Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Normális nagycsoportos gyermek...

Normális nagycsoportos gyermekeknél rögtön első hét közepén logopédiai és "iskolaérettségi" vizsgálat?

Figyelt kérdés

Szeptember első hetében máris felmérte őket a logopédus és feladatlapot is kaptak, amivel felmérték, h ki milyen szinten tart és miket kell esetleg fejleszteni.

Mindezt utólag mondták el - mármint abba beleegyeztem, h logopédus megvizsgálja, de arról nem volt szó, h a nyári szünet utáni első héten azonnal...

Szóval ez szokványos más oviban is vagy csak felénk?

Most totál el vagyok keseredve, m fejlesztést írtak elő lányomnak. Olyan feladatokat rontott el, amik itthon simán mennek - azóta (is) többször teszteltem, rengeteg hasonló feladattal. Arra gondolunk, h valószínűleg nem figyelt oda rendesen...annyira kíváncsi lennék, h milyen lenne az eredménye, ha mégegyszer meg kellene csinálnia a feladatlapot...

Ráadásul azt mondta a fejlesztő foglalkozást tartó óvónő, h így mindenképpen mennie kell majd a nevelési tanácsadóba :(

Azért vagyok ennyire oda tőle, m nálunk az az általános "vélemény", h akiket fejlesztenek és nevelési tanácsadóba küldenek, hát hogy is mondjam...buták. Mielőtt lehordanátok, nem vagyok elfogult a gyermekemmel - van óvónő is a családunkban (nem abban az oviba, ahova mi járunk) és tudom, h nem buta. Az óvodai és itthoni feladatlapjai is mutatják, h nincs vele probléma, valószínűleg tényleg nem figyelt oda eléggé...

Viszont azóta is rágom magam, h ez az én hibám és nem tudom megemészteni :(

Gondolom, arra nincs semmilyen lehetőség, h mégegy feladatlapot kitöltessenek vele és ne kelljen fejlesztésre majd nevelési tanácsadóba menni, ugye?


2014. szept. 11. 20:51
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%
Normális, bárcsak mindenhol így lenne!
2014. szept. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
93%

Èn inkább örülnèk neki hogy foglalkoznak a gyerekemmel és nem nekem kell utána járni hogy van e baja. Ha minden oké akkor sem fog ártani neki, ha pedig tényleg van egy kis gond akkor legalább a sulira megoldódik :)

Azzal ne foglalkozz ki mit mond, mert lényegtelen. Az emberek szeretnek rosszindulatúak lenni de hidd el mindenkinek megvan a maga baja, szóval max 5 perc amit azzal töltenének hogy titeket leszóljanak. Az a lényeg hogy nálatok mibden rendben legyen.


Én jártam logopédushoz még az ősidőkben mert az istennek se tudtam kimondani az r betűt, mindig j-t mondtam. Manapság is 30 évesen is ha nem figyelek oda akkor hülyén hangzik az r-em de imádtam a logopédushoz járni mert mindenféle jó feladatokat adott és tök nagy sikerélmény volt amikor először sikerült kimondani :) Oké a ti problémátok más, de lehet a ti gyerkőcötök is imádja majd a foglalkozásokat. Én különlegesnek és kiváltságosnak éreztem magam hogy így törődnek velem és nem pedig egy selejtnek :)

2014. szept. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó, nálatok hogyan van?
2014. szept. 11. 23:06
 14/36 A kérdező kommentje:

Bocsánat, a 11-es válaszolónak szólt a kérdésem :)

A kedves 12-estől pedig szeretnék elnézést kérni...zöldet akartam nyomni, de telefonról véletlenül mellé sikerült :( természetesen hasznos volt a válaszod, köszönöm neked is :)

2014. szept. 11. 23:10
 15/36 anonim ***** válasza:
100%

11. vagyok. Nálunk úgy volt, hogy elkezdődött a nagycsoport, kb szeptember közepén kiraktak a faliújságra egy papírt, hogy lesz majd felmérés, aztán a szeptember végén tartott szülőin is elmondták, hogy majd lesz. Lett is, októberben kezdték felmérni a gyerekeket, mire eljutottak fejlesztésre már majdnem karácsony volt, közben meg elveszett egy csomó értékes idő.

Arról már nem is beszélve, hogy érdeklődtem az óvónőknél, hogy mi a felmérés eredménye, egyáltalán milyen fejlesztésre kezdett el járni a gyermek, 2 mondatot kaptam erre, a gyógypedagógussal, logopédussal sosem találkoztam és semmilyen írott formában semmiről nem lettem tájékoztatva. Végül privát úton elvittem egy iskolaérettségi felmérésre, ahol szépen perkáltam, de legalább foglalkoztak is velünk és mindent megbeszéltünk.


