Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Anyukák! Mit csinálnátok,...

Anyukák! Mit csinálnátok, reagálnátok, ha kiderülne, hogy Ti vagytok az egyetlenek, akik gyümölcsnapra vittek gyümölcsöt, akik utánatok jönnének, és jól is állnak anyagilag meg nem visznek?

Figyelt kérdés
Apróság,tudom,de akkor is felhúz,hogy mi hó végén is vittünk,pedig mi állunk a legrosszabbul anyagilag!

2012. okt. 17. 13:29
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Nálunk valami baj lehet:

bérleti díj lakásra (=hiteles lakás törlesztése kb): 60.000ft

rezsi: 40.000ft

kaja 2 felnőtt+2 gyerek+macska: 80.000ft

ruházkodás télre gyerekeknek?????

ovi gyereknek????? (8.000+3.000)

esetleges gyógyszerek, vitaminok??????

bármi, ha elromlik a lakásban??????

és akkor nincs autó, buszbérlet, luxus vásárlás, biztosítás a lakásra, hitel sehova.

2012. okt. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

Jó,szúrjatok le,kövezzetek meg,mert mi bizony 120-ból simán elvoltunk,amikor még 2 gyerek volt- nem voltunk kiskirályok,de semmiben nem szenvedtünk hiányt,könnyen be lehetett osztani a pénzt!


Hogy van,akinek 50 -60 ezer nem elég egy hónapra,pedig ebből már csak a ruházkodás,tisztálkodási,tisztító szereket kell finanszírozni,és enni... (alap esetben),az igen szomorú! részemről legalább is! Igény és igény közt is van különbség. Nekünk nincsenek nagy igényeink,ezért is voltunk el amikor még csak 120 jött be.Ki volt minden fizetve,ettünk,ruházkodtunk gond nélkül,2-3 havonta mentünk meglátogatni a rokonságot.


Aki azzal kezdte az írást,hogy "nem lesz túl népszerű" : Mint eddig olvastad,nem volt ez mindig így!Talán azt is írtam valamelyik kommentembe,hogy nem rég vesztette el a Párom a munkáját. Hidd el,én örülnék a legjobban,ha nem lennék penge élre állítva!! És igen,rosszul esik,hogy más,aki jobban áll,nem képes annyit megtenni,amit én,elszomorít,hogy másban nincs annyi tisztesség,mint bennem- sőt,egy némelyikben fele annyi sem!! Úgy tűnhet,hogy "rí a szám"... Bocs,hogy felhúztam magam ilyen hülyeségen,bocs,hogy elegem lett,bocs,hogy kitettem a kérdést!! Bocs,hogy nincs igazam,és aki jól áll,az továbbra se adjon semmit abba a közösségbe,ahova a gyereke jár,és továbbra is csak azok legyenek normális szülők,akik nem vehetik fel ezekkel szemben a kesztyűt,és továbbra is "Hallgass" legyen a neve annak a nem szerencsés embernek,aki nem tehet meg bizonyos dolgokat...


Szép napot Nektek!!

2012. okt. 18. 11:10
 23/27 anonim ***** válasza:

Igazad van a kérdéseddel, kiakadásoddal kapcsolatban. Nálunk is ez van.

De tényleg kérlek, hogy vezesd le, hogy hogyan jöttök ki 4 főre 120 e ft-ból segítség, kert, miegymás nélkül.

Tanulni szeretnék belőle!

2012. okt. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Igen, egyébként én is korábban teljesen igazat adtam neked.

De nálunk lehetetlen 120-ból kihozni a költségvetést. 2 felnőtt, 2 gyerek, 1 macska. Nem gondolnám nagynak az igényeinket, de nekünk a lakás + rezsi az 160. Közepes méretű társasházi lakás, semmi luxus.

Ezért engem is érdekelne, hogy nektek hogyan oldható meg, mert lehet, hogy vmit nagyon rosszul csinálunk.

2012. okt. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

Ne veszekedjetek azon, kinek mennyi pénz az elég. Magánügy.

Magyarországon a fizetések szégyenteljesek, ezt mindenki tudja. De nem is ez volt a kérdés, hanem az, hogy tényleg az van, hogy sokszor a tehetősebb szülő nem visz az oviba semmit, mert lesz...ja, a csóróbb, becsületes meg az utolsójából is beviszi. Nálunk annak idején bevált az a módszer, hogy minden héten 4 gyerek neve ki volt téve a faliújságra (névsor szerint minden héten a következő 4), ők voltak a heti gyümölcshozók. Aki meghozta, rögtön lekerült a neve, aki nem, maradt tovább. És valahogy minden szülő cikinek érezte volna, ha hetekig kint van a gyerek neve, mert mindenki hozta becsületesen. 1 kg-ot kellett vinni egyfélét v. vegyesen, mindegy milyent.

Ugyanezt meg lehet csinálni tisztasági csomaggal is. Sajnos vannak és lesznek szülők mindig, akik úgy vannak vele, majd a másikéból jut az ő gyerekének is és ez a mentalitás független az anyagi helyzettől.

2012. okt. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Egyetlen rosszmájú hsz volt csak a fizetéssel kapcsolatban, én ezt nem nevezném veszekedésnek.

A többi őszinte kíváncsiság szerintem.

2012. okt. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Teljesen megértem a Kérdezőt 12 év távlatából is. Most ugyanez van nálunk.
máj. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!