Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mennyire volt korrekt ez az...

Mennyire volt korrekt ez az óvónőtől ?

Figyelt kérdés
Az ajtóban álltam ahol ,egy papírt töltöttem ki,mikor fel nézetem láttam jön egy csoport ,próbáltam arrébb állni ,de kisfiam előttem nem mozdultel elég gyorsan és az egyik gyerek már le is verte a táskát a hátamról .A gyerek oda szól az óvónőnek ,hogy a néni megütöt,mire az óvónő meg ütöt ?Es rám szólt ,hogy figyeljek oda jobban.Ez egészben az zavar ,hogy hol volt az óvónő mikor a csoport szinte felöklelt mert nem tudták várni 2mp hogy arrébb lépjek, ha az én gyerekem neki megy valakinek bocsánatot kérek nem hogy rá fogom,hogy megütötte .Ennek ellenére bocsánatot kértem ,és próbáltam elmagyárázni ,de nem érdekelte az ovónőt .
2023. ápr. 24. 19:57
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
82%
Ennyi stresszt, félreértést, beszólást felnőttként el kell tudnod viselni! Mit fogsz csinálni, amikor tényleg baj lesz? Mert ez nem az!
2023. ápr. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 Derjaderja ***** válasza:
77%
Nem kell mások bunkóság elviselni. Tény hogy egy ügyes válasz segít.
2023. ápr. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
55%

Wow. Neked ment egy óvodás gyerek, aki tehát maximum 6 éves és este is ezen kattogsz. Esküszöm próbálom empatikusan nézni, de komolyan? Komolyan??

Szrd már le úristen, te akkor is ennyit kattogsz, ha beléd köt egy nyugdíjas vagy az egyik szomszédod, mert rossz napja van?

2023. ápr. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
95%
Nem azt mondom, hogy ne válaszoljon, hogy tűrje el a rágalmazást, hanem azt, hogy ha egy ilyen apró-cseprő kellemetlenség mégis becsúszik, mert nem jutott el az üzenete a címzetthez, aki mellesleg egy számára idegen, lényegtelen személy, akkor ne hordozza ezt a sérelmet még órák múlva is, hanem tudjon elszakadni tőle, és nyugalomban folytatni az életét. Egy ilyen szintű etikettsértésnek maximum 10 percig szabad felizgatnia egy embert, a saját érdekében. Ilyenek majdhogynem napi szinten vannak, mondjuk becsukja a sofőr az orrunk előtt az ajtót, vagy beáll valaki a sorba elénk. Ezek a bolhapiszkok nem szabad, hogy tönkretegyék az egész életünket!
2023. ápr. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
Nem a gyereken vagyok kiakadva hanem,hogy egy pedagógus ilyen bunkó .
2023. ápr. 24. 21:01
 16/28 anonim ***** válasza:
92%

Annyiban tényleg gáz, hogy ez a pedagógus konkrétan ezzel azt tanítja a gyerekeknek, hogy nem kell tisztelni a felnőttet, nyugodtan essen át rajta, ha akar, és ezért még a felnőttnek kell bocsánatot kérnie tőle. Ebben az egészben ez a botrány számomra. Személyes sértésnek nem venném, pedig én is érzékeny típus vagyok sajnos, de itt most nekem ez érte el az ingerküszöbömet, hogy nem tanítják már az intézményekben sem tiszteletre a gyerekeket. Nagyon rossz vége lesz ennek, hogy kiskirályokat és -királynőket nevelünk, és lassan a szülőnek, tanárnak, felnőttnek semmi tekintélye nem lesz. Milyen kamasz és felnőtt lesz ezekből a gyerekekből?

Igazad van, mert nem neked, hanem a gyereknek kellett volna bocsánatot kérni, de az is igaz, hogy ezen kár ennyit kattogni.

2023. ápr. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
Amúgy igaz amit írtál, én ilyen érzékeny vagyok.
2023. ápr. 24. 21:03
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
Vond le a tanulságot, és igyekezz a gyerekedet jobb modorra és tiszteletre nevelni, mint amit az oviban lát és tanul. 16os voltam.
2023. ápr. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
83%

Nem volt bunkó, csak nem látta a helyzetet és félreértette.

Annyit nem ér az egész, hogy nekiállj magyarázkodni utána.

Egyébként, ha az én feleségem állt volna az ajtóba, akkor még a töküres épületben is mondtam volna neki, hogy ne álljon oda, mert HA (!) be akar valaki jönni, akkor útban lesz neki.

Ez kb. olyan, hogy az autómmal akkor se zárok le egy közlekedési útvonalat, ha éppen nem jön semmi és bent ülök a kocsiban és odébb tudok hajtani. Mindenkinek egyszerűbb, ha ott állok, ahol senkinek se vagyok az útjában.

Ha én ilyen helyzetbe kerültem volna, akkor ezt az egy tanulságot vontam volna le magamnak. Te megsértődtél, el van rontva a napod, de ezt a tanulságot úgy látom nem vontad le magadnak. Legközelebb majd megint odaállsz, és esetleg megint konfliktusba kerülsz és megint valakit bunkónak tartasz. Jó ez neked?

2023. ápr. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
81%
Igyál valamit!
2023. ápr. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!