Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvoda vagy bölcsőde?

Óvoda vagy bölcsőde?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2,5 éves, most bölcsis. Tavasszal voltam beiratáson óvodába, mert szokott mini csoport indulni (lányom is ott kezdte, most lesz középső csoportos). De elutasítottak, hogy nem indul mini csoport. Azért lett voln jó, mert most bölcsibe a város másik felébe jár , macerás egyik gyereket ide, a másikat oda vinni. Most megoldódna ez a probléma, de mégis dilemmában vagyok. Már beletörődtem, hogy marad még egy évet bölcsiben, szereti is, én is meg vagyok elégedve az ellátással. De tényleg jobb lenne, ha egy helyre tudnám őket vinni. És ez az óvodás nagyon jó. Ti mit gondoltok, mi lenne a jobb megoldás? Maradjon még egy évet bölcsibe, de buszozgassunk ide-oda, vagy járjanak mindketten a közeli intézménybe?

2023. aug. 7. 13:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
30%
Ovi
2023. aug. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
De járhat az oviba, ha nem indul a mini csoport?
2023. aug. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Igazából mi a kérdés? Azt írtad nem indul mini csoport,szóval nincs választásod, ha jól értem.
2023. aug. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én sem értem. Ha nincs mini csoport, hogs jarna abba az oviba?!
2023. aug. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
30%
Az enyémet rendes kiscsoportba vették fel 2 év 8 honaposan. Bölcsi eszembe se jutott, nem baba már.
2023. aug. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Felvették, szeptembertől kezdhetne. Amikor beiratáson voltam, azt mondták, nem indul mini csoport, de irassam be kiscsoportba. Be is irattam, de aztán küldtek e-mailt, hogy elutasítják a kora miatt. Nem rég beszéltem a védőnővel (ő az óvoda védőnője is), ő azt mondta, indul mini csoport, más 2,5 éves gyereket is felvettek. Amit most küldött e-mail az óvoda, abban nem írták, hogy milyen csoportba került, ezért írtam nekik, most arra várom a választ.
2023. aug. 7. 14:13
 7/14 anonim ***** válasza:
93%
Ja, hogy a lényeget lehagytad. Mondjuk így se érthetőbb. Tehát beírattad, majd az utolsó infód az az óvodától, hogy elutasították a kora miatt. "Amit most küldött e-mailt az óvoda". Milyen e-mailt? Amiben elutasították? Írjál már értelmesen, könyörgöm! Azt meg végképp ne keverd bele, hogy a védőnő mit hablatyolt, mert nem ő dönt a felvételről.
2023. aug. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
90%
Ha indul az ovi akkor oda vinnem, nem nehezitenem a saját dolgom azzal hogy 2 helyre cipelem őket ha megoldható jobban, és az ovi is jó. Én fiam 2,5 évesen ment oviba igaz vegyes csoport, de sokan ballagtak onnan ezért a csoport 2/3-a vele egykorú, semmi gondunk nem volt hogy nem a bölcsiben maradt. Ő hamar szobatiszta lett és jobban útba is esett az ovi mint a bölcsi ahová járt, plusz a bölcsis gondozója nem volt annyira szimpatikus azért irattam inkább az oviba.
2023. aug. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
91%

Mi van?

"Amikor beiratáson voltam, azt mondták, nem indul mini csoport, de irassam be kiscsoportba." Oké, akkor mini csoport nincs, beirattad kiscsoportba.

"Be is irattam, de aztán küldtek e-mailt, hogy elutasítják a kora miatt." Tehát mégsem mehet a kiscsoportba sem. Nem járhat óvodába.

De te ezt kérdezed ennek ellenére: "Maradjon még egy évet bölcsibe, de buszozgassunk ide-oda, vagy járjanak mindketten a közeli intézménybe?"

Válaszom: maradjon a bölcsiben, mivel az oviba nem járhat, hiába van közel.

2023. aug. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
De felvették az oviba, éppen ezért nem tudom, mit tegyek. Maradjon bölcsiben, vagy kezdje az ovit, ez itt a kérdés. Annyiból jobb lenne az ovi, hogy egy helyre járna a két gyerek, nem kellene buszoznom. Csak bizonytalan vagyok, hogy jót tenne-e neki az óvoda.
2023. aug. 7. 17:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!