Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Szeptembertől ovis lesz a...

Szeptembertől ovis lesz a kisfiam.Nem szeret önállóan enni mert mindig piszkos lesz a keze! Már nem tudom mit csináljak.Nem szereti megfogni mondjuk a szendvicset.Mi lesz az oviba?

Figyelt kérdés
Van aki azt mondja ne aggódjak mert ha látja a többieket egyedül enni ő is fog.Jelenleg nem nagyon hiszem.Tapasztalatok? Volt valaki hasonló helyzetbe?
2023. márc. 15. 09:44
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Az óvónők meg fogják oldani nyugodj meg, nem fogják hagyni éhezni
2023. márc. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Zowie ***** válasza:
84%
Akkor nem eszik. Nem fogják az óvónők megetetni. 1-2 kihagyott reggeli után majd hajlandó lesz megfogni a kenyeret.
2023. márc. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
Az óvónő meg fogja oldani, elveszi előle a steril szendvicset, nem fogja etetgetni, ez már nem bölcsőde. 28-30 gyerek van egy csoportban, nincs kapacitás arra,hogy etessék őket. Majd ha éhes lesz megfogja. Gyerek meg nem halt éhen étellel az orra előtt.
2023. márc. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%
Lehet szenzoros, olvass utana :)
2023. márc. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

Attól függ...

Ha csak "nem szeretem" baja van, az elmúlhat, ha látja a kortársakat. Akkor minden rendben lesz magától is. Szívből kívánom, hogy csak ennyi legyen a baj!

Ha szenzoros, akkor a fejük tetején is pöröghetnek, de akkor sem eszik, inkább éhen halna, mint hogy megfogja a kaját (saját tapasztalat), akkor valószínűleg jelezni foják ezt feléd 1-2 nap után és amint lehet, küldik a szakszolgálathoz.

Feltétlenül jelezd ezt feléjük, hogy tudják, jobban oda kell figyelniük rá!

Elméletileg nem etethetik, de éhezni nem fogják hagyni! Nálunk átmenetileg a konyhás néni etette, mert auti/ADHD-s csemetém inkább semmit nem evett és ivott reggel 6.30-tól 17-ig, csak ne legyen maszatos a keze... A pohárból kifolyó víz is kosznak számított, azonnal ment kezet mosni ha rácsöppent. Rohad hosszú volt a kivizsgálás és addig amíg nem volt kódja, nem vihettem másik, neki való oviba. Ott viszont rájöttem, hogy ez legyen a legnagyobb bajunk! A csoporttársa szondán át kapja a tápszert, mert nem viseli el az ételeket a szájában, csak a tiszta vizet... Azóta szerencsére nálunk sokat javult a helyzet. Már megfogja a nem maszatolós ételeket, a maszatolósokat meg evőeszközzel eszi. Például késsel, villával eszi a kakaóscsigát.

2023. márc. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%
Otthon szépen raszoktatod a drága gyermeket arra, hogy szalvetaval fogja meg a szendvicset és a probléma még van oldva
2023. márc. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%
Szenzorosság..
2023. márc. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A szalvéta jó ötlet. Amúgy ha rá hagyjátok otthon, akkor nem is eszik egyáltalán?
2023. márc. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok.Köszi mindenkinek!

Eszik magától ha ott hagyom de a játék az fontosabb.Inkább mondanám,hogy lusta kényelmesebb neki ha én etetem addig ő tud mással is foglalkozni..Mindig ,,anya etess inkább te,,Ez addig oké amíg én vagyok vele de mindig az jut eszembe,hogy mi lesz az oviba ott nem fogják etetni..Csak abban bízom ,hogy majd látja a többieket és enni fog egyedül ő is...

Ha szendvicsről van szó tény ,hogy megfogja eszik és már törli is a kezét.

Szeptemberig van időnk tudom változhat de ma jutottam el oda,hogy felteszem ezt a kérdést..

2023. márc. 15. 23:26
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Aha, sejtettem. Nemet kell mondani és megtanul majd enni. És NEM ETETNI a majdnem-ovist, ahhoz ő már nagy. :) Legyen neki egy kis törölközője, akár több darab ugyanabban a színben, mintában, amit lehet cserélgetni. Abba törölgesse EGYEDÜL a kezeit. Szerintem ezt az oviban is megfogják engedni majd.
2023. márc. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!