Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hogy adjam neki elő??

Hogy adjam neki elő??

Figyelt kérdés
Sziasztok. Adott egy épp értelmű autista középső csoportos kisfiú. Integrált oviba jár,(SNI). Heti 3 óra fejlesztést kellene kapni. Az óvoda vezetője bele írta a felülvizsgálati kérőlapba , hogy kapja. Már fel is adta .. erre ma tudom meg 3 óvónőtől is hogy a fiam semmilyen fejlesztést nem kapott egész évben 😤😤 én hülye meg aláírtam a papírt. szemrebbenés nélkül a szemembe hazudott én marha meg elhittem. Hogy mondjam meg neki hogy tudok róla hogy semmilyen fejlesztést nem kap a fiam. Nem akarom az óvónőket bele keverni
2023. jún. 20. 14:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
7%
Ne tegyel semmit. En se szivesen foglalkoznek mas ember fogykos gyerekevel, amikor az plusz munkat igenyel es nem arra szerzodtem.
2023. jún. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Mi az hogy fogykos??!!! Benne van az óvoda alapító okirátban hogy fogad autista gyerekeket. Kutya kötelessége neki biztosítani a fejlesztést. Az ilyen gyerekekre nem kevés pénzt kap, szóval akkor teljesítse a feladatát,ne csak a pénz legyen jó!! Ha a te gyerekedről lenne szó akkor is így beszélnêl???
2023. jún. 20. 15:06
 3/18 anonim ***** válasza:
94%
Próbáld meg trükkösen, kérd ki a fejlesztő pedagógus éves értékelését a gyerekről. Ha elsőre nem akarja megtalálni, akkor kérd el a fejlesztő telefonszámát azzal, hogy megkeresed személyesen, így az óvoda vezetőnek nem kell tovább közvetítenie. Kérj konkrét adatokat és ha nem ad, akkor kérd vissza az aláírt papírt azzal, hogy az értékelés átadásáig nem írsz alá semmit.
2023. jún. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
89%

Szóval most azt akarod mondani, hogy az elmúlt egy évben egyszer sem kérdezted meg az óvónéniktől, hogy mi volt a gyógypedagógiai foglalkozáson és az sem érdekelt, hogy hívják a gyógypedagógust aki a kisfiadat fejleszti?

Ne haragudj, de itt te vagy a hibás! 1 éven keresztül leszartad, hogy ki foglalkozik a gyerekeddel és hol tart a fejlődésben és most még te vagy felháborodva?

Ez abszurd....

Én is auti gyereket nevelek.

Ismerem a gyerekem gyógypedagógusát és rendszeresen beszélek vele.

2023. jún. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
De kérdeztem.mindig azt mondták minden kedden és csütörtökön van fejlesztés. És tudom is ki az akinek fejleszteni kellene.csak tudod egyet fúj az óvoda vezetőjével, mert valószínű félti az állását. Akár hányszor személyesen akartam vele beszélni le rázott el ment. Vagy épp az óvoda vezető azt mondta most nem ér "Gabika" a fejlesztő be is csukta előttem az ajtót ennyivel le lettem mindig rázva
2023. jún. 20. 15:22
 6/18 anonim ***** válasza:
91%

Én nem hagytam volna, hogy lerázzon. Telefonon keresném, egyeztetnék, hogy hol tart, itthon mivel segítsem.

Nem volt furcsa, hogy nem kaptatok utasításokat, javaslatokat, feladatokat??

2023. jún. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Tehát tudod ki a gyerek gyógypedagógusa és láttad is őt az óvodában. Valamint az óvónők is egész évben azt mondták van fejlesztés kedden- csütörtökön.

Most meg azt mondják 3-an is, hogy amúgy nem is volt egész évben semmi?

Akkor az óvónőket venném elő, hogy miért hazudoztak egész évben?

2023. jún. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem engedd el...

A végén összeveszel az óvónőkkel és a vezetővel is. Aztán cseszheted az integrálást. Elintézik neked, hogy menjetek az EGYMI-be. Bár amúgy jobban járnátok, mert ott szakszerű fejlesztést kapna a kisfiú a hét minden napján.

2023. jún. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
94%

Ez számomra, mint óvónő felfoghatatlan, hogy egy teljes évig nem tűnt fel neked, hogy a gyerek semmilyen fejlesztést nem kap. Nálunk a szülők tartják a kapcsolatot a fejlesztőpedagógussal, nekünk minden alkalom után elmondja hogy mit csináltak, mi tovabbítjuk a szülőknek az infókat. A gyerekek emlegetik otthon a fejlesztőt, mert szeretik. Nyilván attól is függ mennyire súlyos autista a fiad. De hogy egy évig ez nem tűnt fel neked, az érdekes. Nálunk használnak füzetet is pl.

Biztosan nem hagynám annyiba, ha kell a fenntartó felé is elindulnék. Mondjuk az óvónő sem volt korrekt, hogy 1 év után szólt. Ezek szerint eddig hazudozott?

2023. jún. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy egyik se mer szólni az óvoda vezetőnek. szóltam be a szakszolgálathoz is , ott azt mondták hogy forduljak a kormányhivatalhoz.. csak hát a mi drága óvodavezetőnk alpolgármester asszony is. Jóba van nagyon a jegyzővel és a polgármesterrel is
2023. jún. 20. 16:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!