vigyem be, nehogy ott kapjon el valami újabb nyavalyát, amivel amúgy is egyetértek, de hát ha az orvos is ezt mondja, akkor aztán marhára tudja, hogy meggyógyult-e a gyerek vagy csak én bemondásra már szeretném vinni megint intézménybe. Szóval van ennek így értelme?

2022. nov. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak telefonálok. Akkor viszem be ha lázas vagy nagyobb baj van. Amúgy telefon. Elmondom mi baja, mit adok neki, doki meg azt h mikor hívjam megint
2022. nov. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
56%
8-as,nálunk a covid első hulláma óta konkrétan nem lehet bevinni a gyereket,csak telefonálni lehet,látatlanban adja az antibiotikumot is.Így teljesen rám van bízva,hogy mit csinálok.Nem vagyok tőle boldog.Az iskolásoknak amúgy is muszáj telefonálni,mert nekik csak orvosi igazolást fogadnak el,az ovissal nem lenne muszáj,de így én akkor is telefonálok.Maximum akkor nézi meg a gyereket,ha 1 hét után se javul,vagy esetleg még rosszabb.Katasztrófa ami nálunk van.
2022. nov. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!