Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nálatok reggel köszönti az...

Nálatok reggel köszönti az óvónő a gyerekeket?

Figyelt kérdés
Annyira rossz látni reggelente,hogy az óvónő vagy egy szülővel beszélget,vagy ül és meg se mozdul az érkező gyerekek felé. Értem én, hogy sok a 25 gyerek...de nem könnyebben indulna a napjuk,ha köszönne nekik és esetleg szólna egy-két kedves szót hozzájuk? Átbillenteni őket,fél pillanat,és utána könnyebben mennének a gyerekek játszani. Bölcsiben mindig eléjük jött a gondozónő ...segített átbillenni ...tudom ott fele annyi gyerek van...de akkor minek is nevelem a gyereket arra,hogy köszönjön?
2014. ápr. 23. 09:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Köszönni köszön,és mond 1-2 kedves szót,de nem mindig jön eléjük.
2014. ápr. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%
Nálunk a 30 feletti létszám ellenére mindig hangosan üdvözlik a gyerkőcöt, ráadásul az én lányom néha nekiáll pityeregni és rátapad az emberre, ilyenkor kell egy kis segítség ovónénitől vagy a dadustól, hogy becsalogassák. Persze olyan is van, hogy éppen más sírdogáló gyerkőcök lekötik őket, vagy mire odaérünk, nagyon belemerülnek valamibe, rajzolásba-játékba, de minimum a hangos, örömteli üdvözlés mindig megvan.
2014. ápr. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
68%

Ne az óvónéni miatt neveld arra a gyereket, hogy köszönjön, hanem azért, mert ìgy illik. Becsületre se kéne tanítani, mert felnőttként körül vagyunk véve olyanokkal, akik lopnak csalnak hazudnak?

Nálunk egyébként attól függ milyen napja van az óvónőnek.

2014. ápr. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Szokott köszönni és általában kedves is - kijönni elénk nem mindig tud, ha már a nyakában lóg valaki.
2014. ápr. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
...tényleg csak köszönést várnék,és esetleg egy kedves mondatot....pl.gyere nézd a fiúk már javába autóznak :) Kedves harmadik! Egy költői kérdés volt tőlem...nagyon komolyan vetted :) Azért köszönöm a te válaszod is!
2014. ápr. 23. 09:48
 6/15 anonim ***** válasza:
A mi óvó nénijeink mindig köszönnek a gyereknek ha belép a csoport szobába. Nem mindig jön elé,hisz van,hogy épp a másik gyerekkel van elfoglalva, de mosolyogva fogadják,ahogy bement a szobába. Ha idejük engedi meg is ölelik a gyerekeket. Mindkettő nagyon jó óvó néni!
2014. ápr. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Igen, majdnem mindig kijön a gyerek elé és köszönti. Behívja reggelizni, játszani. Tegnap hosszabb kihagyás után ment a fiam, az ajtóban bizonytalanodott el, akkor még a kedvenc dadusa is jött kedvet csinálni neki.
2014. ápr. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nálunk az egyikük köszön, a másik viszont csak felnéz és nyugtázza, hogy ott a gyerek. Még csak egy mosoly erejéig sem erőlteti meg magát.
2014. ápr. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
33%

A gyereknek kell először köszön is - es a szülőnek is illene- de ezt sokan el szoktak felejteni,,,.. Egyrészt ok érkeznek, másrészt a gyerek a fiatalabb.

Nálunk visszaköszönnek az ovonok mindig es ha épp nem elfoglaltak, akkor váltanak par szót a gyerekkel .

2014. ápr. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

szia

én óvónéni vagyok-és igen köszöntöttem őket-de én arra szoktattam őket,hogy amint beérnek,odajönnek-és úgy köszönnek,vagy az ajtóból,hangosan.természetesen,ha gond van,nehezen jön be a gyerkőc-illene odajönni,átvenni az akkor éppen nyűgös gyerekeket-hisz mindenkinek lehet bánatosabb napja-de hozzám a legtöbb odaszaladt-megöleltem,és mentek a "dolgukra".furcsa,hogy ezt most kérdezed,áprilisban.ennek a szokásnak már ki kellett volna alakulni idáig.vagy most kezdtétek?abban igazad vam,hogy bölcsiben odajött-ott kevesebb gyerek van,kisebbek is,de beszélgetés közben is el lehet kapni egy simogatásra az érkezőket.

2014. ápr. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!