Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ovikezdés: vegyes csoportban...

Ovikezdés: vegyes csoportban vagy kiscsoportban?

Figyelt kérdés

A vegyes életkorú csoport vagy az azonos életkorú, 3 év körüli gyerekek csoportja a jobb választás?

Óvónők melyiket tudják jobban kezelni, vagy számít ez valamit egyáltalán?

Számít, hogy volt-e bölcsis előtte vagy nem?



márc. 12. 13:49
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
49%
Minden óvónő ismerősöm szerint a vegyes csoport egy tévút.
márc. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
81%
Nekem mindkét gyereken vegyes csoportba járt. A mi ovinkban csak az volt. Nekünk megfelelt. Összehasonlítani nem tudom, hiszen csak vegyes csoportba jártak. Most középiskolás mind a kettő. Az biztos, hogy semmilyen hátránya nem volt, hogy nagycsoportos korukban együtt voltak a kicsikkel. Sőt, az iskolaelőkészítő foglalkozások nem 25 fővel, hanem 8 fővel zajlottak.
márc. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
84%

A fiam homogén csoportba járt, a lányom vegyesbe (4 év különbséggel), a 2 óvónénijük ugyanaz volt. Nem tudok lényegi különbségről beszámolni, nem "húzták vissza" a lányomat sem a kicsik. Mindkét gyerek júniusi, és mindketten suliba mentek abban az évben, amikor betöltötték a 6-ot, mert egyértelműen érettek voltak rá (és nem is bántuk meg a döntést, sőt).

Ha dönthetnék, talán inkább a homogén mellett döntenék, de mondom, nekünk a vegyessel se volt bajunk. Bár az igazsághoz hozzátartozik, hogy a lányom csoportja úgy volt vegyes, hogy induláskor volt kb. 18-20 kiscsoportos meg 5-6-7 középsős, szóval bőven többségben voltak a kicsik.

márc. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
32%

Picinek oké, hogy tanul a nagyobbaktól, jót is, rosszat is... de nagyként már uncsi a kicsikkel játszani minden nap.

Biztos nem vinném vegyesbe.

márc. 16. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
74%

Nekem vegyes csoportba jár a gyerekem. Még kiscsoportos, így csak előnyét látom.


Sokan mondják hogy a kicsik visszahúzzák a nagyokat... Szerintem az óvónő lesz a kulcs. Unokaöcsém nagycsoportos, ráadásul au egész csoport egy komplett visszatartott csoport, és én nem látom a sziporkázó iskolaérettséget a homogén csoportban. Abban a csoportban is bizony differenciálni kell, mert van abszolút iskolaérett, és olyan, akit gőzerővel kell felzárkóztatni.


Az óvónéni a lényeg.

márc. 16. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
74%

Én ugyan nem vagyok szakmabeli, nem tudom, hogy ez hogy működik máshol, de egyrészt nálunk az oviban csak vegyes csoportok vannak, szóval nem sok választásunk volt, másrészt a lányom csoportjában az óvónőknek szerintem könnyebb lehet a vegyes felosztástól. Eleve csak 8 "kiscsoportos" kezdett szeptemberben, mert ennyien ballagtak el iskolába tavaly, szóval csak ennyi kicsit kellett beszoktatni. Eleve az udvarra kimenni nem annyira probléma, mert 8 kicsinek segíteni öltözni nem olyan, mint 24 gyereknek, jó, a középsősöknek még lehet, hogy segíteni kell, de azért a nagycsoportosok már tuti egyedül öltöznek. Aztán amit látok, amit mondtak, hogy korcsoportonként vannak ültetve evésnél is, mindenkinek megvan a kis helye, de az asztala biztosan, és így tudnak a nagyok is naposok lenni, a kicsiknek meg megy a dadus segíteni önteni a teát meg mittudomén. Plusz a foglalkozásoknál is szerintem egyszerűbb lehet azt a nem tudom, hány, de 24-nél garantáltan kevesebb nagycsoportost felkészíteni az iskolára, míg a másik óvónéni lefoglalja a kicsiket más foglalkozásokkal. És oké, a szabad játék ideje alatt keverednek, eljátszanak egymással a nagyok is meg a kicsik is, de egy 6 éves még egészen más típusú játékot élvez, mint egy 3 éves, szóval szerintem ösztönösen is korosztályokra osztják magukat, és a nagycsoportos a nagycsoportossal, a kicsi a kicsivel fog játszani, és keveredés max akkor van, ha ezt ők akarják.

De mivel az én lányom is még a "kicsik" közé tartozik, így valóban nem tudom, milyen lesz ez az iskola előtti évben, de bízom az óvónőkben és remélem, hogy az elmúlt X év tapasztalatával megbirkóznak a feladattal.

márc. 16. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
66%
Ha annyira visszahúznák a kicsik a nagyokat a vegyes csoportban, akkor tömegével buknának meg az elsősök júniusban. Ami ugye nem szokott megtörténni. Szóval nem kell ezt túlgondolni. 3 gyerekem végzett vegyes csoportban, jó óvónénivel, nem hülyültek el, szuperül vették az első osztályt. Arról nem beszélve, hogy az oviban nem kell előre megtanulni semmit. Ha nincs valami tanulási nehézsége a gyereknek, akkor az iskolában bármit meg tud neki tanítani a tanítónője.
márc. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 Ignis Subdialis ***** válasza:
32%
Vekerdy a vegyesre esküszik. Én nem arra gyúrnék, hogy már az óvodában “tanuljon” a gyerek, pszichológiailag még az iskola első egy-két évében sem kéne, mert kierőltetik a gyerekkorból és ez durva stressz.
márc. 17. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
66%

Az enyém vegyes csoportba jár. Most már Szereti. Sokat tanul a nagyobbaktól és már segít a kisebbeknek.

Az óvónőkön viszont azt látom, az egyik a kisebbekkel foglalkozik és törődik jobban, a másik csak a nagyokkal. A kicsiket nehezen kezeli hiszti vagy dacosság alkalmával. Ezt nem jó látni, szerintem alkalmatlan erre a korosztályra. Ha ezt előbb tudom, nem oda vittem volna. Erre jó a beiratkozás előtti betekintés. Bár ott meg játsszák a szépet és a jót!

márc. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
#18 Nem értem a lepontozást, mert engem is riasztanak a “tanulós” óvodák, hiszen ez kifejezetten káros is lehet, még fizikai megbetegedést is okozhat az idő előtti kényszer, nem beszélve a sok “nagybetűs” idegrendszeri zavarról, de szerencsére a legtöbb óvodában a foglalkozások választhatók, nem kötelezőek. Persze kérdés, hogy hogy oldják meg, mert úgy nem szívesen hagynám ki, hogy a gyerek kirekesztésként élje meg, hogy ő nem csinálhat valamit, amit mások igen.
márc. 17. 12:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!