Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Anyukák! Mit csinálnátok,...

Anyukák! Mit csinálnátok, reagálnátok, ha kiderülne, hogy Ti vagytok az egyetlenek, akik gyümölcsnapra vittek gyümölcsöt, akik utánatok jönnének, és jól is állnak anyagilag meg nem visznek?

Figyelt kérdés
Apróság,tudom,de akkor is felhúz,hogy mi hó végén is vittünk,pedig mi állunk a legrosszabbul anyagilag!

2012. okt. 17. 13:29
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
Ezentúl én is „elfelejteném” és otthon minden nap adnék a gyerekeimnek gyümölcsöt.
2012. okt. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
90%

Hasonló problémánk van, de itt mégcsak ki sincs írva, hogy ki vigyen, hanem mindenkinek magának kell(ene) beírnia


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..

2012. okt. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
84%
Igen, ez is bosszantó. Meg az is, hogy a lányomék csoportjába 32-en járnak, és ebből 5-en!!!!! fizetünk teljes összeget a havi kajára. Megjegyzem 2 hét múlva szülök, 70E ft a havi háztörlesztőnk, meg ugye ott a rezsi, stb. 200E ft-ból élünk. Minden hónapban beviszem a gyümölcsöt, wc papírt, szalvétát, papírzsepit. Mindig.
2012. okt. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

A "röhej" az,hogy nálunk egy évben csak 1x! kellene gyümölcsöt vinni! A gyümölcsös táblázat ki is van téve,mindenki látja,de ennyit is ér. :-(

A zsepit,egyebet meg az óvónő magának ír csak.

Nálunk is sokan gyermekvédelmin vannak- azok is,akiknek nem kellene... Nálunk 21 gyerek van,ebből 1 nem eszik ingyen.

Szülői legközelebb február környékén lesz,a farsang miatt.


Kedves Utolsó!

A Párom nemrég vesztette el a munkáját! Eddig a hitel összegét nem kereste meg,nekem kellett pótolni a 73-ezerből,és ebből a rezsit kifizetni és élni. Segítségünk annyi,hogy Apósom fizeti a providentünket (heti 2000).

Ja,és még ha anyagi gond nem is lenne elég,veszélyeztetett terhes is vagyok,így vittem be azt az x kiló gyümölcsöt,mind a 2x,amikor nekünk kellett!

Én nagyon örülnék,ha havi 200 jönne be,vígan megélnénk,a kérdés sem került volna kiírásra...

Könnyű szülést és egészséges kisbabát Neked!! :-)

2012. okt. 17. 14:46
 15/27 anonim ***** válasza:
27%
Akkor olyat vigyél, amit megtehetsz (lsd. papír), és hagyd abba a nyavalygást.
2012. okt. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
39%
Kedves kérdező! Nehogy azt gondold, hogy a 200E ft elég egy 2 gyerekes családnak.
2012. okt. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

Ez szerintem nem függ az anyagiaktól, tök mindegy, ki mennyit keres, mivel mindenkinek a gyereke eszik abból a gyümölcsből.

Nálunk anno minden nap mindenkinek egy gyümölcsöt-zöldséget kellett vinnie, azt felvágták, és minden gyerek választott magának belőlük. Egy család volt (egyébként is ultraparaszt szülők), akik sosem hoztak, s mikor egy másik szülő szólt nekik (gondolván, biztos elfelejtették, hogy ez a rendszer), akkor a nő sértődötten közölte, hogy ő nem fog ezért boltba járogatni.

No comment, számomra döbbenet, hogy ennyire primitív emberek vannak… és sajnos hiába mondod nekik, mi a helyzet, nem értik.

2012. okt. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
2 gyerekkel 120-ból simán megéltünk..
2012. okt. 17. 16:20
 19/27 anonim ***** válasza:
82%

Hú most nagyon nem leszek népszerű...

Én csak azt nem értem, hogy minek vállal be több gyereket is az, aki azon sír, hogy a hónap végén még kajára sincs pénze (kezdem azt gondolni, hogy azért, hogy legyen miért panaszkodni)

Havi 120-ra egy gyereket sem mernék bevállalni, nem hogy kettőt.

2012. okt. 18. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
120-ból 2 gyerekkel? Az nagyon jó. Nekünk a házrészlet havi70, a rezsi mindennel együtt olyan 50-60. Az már 120. Akkor?
2012. okt. 18. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!