Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ovikezdés: vegyes csoportban...

Ovikezdés: vegyes csoportban vagy kiscsoportban?

Figyelt kérdés

A vegyes életkorú csoport vagy az azonos életkorú, 3 év körüli gyerekek csoportja a jobb választás?

Óvónők melyiket tudják jobban kezelni, vagy számít ez valamit egyáltalán?

Számít, hogy volt-e bölcsis előtte vagy nem?



márc. 12. 13:49
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
17%
Vegyes csoportnál hogy mennek kirándulni? Kiscsoportosokat nyilván nem viszik még, akkor vegyesben a kicsik maradnak, nagyok mennek pl?
márc. 21. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
78%

21, Miért ne mennének a kiscsoportos kirándulni?


Amúgy nálunk ha olyan program volt hogy csak a nagyoknak akkor csoport összevonás volt, a kutyás csoportba átmentek a cicás csoport kiscsoportosai az egyik óvónővel és a cicás és a kutyás csoport nagycsoportosai együtt mentek a programra egy cicás és egy kutyás óvónővel.


De az ilyen ritka volt. Nagyrészt mindenki ment mindenhova. Úszásnál is 2 csoport ment együtt és fel volt osztva a medence, külön oktató volt a nagyoknak, középsősöknek, kicsiknek.

márc. 21. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
90%
Mennek kirándulni. Nálunk örültek, ha a kiscsoportosokkal megy egy szülő ilyenkor, ha ráér. Sosem veszett el senki. ;)
márc. 21. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
29%
Mi ovinkban nem mennek a kiscsoportosok kirándulni, nyíltnapon már mondták, hogy ilyen picikkel, mivel 3 év előtt is kezdhetik, nem mennek. Csak középső és nagycsoport megy. Ezért kérdeztem, hogy ezt hogyan oldják meg.
márc. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk is mennek a kicsik is kirándulni a nagyokkal együtt, egyszer volt olyan, hogy valami eseményre a nagyobbakat vitték, akkor a kicsik mentek összevont ügyeletbe. De a kirándulásokból nem hagyják ki őket.
márc. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
83%
Az en gyerekem vegyesben kezdett iden, jovore szerencsere homogent csinalnak belole. Nem volt jo valasztas. A nagyok csunyan beszelnek a kicsikkel es kitaszitjak oket. Ez a tanulnak a nagyoktol csak ilyen mezesmazas szoveg. Az iskolaba se fog kisebbekkel tanulni, ahogy iskolas lesz a gyereked onnantol soha nem lesz kicsikkel sehol kb.
márc. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
73%

Én mindenáron vegyes csoportot akartam, de nagyon megbántam.

Az épp 3 és a majdnem 7 éves gyereknek teljesen más igényei vannak.


Amikor a gyermekem kezdte az ovit rajta kívül 2 kisgyerek jött ebbe a csoportba, a többiek már összeszoktak, “nagyok” voltak. Az újakkal, “kicsikkel” éreztették is.

Az enyém augusztusban lett 3, de volt, aki januárban már 7 lett.


Nálunk pl. kizárólag a “nagycsoportosokat” vitték bárhova (színház, séta, jégkori stb.), ami tök rossz volt annak, aki ott maradt.

Szeptemberben már elsős lesz, most pont a kicsik vannak sokan, nem szereti, dilemma volt, hogy menjen e, mert épp csak 7 lesz, de megy.

ápr. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
78%

A mi ovinkban csak vegyes csoportok vannak. A lányomnak azért volt jó, mert ő kicsit érettebb a koránál, sokkal jobban érezte magát a nagyobb gyerekek között, a kicsik közül egy barátja sem lett. Az iskolafelkészítést könnyen megoldották, az egyik óvónéni a nagyokkal, a másik a kicsikkel foglalkozott.

A fiamnak meg azért, mert ő meg lassabban fejlődött, évvesztes is volt, így újra nagycsoportosként nem egy másik összeszokott csoportba került, másik óvónénikkel, hanem ugyanott maradhatott. (Saját emlékem, mert évvesztes vagyok én is, hogy mindenki elment iskolába, az óvónők az új kiscsoportot kezdték, én meg kerülhettem az új nagycsoportosok közé, nem volt se barátom, se senki, teljesen egyedül éreztem magam).

ápr. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
67%

A nagylányomnál előny volt, hogy a vegyes csoport miatt így az unokahúgommal 2 éven át járhattak egy csoportba (ő 1 évvel idősebb.)

Egyáltalán nem tapasztaltam visszahúzást.


Középső lányom sima kiscsoportban kezdett (akkor máshol laktunk), majd visszaköltöztünk Bp-re, akkor jött pont a Covid-szünet 😐

Így gyakorlatilag fél év neki totál kimaradt az ovi...

Következő nevelési évtől már járt, vegyesbe. Majd a rákövetkező évtől a húga is. Én itt is előnyként éltem meg, hogy egy csoportba járhattak 2 évig, de ő tavaly ballagott, már csak a kicsi jár oda.



De olyan óvónőnk van, hogy ha újra kezdhetnénk, se íratnám őket máshova. Szerintem sokkal fontosabb ez, mint a csoport összetétele.

ápr. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!