Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mindenhol ilyen az óvodai...

Mindenhol ilyen az óvodai étkeztetés?

Figyelt kérdés

Nálunk borzasztó amiket adnak a gyerekeknek. Kb. semmit nem újítottak 30 év alatt.


Tegnap tojásleves volt és kelkáposzta főzelék.

Tegnapelőtt csontleves és tejbegríz.


Szegény gyerek alig eszik valamit. Még az a szerencse, hogy ebéd után megyek érte és itthon tud enni.


Kihez kell fordulni ezzel? Vagy van értelme? Az óvónők is velük esznek, nem hiszem el, hogy ez nekik megfelel.



2020. okt. 15. 12:17
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
82%
Mert mi kéne legyen a kaja? Vaddisznó mártásban sült juharszirupos kecskemell szarvas gombával?
2020. okt. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 anonim ***** válasza:
80%
Ez szerintem teljesen rendben van. Nem lehet, hogy a te gyereked túlságosan is finnyás?
2020. okt. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 anonim ***** válasza:
77%
Teljesen jó magyaros, szinte elronthatatlan ételek. Mi nem tetszik?
2020. okt. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 A kérdező kommentje:

Ez rendben van?

Nem, nem homárt várok.

De azért ez számomra a legalja az étkezésnek.


És nem gondolnám finnyásnak. Mindenféle zöldséget, gyümölcsöt megeszik. De ez a menü sokkolt. Még külön külön azt mondom rendben van.

De ezek szerint semmi pozitív változás nincs a rendszerben és a fejekben. 🙁

Néztem néhány állami suli honlapját és ott a menü sokkal jobb. Ha ott tudnak jól összeállított ebédet, az ovikban miért mindig ilyen a menü?

2020. okt. 15. 12:34
 5/65 anonim ***** válasza:
80%

Ezekkel mi a gond?

Változatosan kapnak enni, igaz magyarosan.

2020. okt. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 anonim ***** válasza:
74%

A kelkáposzta főzelék oké, én se szeretem a mai napig, de a többivel mi a baj? Tojásleves, csontleves, tejbegríz, mind-mind nagyon jó kis étel.


Te mégis amúgy mit javasolnál, mit egyenek? Bélszínt? Báránybordát hercegnőburgonyával? Lazacot hollandi mártással?

Az, hogy a gyereked nem eszik, azért van, mert válogatós, ahogy a gyerekek 90%-a ebben a korban. Tudod, mit ennének meg a legtöbben? Halrudacska, hasábkrumpli, mekis burger, és a hasonló csoda kaja, aztán jönnének a szülők, miért ilyen szemetet adnak nekik, de ha a normál kaját odatolják az orruk elé, az már fúj, nem kell.

A lányom magánoviba jár, ne hidd, hogy ott olyan extrém kaják vannak, de néhányat kiválogatok most neked: paprikás krumpli, bolognai spagetti, sárgaborsó főzelék, rántott csirkemell, illetve minden héten van valami extrább, a halrudacska, vagy most a csirkemáj rizottó.


Itt sem tolják túl a dolgot, és itt is biztos sokan válogatnak, de próbálnak olyan menüt összerakni, amit a többség megeszik, mert mindenkinek egyszerűen lehetetlen megfelelni.

2020. okt. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 anonim ***** válasza:
78%
Az ovisoknak más menü van egy iskolás gyereknek. Ezek neked a legalja? Ha nem tetszik a menü akkor keress egy ovit ami neked tetszik, a menüje modernebb.
2020. okt. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 A kérdező kommentje:

Egy szóval nem írtam, hogy extrém ebédet várnék el.

És egy házi hamburger sokkal egészségesebb, mint ezek. Marhahús, zöldségek... De nyilván nem férne bele a keretbe.

Azt is írtam, hogy külön külön még oké a menü (vegülis magyarországon vagyunk) de így egybe szerintem túlzás.


És egy rizs, párolt zöldségek, husival simán beleférne a menübe. De eddig csak leves, főzelék kombinációt nyomatják.

2020. okt. 15. 12:41
 9/65 anonim ***** válasza:
91%
Jogszabély írja elő, melyik életkorban hányszor kell főzelék a közétkeztetésben...
2020. okt. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 anonim ***** válasza:
83%
Kérdező. Írj össze ide egy heti menüt, miket képzelnél el az étrendbe. Ötből kettőnek főzelék kell hogy legyen, 3-4x hús legyen hozzá. Ennek így kellene lennie.
2020. okt. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!