Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Miért műveli ezt az óvónő?

Miért műveli ezt az óvónő?

Figyelt kérdés

A csoportunkban két óvónő van. Egy fiatalés egy idősebb.

Az idősebbel nincs is gond, a fiatalabb azonban katasztófa.

Hangosan beszél, szerintem túlzottan hangosan...

Becézgeti a gyerekeket, folyton viccelődik velük, de mindeközben eléggé szigorú is...múltkor konkrétan nem segített a gyerekemnek felöltözni alvás után, azt mondta neki, próbálgassa csak...hiába mondta neki a gyerek, hogy nem tudja, hogyan kell.

A gyerekem nem is szereti szerintem, bár nem mondja, de alig mesél...a többi gyerekviszont ahogy hallom szereti.

Csak az én gyerekemmel ilyen? Lehet ellene valamit tenni? Váltsunk óvodát?



2014. ápr. 3. 21:37
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
87%
Hány éves a gyereked? Egy ovis korú gyereknek már illene egyedül öltözni, vagy legalább megpróbálkozni vele. Az óvoda váltásról meg az a véleményem,hogy nem biztos, hogy azzal teszel jót a gyereknek, ha "kimented" egy szituációból.
2014. ápr. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
95%
Szóval az óvónő hangosan beszél, becézgeti a gyerekeket, viccelődik velük, és igyekszik megtanítani a gyerekeket egyedül öltözni, sőt még a gyerekek is szeretik. Ebben mi a katasztrófa? És konkrétan mi az, amit "művel"? Nem igazán értem így ezt a kérdést. Viszont egy óvodás gyereknek már illene alvás után egyedül átöltöznie. Ha nem tudja összeakasztani a cipzárt, vagy begombolni a gombot, és masonlók, az teljesen rendben van, de abban nyilván segítenek is neki, nem?
2014. ápr. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
90%
na az ilyen anyáktól mentsen meg minket az ég... ez a problémád, hogy szeretné hogy végre az óvódás gyereked egyedül öltözzön??? már meg kellett volna neked tanítani rá, hogy ne neki kelljen! Köszönd meg neki, hogy nem a könnyebbik utat válassza mert hidd el sokkal könnyebb gyorsan felöltöztetni mint kivárni míg próbálkozik... (egy gondozónő)
2014. ápr. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
94%

"Csak az én gyerekemmel ilyen?"


- Ezt honnan az Égből tudjuk?


"Lehet ellene valamit tenni?"


- Te aakrod megmondani, hogy kellene dolgoznia másnak, aki azt évekig tanulta az egyetemen, és most szerez még mukatapasztalatot?


"Váltsunk óvodát?"


- Szerintem dózeroljátok le az óvodát, és hintsétek be sóval...

Ezeknél sokkal durvább dolgok előforudlhatnának az óvodában, sőt, mivel édesanyám 25 évig volt óvónő, jelenleg dajka, elég sokat hallok naponta ezekről. A Te gyereked elég jó helyzetben van a nagyátlaghoz kéepst.

2014. ápr. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim ***** válasza:
91%
Ha a többi gyerek szereti, akkor a tieddel van baj. Igaza van, hogy nem segít neki felöltözni, hanem hagyja próbálkozni. Csak így tanul meg önállóan öltözködni. Gondolom, azért a gyerek nem ruha nélkül volt addig, amíg érte mentél.
2014. ápr. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 anonim ***** válasza:
95%
Magyarul van egy szupi fiatal, kedves, jókedvű óvonőtök. Aki igekszik a gyereket inspirláni, hogy megtanulja azt amit már rég kellett volna. Ez probléma? Én örülnék.
2014. ápr. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 anonim ***** válasza:
91%
Én sem értem mi a problémád...
2014. ápr. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 anonim ***** válasza:
86%

kiváncsi voltam, hogy milyen válaszokat kap a kérdezö.

nem akartam elsönek irni, mert ugy gondoltam velem van a baj, hogy nem értem mi a baj, a becézgetös, viccelödö, ugyanakkor szigoru, fiatal ovonövel, illetve mi az amit "müvel"..

2014. ápr. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 anonim ***** válasza:
92%

szerintem váltsatok óvodát.

biztos találtok olyan óvónőt aki nem viccelődik, nem becézgeti a gyereket, nem szigorú, csak ül az asztalánál és el van foglalva magával, így legalább nem is hangos!

sőt, lesz még egy előnye is, biztos kis létszámú csoport, mert az ilyenektől elviszik a szülők és keresnek olyan óvónőt mint a tietek :)


de komolyra fordítva a szót, te is inkább segítsd az óvónő munkáját és ott te is ösztönözd a gyerekedet arra, hogy egyedül öltözzön. semmi baj nincs azzal ha egy 3 éves nem tud ovikezdéskor egyedül öltözni, de már április van, lassan év vége és még ott sem tartotok, hogy legalább próbálkozzon a gyereked, azért illene már :)

2014. ápr. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim ***** válasza:
85%
szóval otthon ösztönözd a gyereked, hogy egyedül öltözzön, lemaradt a szó vége, bocsi :)
2014. ápr. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!