Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ovikezdés: vegyes csoportban...

Ovikezdés: vegyes csoportban vagy kiscsoportban?

Figyelt kérdés

A vegyes életkorú csoport vagy az azonos életkorú, 3 év körüli gyerekek csoportja a jobb választás?

Óvónők melyiket tudják jobban kezelni, vagy számít ez valamit egyáltalán?

Számít, hogy volt-e bölcsis előtte vagy nem?



márc. 12. 13:49
A kérdező szavazást indított:
Vegyes csoport
Homogén csoport
50 szavazat
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
46%
Egyke gyereknek vegyes a jobb, tesósnak mindegy, testvéreknek pedig vérmérséklet függvényében együtt vagy külön.
márc. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
92%

Most tanulok óvónőnek, a tanárok között sincs ebben egyetértés. Valaki szerint jobb a vegyes csoport, mert ott a kicsik tanulnak a nagyobbaktól, ez a természetes, hiszen régen is különböző korú testvérek között nőttek fel a gyerekek. Mások szerint még jobb a homogén csoport. Vagy legalábbis is a pedagógusnak könnyebb.


Szerintem annál hogy vegyes vagy homogén sokkal fontosabb a pedagógus személye. Egy lelkes, ügyes óvónővel sokkal jobb egy vegyes csoport mint egy kiégett pályára alkalmatlannal egy homogén.

márc. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
92%

2, két ugyanolyan képességű óvónővel pedig jobb a homogén.

45 évnyi tapasztalattal rendelkező óvodapedagógus, óvodavezető véleménye.

márc. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
És a 45 évből mennyi volt a vegyes csoporttal személyesen szerzett tapasztalat?
márc. 12. 14:58
 5/29 anonim ***** válasza:
91%
Kb. 40.
márc. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
88%
Kortársakra van szüksége akikkel együtt éli át az életkori sajatossagokat és együtt fejlődnek.
márc. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
84%
Homogén jobb, de főleg nagycsoportban fog az számítani, amikor már kellene foglalkozást tartani a baromi nehéz iskola előtt, de nehéz úgy megtartani ha közben 3 éveseket kell öltöztetni, foglalkozni velük.
márc. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
67%
Ezen én is dilemmáztam tavaly ilyenkor, amikor óvodaválasztásnál voltunk. 2 ovi volt versenyben, mindkettő szimpatikus óvónőkkel, az egyikben homogén csoport, a másikban vegyes. A vegyes nyert, mert az kéttannyelvű csoport és fontosabbnak tartottam a nyelvtanulást annál, hogy együtt tanuljanak meg rajzolni meg mittudomén, mit csinálnak az oviban, és egyelőre nekünk nagyon szuperül bevált (nem csak a nyelv miatt, bár amúgy megdöbbentően jól megy az is). Szerintem tényleg sok múlik az óvónőkön, és mivel nálunk szuper pedagógusokat sikerült kifogni, így csak pozitív benyomásom van. Van kisebb testvér is, és látom, hogy a lányom eltanulta a nagyobb gyerekektől a megfelelő hozzáállást, bánásmódot a kicsikkel szemben. Egyébként a saját korcsoportjából válogatja össze a pajtásait, a szintén "kiscsoportos" korú picikkel játszik a legtöbbet napközben, mert nyilván más jellegű foglalkozásaik vannak nekik, mint azoknak, akik jövőre már iskolába mennek.
márc. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem gyerek függő. A lányom homogén csoportban kezdett, nála mindenképpen előnyös volt, nekem személy szerint jobban tetszik, korosztály szerint tudnak foglalkoztak a gyerekekkel. Igaz, nincs tapasztalatom vegyes csoporttal, de sok rosszat hallottam róla, főleg nagycsoportban, hogy a kicsik visszahúzzák a nagyokat, nem tudják rendesen felkészíteni őket az iskolára. Jómagam sem tudom elképzelni, hogyan oldják meg egy 6 éves gyerek foglalkozását 3 éves gyerekek mellett.
márc. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
52%
Igen, ez a “kicsik tanulnak a nagyobbaktól” tök jó ameddig kiscsoportos a gyerekünk, nagycsoportba pont azok a gondok lehetnek ezzel a dologgal amit fentebb is írtak, a visszahúzás a kisebbek felől es az iskolára felkészítés foglalkoztatás
márc. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!