Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hogy adjam neki elő??

Hogy adjam neki elő??

Figyelt kérdés
Sziasztok. Adott egy épp értelmű autista középső csoportos kisfiú. Integrált oviba jár,(SNI). Heti 3 óra fejlesztést kellene kapni. Az óvoda vezetője bele írta a felülvizsgálati kérőlapba , hogy kapja. Már fel is adta .. erre ma tudom meg 3 óvónőtől is hogy a fiam semmilyen fejlesztést nem kapott egész évben 😤😤 én hülye meg aláírtam a papírt. szemrebbenés nélkül a szemembe hazudott én marha meg elhittem. Hogy mondjam meg neki hogy tudok róla hogy semmilyen fejlesztést nem kap a fiam. Nem akarom az óvónőket bele keverni
2023. jún. 20. 14:55
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez számomra is érthetetlen. AZt írod, hogy a kisfiad épelméjű, nem tűnt fel, hogy sosem említi? Vagy nem is kérdezted róla? 1 év azért nem 1 hónap, amíg lehet mis-másolni. Fura egy sztori.
2023. jún. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
84%
1es, kíváncsi vagyok mit szólnál ha valami miatt te vagy a te gyereked lenne fogykos és rögtön küldenének titeket a Taigetoszra.
2023. jún. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem meg ne sajnáld, az enyém kapott fejlesztést, hazaküldték a füzetét, meg a gyerekem be is számolt mik mennek. A miénk amúgy profi auti spec gyógypedtől kapott heti 3 órát úgy, hogy ebből egy mozgásos volt, a másiknál bement a csoportba, a harmadiknál egyéniben foglalkozott vele.


Volt kis füzete, amik az alábbi típusú lapokat tartalmazták: rajz saját magáról, dolgok rajza amiket szeret. Emberek körülötte, heti tevékenység, ami tetszett neki, hétvégi program, ahol volt, társairól kis infók, ki mit szeret rajzzal. Összekötős papírok, szomorú-mosolygós kiszínezős, húzd a megfelelő részbe a növényeket-állatokat, meg melyik rész hiányzik a képről, meg ilyenek. Ez volt az egyéni fejlesztés. Mozgásosnál kicsi gimnasztika, ügyességi játékok, kézjátékok, utánzás, activity mutogatós. Csoportban beülésnél egy két konfliktust elrendezett, amit az óvónő is megtehetett volna, vagy akár a dajka, nézte, ahogy játszik másokkal és figyelte.


Most komolyan, ez kell annyira a gyerekednek? Mert az enyémnek nem vált hasznára, mondjuk azért hálás voltam, hogy nem a túlterhelt óvónő figyelmetlenségén múlik napközben a gyerek jókedve, de egy héten csak egyszer ült be a csoportba. Bár elismerem, mondom, az hasznos, de erre bárki képes. Illetve az is hasznos volt, hogy más ember csináltatott dolgokat a gyerekemmel, és vele is megbeszélhette a gyerekem, hogy miért mérges a Kingára meg a Benire, amit ugye otthon nekem is elmondott, illetve rólam is panaszkodott egy sort plusz egy embernek. Kb ennyiből állt az egész, elismerem ezek hozzájárultak minimális mértékben a fejlődéséhez, de ehhez nem kellett plusz ember speciális képzéssel, csak valaki aki figyel rá.


Én nem csinálnék semmit a helyedben, pár matricától fosztod csak meg a gyereket, vagy pecséttől, attól függ mit kapna jutalmul fejlesztésen. Annál nincs nagyobb fejlesztés, hogy átlagos gyerekek közt van naponta, és ha még cukik is az óvónői, akkor a legjobb, leghasznosabb dolgok történnek vele, amik csak lehetnek. Nem kell nektek plusz egy nyomtatott lap meg rajzolgatás, vagy olyan szinten érintett a gyereked, hogy felfedezted a különleges, áhított fejlesztő hatást az általam említett segítségnyújtásban?

2023. jún. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
83%
Erről az óvónők is tehetek, mert nekik is tudniuk kell, melyik gyerek mikor, milyen fejlesztést kap. Tehát minimum nekik szólniuk kellett volna az fejlesztő pedagógusnak, az intézmény vezetőnek és neked is. Ebben gyakorlatilag az egész óvoda hibás. Én elgondolkodnék óvoda váltáson, ha van rá lehetőség. Ha nincs, sok mindent nem tehetsz, majd a következő tanévben jobban oda figyelsz erre.
2023. jún. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
65%

Csak ismételni tudom a többieket, teljesen hihetetlen hogy egy évig fogalmad nincs mi van a gyerekeddel????

Nem érdekelt egy évig hogy mit tanul, miben fejlődik, miben nem?

Akkor most miért fontos???

2023. jún. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
89%

Nekem ez kicsit furcsa, hogy a nevelési év alatt egyszer sem konzultáltál a fejlesztő pedagógussal, ha pedig lerázott akkor miért nem kértél tőle hivatalos úton egy fogadóórát, hogy megbeszéljétek, hogyan áll a gyermeked, hogy halad a fejlesztés??

A gyerekeddel próbáltál beszélgetni, hogy milyen volt a napja, ha tudtad hogy kedd és csütörtök a fejlesztő foglalkozás, megkérdezted tőle, hogy milyen volt xy nénivel, mit csináltak aznap??

Ne haragudj, de ilyet azzal tudnak megcsinálni, akivel meg is lehet! Te is bőven ludas vagy a dologban, gondolták ha téged nem izgat, ők miért dolgozzanak....

2023. jún. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

tudom hogy miröl beszélsz

hogy neki is mennie kellet volna uszás lovaglás torna fejlesztö logopédia

Késik a tanárnö vagy nem ért be a busza

Ilyenekkel kellet mi nekünk szenbenézni


Na1 helyi aszzony kiverte a balhét hogy mi az hogy nincsen torna meg busz se jön


Jó nagy pofája volt neki és kiscsoportos volt a gyerek enyém meg nagy

Azóta rendszeresen helyetesitö tanár volt lett!

Hát!!

2023. júl. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
#17 vagyok és azóta kapom a postán a fejlesztés hogy mit csinálnak vele
2023. júl. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!