Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Köhögéssel viszitek oviba?

Köhögéssel viszitek oviba?

Figyelt kérdés

Egy köhögés sokszor elhúzódik még napokig, hetekig, pedig már amúgy a gyereknek semmi baja.

Ti ilyenkor viszitek oviba? Vagy megvárjátok, amíg már egyet sem köhint? Doki mikor ad erre igazolást? Oviban mennyire tolerálják ezt?


2022. nov. 2. 09:23
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
85%

Szeptember ota nekem 7x küldték haza a gyerekem, mert köhög. 1x nem volt beteg.

Itthon nem köhög egyáltalán.

Az első 4 alkalommal el is vittem dokihoz, masnap igazolással vittem, mert semmi baja. Azóta haza se hozom.


Egyebként nálunk próbalkoztak azzal is, hogy túl piros az arca, tartsam itthon. Vagy sokat tüsszentett aznap, nem vigyem 1 hétig...


1x tenyleg beteg volt, ugy vittem 2hét kihagyás utan, hogy picit még köhögött. De volt igazolása. Akkor érdekes mód nem szóltak semmit.

2022. nov. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
80%
Betegség végén,amikor már csak néha-néha köhög, akkor viszem oviba. Múltkor is vasárnap estére hőemelkedése lett, hétfő reggelre torokfájás, itthon maradt, hívtam az orvost (nálunk nem kell bevinni a rendelőbe, 2,5 éve telefonos távgyógyítás van), azt mondta ha nincs egyéb tünet csütörtökön mehet is oviba. Kedd reggel köhögés kezdődött, újra telefon a dokinak. Maradjon itthon a héten, de már másnap, szerdán menjek az igazolásáért, és hétfőn mehet nyugodtan oviba. Ment is, kis köhögés is volt, az öltözőben találkoztunk 3 csoporttárssal és mindhárom jó hurutosan köhögött. Kislányom a mai napig köhög (2,5 hete kezdődött ez a betegség), szóval ha megvárnám egy köhintés se legyen, itthon maradhatna egy hónapot is. A játszótér is tele van köhögős gyerekekkel.
2022. nov. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Én most kivételesen nem vittem egy kis köhögéssel, de csak mert amúgy sem dolgozom, és úgyis csak 3 napos ez a hét. Ilyen háttérrel cikinek éreztem volna bevinni. De ha dolgoznék, vittem volna, mert semmi baja, nem taknyos, nincs hőemelkedése, nem levert, nem fáj semmije, csak kicsit köhög pár napja. Ahogy én is amúgy.

Nálunk az óvónőknek nem szokásuk köhögéssel vagy taknyossággal hazaküldeni a gyerekeket. Csak hőemelkedés esetén telefonálnak, vagy délután megemlítik, ha nagyon folyik az orra. Ilyenkor otthon tartom kicsit, de dokihoz szinte sosem viszem, csak telefonálok, vagy igazolásért ugrok be, de sokszor az sem kell, mert a doki ad előre egy jópár dátum nélküli igazolást, hogy ezért se kelljen bejárni.

Szerintem is irreális, hogy csak teljesen tünetmentes gyerek járjon oviba. Ráadásul sok betegség a tünetek elmúltával is fertőzhet még.

2022. nov. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!