Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Autóval 30-40 perc sok utazás...

Autóval 30-40 perc sok utazás lenne az óvodába Budapesten?

Figyelt kérdés

3 éves kisfiam kapcsán óvodaválasztás előtt állunk. Budapest határában élünk a budai agglomerációban, a környéken van néhány jó állami óvoda, de mindenhol 24-26 fős csoportok vannak, ezért elsősorban magánóvodákban gondolkodunk.

A környéken megnéztük az összeset, de egyiknél sem éreztük azt a WAO érzést, ellenben a pesti oldalon találtunk egy nagyon szimpatikus ovit.

Ez reggelente 35-40 percre lenne tőlünk.


Van egy kistesó is, aki lehet, hogy bölcsibe menne szeptembertől. A pesti magánovitól 5 percnyire találtam szimpatikus állami és magán bölcsiket, így a két gyereket együtt tudnám vinni.


Mit gondoltok?


Bevállaljuk reggelente a 35-40 perces autóutat vagy inkább keressünk más lehetőséget? Gyerekek egyébként szeretnek autózni.



márc. 13. 17:04
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Valami indokolja, hogy kis csoportba járjon?


Egyébként nekem rémálmon lenne, hogy reggelente budai agglomerációból Pestre kelljen mennem.

márc. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Igen, szenzoros, ezért úgy látjuk, hogy a kiscsoport jót tenne neki, mint a több száz fős állami ovi.
márc. 13. 17:49
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
35-40 perc dugóban lehet több is jóval. Nekem is a papírforma szerint a munkahely és az otthon között ennyi van. Aztán nem egyszer 1,5 óra volt az út a dugó miatt. Még nem megy most oviba, de már kinéztem egyet ami gyalog is max 10 perc. Én nem vállalnák olyan hosszú utazgatást, de te tudod.
márc. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Hat.. Ha jön a nem akarok oviba menni hiszti, még 10 perc is rengeteg viccen kívül, 40 perc nagyon sok. Inkább aludni a kéne reggel vagy reggelizni, harstani mint utazni 3/4 órát. Utazhat még majd eleget.. Ilyen kicsinek én ezt nem kívánnám, főleg hogy otthon vagy.
márc. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen, egy óvodába qrva sok ennyit utazni, már ne is haragudj. Még iskolánál is meggondolandó a 30-40 perc.
márc. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
84%
Mi ugyan szegediek vagyunk és nincs akkora forgalom mint Pesten, de a nagyobbik fiamat szintén szenzorosság miatt (ami mára enyhült ugyan) viszem be a városba oviba (kertvárosi részben vagyunk). Bár nálunk 15 perc az autó, majd 10 perc bolt mert sokat kell sorbaállni, majd padon ülve elmajszolják a reggelit a kisebbik fiammal, ezzel együtt van 30-40 perc mire bejutunk az oviba. Én nem bántam meg, a fiúk élvezik az autózást, az óvoda meg csodálatos, tündérien bánnak a nagyobbik fiammal, kisebb létszámú (18-an vannak), örömmel jár be, sokat fejlődött.
márc. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
88%
Nagyon sok idő, semmiképpen nem vállalnám. Az ovi nem annyira fontos, hogy milyen, főleg az ovisoknak, ők örülnek, hogy együtt tudnak játszani. Iskola, ott már számít, hogy milyen.
márc. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Én kiválasztanám a legközelebbi, legszimpatikusabbat, max 10-15 perc autó, és előny ha biciklivel, gyalog elérhető. A csoportlétszám hidd el a legkevésbé számít, legalabb sok kis baráttal tud játszani. Az óvónők a lényeg, lehet egy 10 fős csoportban is figyelmetlen, leszarom stílusú.
márc. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
70%

Sok idő, mert kiscsoportban még oké hogy beviszed 9-kor, de középső és nagycsoportban már 8-ra kellene beérni (legalábbis nálunk szólnak érte)

40 perc az reggel a dugóban nem 40, hanem bőven 1 óra is lesz, de majd mérd le hogy megbizonyosodj róla. 1-2 baleset, alkalmi útlezárás menet közben bármikor lehet, hosszú a tanév hidd el. Te fogsz megőrülni 2 hónap után. Pénzben sem kevés.

7kor el kell indulnod velük és szerintem az nagyon szűk és korai. Mikor kelted, mit adsz enni nekik, hol esznek…. Fontos, hogy kialudják magukat, mert hosszú a nap nekik is.

Parkolni tudsz vagy reggel 8 és délután 3-4 óra magasságában te is körözni fogsz az utcákban? (Sajnos én ezt csinálom minden nap, mert rengeteg az autó és kevés a parkoló)

Nem utolsó szempont, hogy meg tudj állni, mert van hogy 15-20 percet is bent leszel (overálos időszakban, ha induláskor jut eszébe, hogy még pisilni is el kell menni, vagy elkap az óvónő 1-2 kérdéssel)

Ha az egyik beteg, orvoshoz kellene vinned, hogy viszed be a másikat olyan messzire?

Első évben 2 hetente betegek lesznek, sok esetben nem is egyszerre, hanem adják át egymásnak szépen sorban.


Szerintem neked lenne könnyebb ha a környéken maradnak, mert adott faluból / városrészből egyszerűbben elhozza akar mama-papa is.

Vagy a munkahelyedhez közel legyen, mert ugrani kell ha telefonálnak miattuk az oviból.

Saját tapasztalat :)

márc. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
52%
Semmiképpen nem hacsak nem a közelbe lenne a munkahelyem és csak így tudtám megoldani vinni hozni a gyerekeket. Különben nem.
márc. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!