Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Autóval 30-40 perc sok utazás...

Autóval 30-40 perc sok utazás lenne az óvodába Budapesten?

Figyelt kérdés

3 éves kisfiam kapcsán óvodaválasztás előtt állunk. Budapest határában élünk a budai agglomerációban, a környéken van néhány jó állami óvoda, de mindenhol 24-26 fős csoportok vannak, ezért elsősorban magánóvodákban gondolkodunk.

A környéken megnéztük az összeset, de egyiknél sem éreztük azt a WAO érzést, ellenben a pesti oldalon találtunk egy nagyon szimpatikus ovit.

Ez reggelente 35-40 percre lenne tőlünk.


Van egy kistesó is, aki lehet, hogy bölcsibe menne szeptembertől. A pesti magánovitól 5 percnyire találtam szimpatikus állami és magán bölcsiket, így a két gyereket együtt tudnám vinni.


Mit gondoltok?


Bevállaljuk reggelente a 35-40 perces autóutat vagy inkább keressünk más lehetőséget? Gyerekek egyébként szeretnek autózni.



márc. 13. 17:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%
Nagyon sok. Allandoan betegek lesztek az elso evben. Mikor szolnak h beteg es menj erte baromi sok lesz az a 30-40 perc es ott is lehet idiota ovono, a 25 fosben meg egy tunderi. Ha meg fiatalok,mennek szulni forgoba, allandoan cserelodnek,mar a tanarok is,ovonok meg foleg.
márc. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Én max akkor, ha a munkahelyemre való eljutásnál max kis kitérő a kiszemelt ovi.


Én egyébként tudom milyen, az én gyerekeim is szeretnek utazni de minden egyes reggel oviba menet már nem esik jól annyira. Mi költöztünk, de ovis nagycsoportost minek irassak át? Odafele az út kb fél óra volt, délután több, + nekem 10 perc onnan a munkahelyem.

De ha a lakóhelyetek körül dolgozol akkor az macera lehet hosszú távon mindenkinek. Azóta iskolás a lányom és a közelbe jár, össze se lehet hasonlítani a kettőt. Kb 7 hónapot ingáztunk.

márc. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy a nagyszülők 10 percre vannak a pesti oldalon található intézményektől. :) De nem várom el tőlük, hogy ők furikázzák a gyerekeket, de megnyugtató, hogy ők mozgosíthatók szükség esetén :)
márc. 13. 17:13
 4/20 anonim ***** válasza:
75%
Mi falun lakunk es itt mar 28 gyerek van,mikor idekoltoztunk es beiratkoztunk 16-17fot mondtak,falusi csok ugye,sok aggloba kikoltozo.... Meg kervenyeztek a 20%-os letszam emelest,szuloket nem kerdezik am meg, de remelem most mar nem lesz tobb gyerek,mert agyrem egy szobaban ennyi.
márc. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Az a 30-40 perc simán lehet 1 óra fölött is, ha olyan a forgalom. Biztos, hogy nem szivatnám ezzel a gyereket (és magamat).
márc. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem hordanám őket olyan messzire. Azt is gondold végig, hogy az ovibol 99% a legközelebbi iskolába fog majd járni.
márc. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

És mit gondoltok, mennyi az ideális távolság autóval?

Inkább agglomerációba nézelődjek, vagy a budai kerületekben?

márc. 13. 17:19
 8/20 anonim ***** válasza:
93%
Sztem 20 perc max ha van ovi olyan kozelsegben. Es van 2 jogsi 2 auto? Ha dolgoztok,mindkettotoknek mobilisnak kell lenni. Vagy a masik buszozhat haza a tobbiek utan.
márc. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Van 2 autó, egy a férjemnek, egy nekem. :) Én még kérdéses, hogy mikor megyek vissza dolgozni, egyelőre mobilis vagyok.
márc. 13. 17:29
 10/20 anonim ***** válasza:
94%
Nekünk gyalog 5 perc, néha azt sokallom 🤣🤣🤣
márc. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!