Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hányszor van étkezés a ti...

Hányszor van étkezés a ti ovitokban?

Figyelt kérdés
És nagyjából miket szoktak kapni a gyerekek? Tízórait/uzsonnát a szülőknek kell vinni? Kaphatnak repetát, ha kérnek vagy pontosan ki van számolva? Ja és milyen minőségű (finom) általában az étel?

2023. jún. 19. 11:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Reggeli valami kenyér, zsemle féle, felvágottal, paprika, répa.


Tízórai közösen hozott gyümölcs


Ebéd - szeretik, repetára kevéssé van lehetőség


Uzsonna - rettentő kevés, éhesek szoktak lenni.

2023. jún. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem borzalmasan kevés.


Reggel 8után, inkább 9fele reggeliznek. Kifli, zsemle, felvágott, vajkrém. Kb ilyen "változatos".


Udvar elött, 10órakor uzsonna. Ezt minden heten a gyümölcsfelelős viszi. Alma, banán, répa, ilyesmik. De kb 1gyerek/negyed alma mennyisegben.


Ebéd viszonylag változatos. De itthon abból az adagból 3x enne.

Kapnak repetát, de az sem sok.


Uzsonna vagy fél kifli, vagy 1/3 zsemle. Vajkrémmel, felvágottal. Nagy ritkán műzliszelet, vagy 1 pici joghurt. Valamelyil nap 3szem háztartási keksz volt, 1/4 almával.


Én reggel megetetem mielött megy,ebed után hozom haza. Kiscsoportos. Hazafele már megeszi az uzsonnát, majd itthon újra ebédel.


Szeptembertől ottalvós lesz, szerintem éhen fog halni.

(4 éves, 110cm es 17kg ha ez számít valamit)

2023. jún. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
21%

Tízórait és uzsonnát vinni kell. Kivéve heti 1 napot, mert akkor közösen főznek a csoportban.

Ebéd hétfőtől csütörtökig van. Két vendéglő vállalta a környéken, hogy heti 2-2 napot főznek az óvodának. Finom, és maguknak szednek a gyerekek annyit, amennyit szeretnének. (Utána a maradékot is nekik kell beleönteni a moslékos vödörbe. Ami ugye undi, úgyhogy mindenki meggondolja, mennyit is szed)

Gyümölcsöt, zöldséget minden héten más szülő visz. A gyerekek felvágják falatkákra, természetesen óvónői felügyelet mellett. A gyümölcs, zöldség folyamatosan elérhető, egész nap csipegethetnek a gyerekek.

Összességében jól lakik a gyerek az óvodában.

2023. jún. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%

Tízórai: valami kenyér, zsemle felvágottal, zöldséggel

Ebéd: A tipikus menzás kaja, főzelék, húsok rizs,tészta,burgonyakörettel.

Uzsonna: kenyér vagy zsemle, felvágott,zöldség, vagy joghurt pld kiflivel(ettől az utóbbitól kb falnak szoktam szaladni na de mindegy.)


Hivatalosan ki van függesztve mik vannak, de nagyon sokszor előfordul, hogy nem azt kapják.

Én pld délben közvetlen ebéd után hozom haza a gyereket és itthon simán betolja a főt kaját, úgyhogy nagy adagok se lehetnek.

2023. jún. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%

Óvónő vagyok.

3 étkezés van: tízórai, ebéd, uzsonna.


Tízórai (tej/tea/kakaó+ szendvics, virsli, rántotta, főtt tojás, tejbegríz, tejberizs, vajas kalács, stb)


Ebéd leves +második. Pl.: tojásleves, borsóleves, gulyásleves, csontleves, lebbencsleves, stb.

Köret: Főzelék (borsó, lencse, sárgaborsó, zöldbab, krumpli, stb.)

Rizs, krumplipüré, pároltzöldség, bulgur, kuszkusz

Hús: rántottszelet, pörkölt, vadas, valamilyen tokány, csirkecomb, stb.


Uzsonna: joghurt, túrókrém, vajkrémes kenyér/zsömle, lekváros kenyér, szendvics, stb.


Ezen kívül gyümölcsnaptár van, tehát mindig valamelyik gyerek visz be gyümölcsöt a csoportba, amit az udvari játék előtt szoktunk elfogyasztani.


Repetázni abban az esetben lehet, ha már minden gyerek legalább egyszer evett és van még miből adni. Vannak népszerűbb ételek pl: krumplipüré, rántotthús ezekből sosincs elég...

2023. jún. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Reggeli: általaban kenyér, zsemle valami krémmel, felvagottal. Zöldséget a szülők visznek a gyümölcs mellé mert az ovi keveset ad. Tízórai gyümölcs, szülők viszik. Ebéd átlagos menza kaják, van bőven. Akinek nem ízlik vajas kenyeret kaphat helyette. Uzsonna is kenyér féle szokott lenni, nem lehet túl sok mert mindig éhes a gyerek amikor megyek érte.
2023. jún. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Reggeli/ tízórainak nevezik 8:30-kor


Tízórai / nasi gyümölcs, ezt visszük, néha kekszet is


Ebéd

11:30


Uzsi


3:30 vagy hazahozzák, ha akkor màr elhozzuk őket, de ha éhesek megehetik a 3-as ébredés után.

Ehhez nem kell leülni asztalhoz.


Szóval 3-at kapnak de 4 alkalommal esznek.


Nekem pl màr itthonról sem mennek el éhgyomorra

2023. jún. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

3x. Tízórai, ebéd, uzsonna.

Tízóraira általában kenyér, felvágottal, zöldséggel vagy elég sokszor van tej gabonapehely, vagy hasonló.

Ebéd mindig valami leves, és rendes második, néha savanyú is van hozzá. Uzsonna legtöbbször szendvics, vagy joghurt + kifli, sokszor van alma is mellé, van, hogy előrecsomagolt mini pizza, vagy müzli szelet.


Kapnak "repetát", ha kérnek: ami ki van számolva, viszont nem adják oda elsőre a teljes mennyiséget, mert sokan nem eszik meg azt az adagot. Ezért jut repeta is. Pontosan tudom, mert dolgozik ismerős a konyhán, és ő tudja mennyit kéne elvileg kapniuk.


Egyébként az ebéd nagyon finom, itt jól főznek, mennyisége viszont így, hogy lefelezik alapból, nem elég, ha nem kéri a "repetát". Itthon még a fél hűtőt megeszi, pedig ebéd után hozom el.

2023. jún. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
3-as,ez milyen óvoda hogy a csoportban főznek a gyerekek? Meg úgy összességében idegen az egész rendszer nekem. Érdekelne.
2023. jún. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!