Tavaly egyébként még februárban is csak türelemre intettek az oviban, de akkor már tudtam, hogy nem fog iskolát kezdeni, így nem mentem tavasszal utána. Idén már biztosan nem ezt fogom tenni.

2014. szept. 12. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
100%

Mert nyári szünet utáni második vagy harmadik héten mitől teljesít jobba / figyel jobban / beszél tisztábban a gyerek?

Tudod, az a buta, aki felnőtt fejjel azt gondolja, hogy a nevelési tanácsadóba az jár, aki buta. Meg az a buta, akinek oda kellene vinnie a gyerekét, de nem viszi.


Az, hogy nem figyelt oda eléggé, épp elég ok rá, hogy megnézzék a nevtanban. Az iskolában is első perctől kezdve kel figyelni, nincsen több hónapos türelmi időszak, meg jaj most ezért-azért (kifogások) nem figyelt de amúgy állati okos. Hiába lenne állati okos, ha nem figyel, akkor ez nem fog kiderülni.


Azt honnan tudod megítélni, hogy nincs vele gond? Netán úgy érzed, anyaként objektívan ltáod a tulajdon gyerekedet? Netán szakember vagy?


Azt hiszed, azzal teszel jót, ha nem járhat a gyereked szükséges fejlesztésre? Csak mert neked ez ciki? És még te butázol le másokat???


Te vagy a buta sajnos! :)

2014. szept. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
100%

Hát ahelyett hogy örülnél hogy foglalkoznak vele, ha valaki buta az te vagy max.

Otthon megcsinálja? Nagyszerű de nem otthon fog tanulni...idegen környezetben derül ki a reális képesség (NEM otthon)

Felmérik év elején hogy mit kell fejleszteni honnan hova elérni.

Nevelési tanácsadó is megvizsgálja attól még lehet szuper okos , és zseni is részképesség zavarral pl. remekül számol de de diszgráfiás pl. régen leszarták, most örülni kéne hogy odafigyelnek...

2014. szept. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
100%
nevelési tanácsado nem mumus ,hogy félj töle ,oda nem buták járnak nálunk nevtanban van logopédus,fejlesztő pedagogus,akinek kell járhat ayeres terápiára ,alapozo terápia,stb fiaim jártak oda alapozo terápiára,ugyhogy kitünö tanulok,és örülj hogy most megláták hogy gond van a figyelmével és foglalkoznak vele mert iskolás korban rosszabb lenne ez.Az a ciki ha valaki azt hiszi buták járnak a nevtanba.
2014. szept. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:

Azoknak a kedves válaszolónak, akik engem "lebutáztak", köszönöm és további jó egészséget kívánok nekik :)


Nem hiszem, h írtam valahol, h nem engedem járni a fejlesztő foglalkozásokra...természetesen a legjobbat szeretném neki.


Az óvónők, akik vele vannak napi szinten, nyilván jobban tudják, h mit csinál a lányom, egységes véleményük az, h nem értik miért rontott el olyan feladatokat, amik egyébként a csoportfoglalkozásokon mennek neki - azóta is tesztelték több alkalommal. Biztosan elfogult vagyok a saját gyermekemmel (ki nem az...?!), de mint írtam is, óvónő is van a családban, majdhogynem napi szinten találkoznak a lányommal (nem csak beszélgetnek egymással), nyilván neki is feltűnt volna, ha vmi esetleg nem stimmel.

Az, h esetleg nem figyelt eléggé, persze, h gond. De még szerintem bőven van ideje ezt korrigálni, hiszen majdnem 1 éve van az iskolakezdésig. Ettől még nem hiszem, h fejlesztésre szorul...bár nem vitatkozom/vitatkozhatom a szakemberrel.


Azt pedig azért írtam, h ha nem az ovikezdés utáni 3. napon lett volna a felmérés, lehet, h jobban figyelt volna, hiszen az első napokban, a nyári lazaság után bele kell rázódniuk a újra a dolgokba, meg kell szokniuk a kötöttségeket. Azért ennyi idő után egy felnőttnek is megerőltető normálisan végigdolgozni/figyelni egy napot.


Szóval, mindenkinek köszönöm a válaszokat, véleményeket, az építő jellegűeket különösen :)

2014. szept. 12. 12:18
 20/36 anonim ***** válasza:
100%
ez nagyon jó dolog,hogy egy kis faluban is van erre lehetőség.én bp-i óvodában dolgozom-és szüntetik meg folyamatosan a fejlesztői állásokat-meg összevonnak mindent.örülj neki.egyébként ilyenkor felmérnek-(igen,el kell kezdeni)-aztán összeállitják a csoportokat-ez is idő,és csak utána kezdődik a foglalkozás
2014. szept. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!