Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kifizetnétek a külön foglalkoz...

Kifizetnétek a külön foglalkozást?

Figyelt kérdés
Kisfiam ovijában vannak délután külön foglalkozások. Van karate is, aminek volt egy ingyenes bemutatója. Arra elmentünk, de nem szerettem volna, ha jár mert nem telik rá most. Viszont úgy vették, hogy mivel ott volt, járni fog. Szeptember végétől jár, de én ezt nem tudtam, nem kértem. Erre reggel mondja az óvónéni, hogy jelezte a karate oktató, hogy be kellene küldenem a foglalkozás árát. Azt mondtam, hogy rendben, de gondolkodtam, hogy erről nem én tehetek, hiszen én nem kértem hogy járjon. Így én ezt nem fizetném ki. Természetesen járni sem fog tovább, mert egyébként nem is szeretne járni.
2022. nov. 4. 09:51
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%
Kifizetném, mivel a férjed beíratta.
2022. nov. 6. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
80%

Ezt így ki kell fizetni, így korrekt.


De ne haragudj, de valami szörnyen nagy baj van ott, ahol se a gyerekk, se a férjjel nem beszélnek ilyenekről. 🤷🏻‍♀️


Egyikkel sem tudsz megfelelően kommunikálni, családként, társként funkcionálni. Ezen mielőbb tessék dolgozni.


Az meg, hogy otthon hogyan beszéltétek meg, nem az óvonő felelőssége. Ő a szülőt kérdezte, a szülő válaszolt neki.


Férjet is tessék trennírozni, hogy jobban törődjön a gyerek dolgaival.

2022. nov. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:

Mivel én nem dolgozok, az én dolgom az ovis ügyek intézése. Olyasmit nem beszélek meg a férjemmel, ami nem érint minket. Márpedig ez nem érintett, mert nem akartam, hogy menjen. De amúgy sem érdeklik ilyen baromságok, hogy jár-e pl ovis tornára. Arra éppen jár, de olyan színvonalú, hogy nincs információ értéke. Ahogy azt sem beszélem meg vele, hogy mondjuk új cipő kell neki.

Úgy beszeltük meg, hogy ő dolgozik, én meg intézem ezeket a dolgokat. Pech hogy pont aznap nem én vittem oviba.

A gyerekkel is szoktam beszélni. Ezt épp nem mondta. Meglehet hogy nem volt számára jelentős, mert azt például elmeséli, ha Sárika leesik a hintáról és kiesik a foga. De már arra is gondoltam, hogy lehet nem is járt ő arra a karatéra, max egyszer. Mert ha járt volna, biztos említi.

2022. nov. 6. 17:34
 24/34 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk a férjed használja akkor azt a mondatot, hogy “Tessék megkérdezni a felségemet Katinka néni, ezekben az ügyekben ő dönt”, vagy hívjon fel és kérdezze meg, vagy szóljon este, hogy erről beszélt, vagy te fogadd el, hogy ő is dönthet ilyen esetben.


Ne mindenki másnak kelljen hozzátok igazodnia és tippelgetnie, hogy “ugyan a férjed A-t mondott, de megkérdezzenek-e téged is, hátha te B-t mondasz”… Pech, nem pech, hogy ki vitte a gyereket, szerintem ilyenkor illene kifizetni azt a 3000 forintot, amiből egy extrább adventi kalendárium nem jön ki.

2022. nov. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%
Azt az óvónő honnan kéne hogy tudja, hogy a férjed nem kompetens szülő?
2022. nov. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%
De ki a bánat írta alá az engedélyt hogy járhat a gyerek? Mert ez kell hozzá. Ti amúgy nem kommunikáltok a családban?
2022. nov. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy reggel sem beszélsz az óvónénivel? Nem mondja hogy anyuka ne felejtse ma karate lesz a kisgyermeknek, később kell jönni érte?
2022. nov. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%
"amúgy sem érdeklik ilyen baromságok" Na ez a mondat azèrt sokmindent elárul...
2022. nov. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:

Senki nem írt alá semmit.

Mivel a karate negyed 4-től háromnegyed négyig tart, én pedig fél ötre megyek a gyerekért, így nyilván nem kell később mennem érte. Az óvónővel egyébként valóban minimális a kommunikáció. Konkrétan ki sem jön a csoportszobából. Reggel az asztalnál ül a gyerekekkel, onnan köszön ki, amikor beadom a fiam. Délután dettó.

2022. nov. 18. 03:25
 30/34 anonim ***** válasza:
100%
Mindig azt hittem a mi óvódánk egy rakás car. Aztán jön egy ilyen történet és rájövök hogy szuper óvónénijeink vannak akik kommunikálnak a szülőkkel, kérdeznék és válaszolnak. Mindenhez engedélyt kérnék, még a fejlesztésekhez is alá kell írni. Ja és délután is az udvarra viszik a gyereket nem ülnek a csoportban. Elkerülhetetlen a beszélgetés.
2022. nov. 18. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!