Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nagyjából mekkora ovis korú...

Nagyjából mekkora ovis korú gyermeked óvodai szobája/terme?

Figyelt kérdés
Csak nagyjából írjátok meg és azt is hogy hányan vannak???
2013. szept. 22. 14:55
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a kisfiamék csoportja kb 15*15 méteres, galériás.

30-an vannak.

2013. szept. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

15*15m az 225nm ....


ebbe a méretbe akár 2 családi ház is belefér

vagy 3-4 lakás


30-40nm körül van de mivel kissé L alakú így nehéz megmondani pontosan

2013. szept. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kb 40nm, galériás, 26-an vannak.
2013. szept. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

15*15???225 nm?????

Azta...most dobtam egy hátast a székbe!


A kisfiamék egy 4*5 m-es azaz 20 nm-es szobában vannak 25-en!!!!!!!!!!!Tehát még 1 nm sem jut egy gyerekre!

Sajnos mondja is a fiam,hogy nem tetszik neki az ovi!Előtte bölcsis volt hatalmas termük volt.Most vannak abban a korban hogy lefekszenek/leülnek a földre a kisbarátjával és autóznak,tologatnak,szerepjátékoznak!(illetve ők már bölcsiben is így játszottak mint a legtöbb gyerek gondolom)Dehát persze gondolom itt nemtudnak mert óhatatlanul is a másik gyerek rálép/eltapossa/felrúgja stb!Nincs privát szférája a gyereknek!Az óvónőkkel nincs baja afiamnak csak mondja hogy egyszerűen nem tetszik az ovi,sajnos sírva megyünk reggelente!A dolog pikantériája,hogy kb 1 évvel ezelött az önkormányzat felszedte a régi játékokat(vasmászóka,gumikerekek) merthogy nem EU szabványos,ígéretet tettek új játékokra,azóta is hozzák!Namármost 25 gyerekre 2 db(!!!!) hinta van meg egy lerozzant favonat meg egy homokozó!Slussz-passz!!!A múlt héten vittem be két lábbal hajtós műanyag motort meg egy futóbringát illetve még másik 1-2 szülő is hozott be otthont megunk műanyag libikókát ezt+azt csakhogy tudjanak már mivel játszani a gyerekek mert a szülőin panaszkodtak az óvónők hogy nemtudnak mit kezdeni a gyerekekkel..érthető unatkoznak!


Gondoljatok bele:odabent nem tud a gyerek játszani mert nincs hely odakint szintén nemtud játszni mert nincs mivel!!!..PFFF..

OKÉ!Mondhatnátok,hogy ezeket mind láttam-tudtam beíratkozáskor és miért ezt az ovit választottam!


Akkor ezeket a problémákat felvetettük a vezetőnek és akkor ő igéretet tett rá hogy abba a csoportba nem vesznek fel annyi gyereket meg hogy az önkormányzattal beszél,hogy szeptemberre hozzák/tegyék le az új játékokat!


Oké!Megkeresem a vezetőt és kérjem számon miért vettek fel ebbe a kis szobába mégis ennyi gyereket!Úgyis az lesz a válasz,hogy mert muszály volt stb stb Meg most már nemtudják megcsinálni azt hogy pl 4-5 gyereket áttesznek másik csoportba vagy oviba!

Tehát ez a probléma nem fog már megoldódni!

A játékok az udvarra meg max elkezdek szülőktől aláírást gyűjteni és beviszem az önkormihoz....


Szerintetek mi lenne a jó megoldás??

Vagy esetleg oviváltás???(csak ott meg sajna nyílt napon nem voltak annyira szimpik az óvónők,dadusok)



Áááá...nagyon elvagyok keseredve,a lejobbat akartam a gyerekemnek és a legxarabb sikerült...

2013. szept. 23. 12:20
 5/9 anonim ***** válasza:

Kb. 20-25 m2, kis galériás és 21-en vannak.


Ahogy elnéztem az állami ovikat itt nálunk, kb. mindehol ekkora volt a csoportszoba. Ha nem tetszik a gyereknek lehet, hogy elgondolkodnék az oviváltáson, de nem biztos, hogy egy másik ovival jobban jártok.

2013. szept. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A csoportszobájuk kb. 45 nm lehet, 17-18-an vannak (ha nem beteg senki)- Bp, magánovi.

Sokat számít az is, hogy a terem két fala üveg, ami a kertre néz, így optilailag biztosan nagyobbnak tűnik.

Nincs telezsúfolva bútorokkal (szekrényekkel), nagyon szellős. A délutáni alváshoz való egyberakható kiságyakat és a különböző játékokat, eszközöket egy hozzá kapcsolódó kis szertárszerűségben tárolják, így az a gyerekektől nem vesz el helyet.

A közös helyiségek (öltözős rész, mosdók, wc-k, tusoló) is megfelelő méretűek és hatalmas kinti játszóterük van.

2013. szept. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

50nm-es, és 27en vannak.

Törvényileg 2nm kell egy gyereknek.

2013. szept. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Hol van ez leírva törvényileg hogy 2 nm kell gyerekeknként??Próbáltam utánna olvasni de nem nagyon találtam semmit!!Esetleg tudnál linkelni!!

2013. szept. 28. 09:14
 9/9 anonim ***** válasza:

19/2002. (V. 8.) OM rendelet - ben van:)


ftp://193.6.55.10:2001/Tanszeki_anyagok/Mernok%20Tovabbkepzo%20Kozpont/muszakiellenor/regebbitanfolyamok/2011_tavaszi_tanfolyam/jegyzetek/jogszab-nem%20friss_2009marc/jogszabalyok/miniszt/19_2002_OM.pdf

2013. szept. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!