Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Van valakinek személyes...

Van valakinek személyes tapasztalta waldorf óvodákról/iskolákról?

Figyelt kérdés
Még csak olvasgatok az óvodákról, minden információt, személyes tapasztalatot szívesen fogadok. Nézegettem állami ovikat, magánovikat, most épp a waldorf ovikat olvastam. De olyan szépen meg van fogalmazva minden, mindenhol, hogy felmerül a kérdés, ez a valóságban is így van, vagy csak "papíron"? Szóval akinek jár ilyen oviba, suliba gyermeke, ismerőse, rokona, kérem, meséljen egy kicsit, miben más, miben jobb/rosszabb szerinte egy waldorf óvoda/iskola, mint a többi?

2013. szept. 27. 15:51
 1/5 anonim ***** válasza:
50%

Szia! Ha itt rákeresel a Waldorf szóra, rengeteg ilyen beszélgetést találsz.

Röviden összefoglalva: sokkal személyesebb az egész, mint egy sima óvoda/iskola, a családokat felvételiztetik, tehát megszűrik, ki kerülhet be, sok közös program van a családoknak (kirándulás, vásárok, iskola takarítás/felújítás, ilyen-olyan ünnepek) – tehát nem csak beadod a gyereked egy intézménybe, ahol ismeretlen emberek vigyáznak rá más ismeretlen emberek gyerekeivel együtt, hanem egy közösség részei lesztek.

Az óvoda félnapos, nem ebédelnek ott, egy óvónő van, nincsenek műanyag játékok, nincs iskolaelőkészítés. Az iskola is jobbára félnapos, 1.-től 8.-ig egy osztálytanító van a gyerekekkel, epochális rendszerben tanulnak, nincs osztályzás, élményközpontú a tanulás, nem teljesítményközpontú, euritmiáznak.


Magánvéleményem a családtagjaim élményei alapján: nyugodtabb a gyerek és a szülő tőle, hiszen ismeri a közeget, ahol van, a konfliktusokat könnyebb kezelni, mert egy „kiválasztott társaság” része vagy, nem stresszelik a gyereket mindenféle mérésekkel, fejlesztésekkel, a visszatérő ünnepek, vásárok, kirándulások biztonságérzetet adnak a gyerekeknek.

Amiért én nem ezt választottam: nekem túl szoros ez a kapocs, nem tudom elképzelni magamat egy ilyen csoport tagjaként; dolgozunk, így nem tudjuk megoldani, hogy kora délután a gyerekért menjünk; parázom tőle, hogy nem tudnám fizetni a tandíjat a gyerek érettségijéig.


Még valamit? :)

2013. szept. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%
Nem ismerem a waldorfot, annyit tudok, hogy a szomszédunk mind óvodába, mind iskolába waldorfba íratta a gyerekét, most 4. osztályos és szerette volna átvinni "rendes" iskolába, 2. osztályba vették volna át... mert a 4. osztályos tudásszintje egy átlag 2-osénak felel meg.
2013. okt. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, mivel más a tanmenet, ezért nehéz egyeztetni később az állami oktatással. Ez belátható már a kerettantervből. Sejtettem, hogy nincs később rugalmas átjárás, hiszen egész más rendszerről van szó.
2013. okt. 3. 17:29
 4/5 anonim ***** válasza:
64%

Nekem csak iskoláról van tapasztalatom, az egyik, hogy (nálunk) zömében azok a gyerekek járnak a waldorfba, akiket a többi iskolából eltanácsoltak, ritkán tanulási, inkább magatartási, beilleszkedési zavarok miatt.

A másik , egy évig buszon együtt utaztam a waldorf iskola tanulóival, udvariatlanok, hangosak, végtelenül neveletlenek voltak.

Biztos van jó waldorf iskola is, de a mi városunkban levő ilyen.

2013. okt. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Melyik városban élsz?
2013. okt. 16. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!