Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nálatok reggel köszönti az...

Nálatok reggel köszönti az óvónő a gyerekeket?

Figyelt kérdés
Annyira rossz látni reggelente,hogy az óvónő vagy egy szülővel beszélget,vagy ül és meg se mozdul az érkező gyerekek felé. Értem én, hogy sok a 25 gyerek...de nem könnyebben indulna a napjuk,ha köszönne nekik és esetleg szólna egy-két kedves szót hozzájuk? Átbillenteni őket,fél pillanat,és utána könnyebben mennének a gyerekek játszani. Bölcsiben mindig eléjük jött a gondozónő ...segített átbillenni ...tudom ott fele annyi gyerek van...de akkor minek is nevelem a gyereket arra,hogy köszönjön?
2014. ápr. 23. 09:19
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Igen, szoktak köszönni. A gyereknek is és a szülőnek is.
2014. ápr. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Itt nem arról van szó,hogy előre köszönjön...persze,hogy aki érkezik az köszön először. Valóban április van....kisfiam nehezen szokott be,és megállapodtunk az óvónővel (az egyikkel van csak ilyen "probléma"), hogy elé jön és átsegíti az első perceken. Azóta a kisfiam már nem olyan problémás,de a reggeli érkezésnél több kisgyereknél látom,hogy úgy kell belökdösni,és szerintem tényleg könnyebb lenne nekik,hogyha napkezdésként kapnának egy mosolyt,egy kedves szót...de úgy látszik csak én vagyok naiv,vagy rendelkezem nagy elvárásokkal. Én igyekszem,ha találkozok valaki ismerőssel,akkor a szia mellé egy mosolyt is küldeni,hisz az nem kerül semmibe,viszont ebben a zűrös hétköznapokban jól eshet. Ezért gondolom,hogy egy gyereknek is jól esne,ha örömmel fogadnák... és itt ne mondjátok,hogy nincs rá idő,mert a másik óvónő miért tudja akkor ezt megtenni?

Kedves óvónő válaszoló! :) AZ is egy aranyos szokás,amit te alakítottál ki ...kiegyeznék egy ilyen óvónénivel ;)

2014. ápr. 23. 14:43
 13/15 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy zajlik, hogy amikor megérkezünk, akkor levetkőzés előtt beköszönünk a csoportszobába (egy folyosórészről nyílik az öltöző és mellette a csoportszoba).

Akkor természetesen visszaköszön, mosolyog és általában ki is jön, beszélget, amíg átöltözünk. Nagyon ritkán fordul elő, hogy nem tud kijönni (mert pl. előkészül valami foglalkozáshoz és az ölében van 2 méter guriga papír vagy egy síró kisgyereket vígasztal- de akkor is mindenképpen szól, mosolyog, a gyereknek mond valami személyes kis apróságot: pl. "Látom .... (kisfiam neve), ma reggel egy picit még álmos/morcos vagy" vagy "látom a kedvenc thomasos felsőd van rajtad/ verdás kistáskával jöttél".

Sőt meg is szokta ölelgetni, puszilni és kézen fogva mennek be, illetve a kisfiam mindig áll az ablaknál és integet, akkor esetleg ott áll vele (az összes gyerek, akik reggel már bent vannak) és mindenki integet :)

Mi is szoktunk beszélgetni pár szót- igyekszem én sem rohanni reggel-délután.


Nap végén pedig mindig megkérdezem, hogy mi újság, de mondják anélkül is.

A dadus néni és az asszisztens is ugyanilyen- mindig "jut valaki", aki kedves a gyermekemmel és az előttem vagy utánam érkező többivel is.


(sőt, nálunk a fiam "két csajai"- vagyis a két is kedvenc kislány, akiket így hív- még elénk is futnak, ha megérkezünk).


Mivel egyébként mi érkezünk az intézménybe, számomra evidencia, hogy mi köszönünk elsőnek- de mindig fogadják is, a gyerekeket pedig megdicsérik, ha udvarias.

2014. ápr. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Elég szomorú ezt olvasni.

Milyen lehet az óvodavezető? Az sem köszön a kollegáinak?

Én simán szólnék a vezetőnek emiatt.

Köszönjön már az óvónő, ha reggel nem köszön, akkor feltételezem, egész nap nem csinál semmit.

2014. ápr. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
10-es vagyok.egy mosoly tényleg nem kerül semmibe-és tényleg gáz,hogy aki gyerekkel foglalkozik(és te meg is kérted rá)ennyit nem tesz.sajnos ilyenek ma az emberek.csak akik gyerekekkel foglalkoznak tőlük elvárható lenne(persze mindenki lehet nyűgösebb,betegebb néha).dehogy vagy naiv.de ezért ne váltsatok.
2014. ápr. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!