Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hogy vannak nálatok oviban a...

Hogy vannak nálatok oviban a költségek?

Figyelt kérdés

Miket kell mostanában fizetni és mennyit? Tudom, hogy óvodankent előtér, csak úgy átlagban kérdezem.

Gondolom van csoportpenz, illetve a kajapénz, ezeken felül mik vannak?



máj. 22. 14:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 8000 Ft/félév a csoportpénz, az étkezés nyilván változó.

Ezen felül időről időre vannak programok (tegnap például zenés bábszínház), ezek általában 1000 Ft körül vannak.

Jövő héten megyünk kirándulni, nálunk szülők is mennek, ez fejenként 5000 Ft lesz.

Nagyjából ennyi.

máj. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

2 oviba jártunk szeptember óta.

Az elsőben nem volt csoportpénz, de heti szinten volt valami fizetni való.

Egyik héten kötelező foglalkoztató könyv 1500Ft. Következő héten bábszínház, 1000Ft. Utána héten 3D vetítés, 2000Ft. Szó szerint minden héten szedtek valamit. Mellette volt torna, néptánc ami "nem kötelező", de az óvónéni tartotta, nehogymár csak a mi gyerekünk ne járjon... havi 1500+2000Ft

Havi szinten csak ezek a szarok kerültek 10.000Ftba megközelítőleg.

Semmi nem volt kötelező, de ha nem kéred, akkor old meg addig a gyereked felügyeletét....

mivel 27ből kb 25szülőnek megfelelt, inkább ovit váltottunk. Na meg egyéb más okok miatt is.

A mostani oviban évi 2000Ft-ot kérnek. Eze felül év végén lesz egy kirándulás, az lesz kb 5000Ft. Illetve ballagásra az óvónéniknek szednek kb 500Ft-ot ajándékokra (vegyes csoport, de nem csak a ballagók hanem kollektíve mindenki fizeti)

máj. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Eszközpénz 3500 / félév

Kaja nekünk ingyenes

Gyümölcsöt egyik csoportban venni, vinni kell, de ez évi 2, max 3 alkalom, másikban 1000ft/félév, és ők veszik.

Tisztasági csomagot már nem kell venni, csak a fogkefe, fogkrém.

Egyéb felmerülő költségek vannak még néha, ilyen olyan meghívott előadók, azok általában 1-2 ezer Ft/alkalom. Nemrég kirándulni voltak, az 6500 volt. Szülők közt külön pénz az óvónénik, dadus ajándékaira, az ha jól emlékszem kb 3000 volt az évre. Föld napjára kellett virágot vinni, az annyi, amennyi.

Meg lehetett foglalkoztató füzetet rendelni, az kb 5-10e egész évre, attól függ melyiket kéred, de nem muszáj.

Külön programokra mi nem írattuk a gyerekeket, de van lehetőség ovin belül hittan, angol, meg valami táncos akármi. Az angol 4e 1 hónapra, a többit nem tudom.

máj. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
409 Ft a csoportpenz, 600 Ft a szülői csoport pénz. Foglalkoztatok vannak, de nem kötelező. Ha bármi alkalom van ebből a pénzből veszik, kaja ingyenes. Tosztasagi csomag 3 havonta kell. És orszagos első helyen végzett csaladbarat ovodarol beszélünk, mindenük megvan a gyerekeknek.
máj. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
10.000 a csoportpénz egész évre, az étkezés nekünk ingyenes. Eddig egyszer kértek tőlünk gyümölcsöt, meg farsangkor rágcsákat és egyik hónapban még kértek be plusz zsebkendőt. Ovis újságot rendeltem a kisfiamnak, az 7.000 Ft egész évre.
máj. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
79%
Szmk illetve csoportpénz fél évre 4000-4000ezer. Étkezést akkor kell füzetni ha a család bevétele nagyobb mint az egy főre jutó minimálbér összege *a család tagjainak száma. Szóval ha vagytok 3an a bevétel 300ezer akkor itt ingyenes az étkezés. Mert 200ezer kb a minimálbér és így csak 100ezer jut egy főre ha 280ezer jutna akkor kell étkezést füzetni bocsi hogy ilyen körülményessen leírtam nem tudtam máshogy fogalmazni 🙈 Illetve van bábszínház évi 3alkalommal ennek bérlet ára van az 5.000ft. A kirándulás az változó összeg függ a helytöl idén ez 12.000volt úgy hogy én is mentem ha csak a gyerek ment volna 6.000lett volna. Illetve vannak az újságok amikre elő lehet füzetni. Nálunk 6000/félév. Könyveket lehet vásárolni mozaik kirakókat azokat imádja a gyerekem kb 3havonta vannak 2-3ból lehet választani 690ft/db. Nyilván ezek extrák nem kötelező jellegűek.
máj. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
52%
Előző vagyok az lemaradt hogy az étkezés az havi 22ezer körül van.
máj. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
79%
6-7es vagyok még annyi hogy minden héten hétfőn zöldséget kell vinni nem kg szám pár db-ot szerdánként meg gyümölcsöt.
máj. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!