Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Normális nagycsoportos gyermek...

Normális nagycsoportos gyermekeknél rögtön első hét közepén logopédiai és "iskolaérettségi" vizsgálat?

Figyelt kérdés

Szeptember első hetében máris felmérte őket a logopédus és feladatlapot is kaptak, amivel felmérték, h ki milyen szinten tart és miket kell esetleg fejleszteni.

Mindezt utólag mondták el - mármint abba beleegyeztem, h logopédus megvizsgálja, de arról nem volt szó, h a nyári szünet utáni első héten azonnal...

Szóval ez szokványos más oviban is vagy csak felénk?

Most totál el vagyok keseredve, m fejlesztést írtak elő lányomnak. Olyan feladatokat rontott el, amik itthon simán mennek - azóta (is) többször teszteltem, rengeteg hasonló feladattal. Arra gondolunk, h valószínűleg nem figyelt oda rendesen...annyira kíváncsi lennék, h milyen lenne az eredménye, ha mégegyszer meg kellene csinálnia a feladatlapot...

Ráadásul azt mondta a fejlesztő foglalkozást tartó óvónő, h így mindenképpen mennie kell majd a nevelési tanácsadóba :(

Azért vagyok ennyire oda tőle, m nálunk az az általános "vélemény", h akiket fejlesztenek és nevelési tanácsadóba küldenek, hát hogy is mondjam...buták. Mielőtt lehordanátok, nem vagyok elfogult a gyermekemmel - van óvónő is a családunkban (nem abban az oviba, ahova mi járunk) és tudom, h nem buta. Az óvodai és itthoni feladatlapjai is mutatják, h nincs vele probléma, valószínűleg tényleg nem figyelt oda eléggé...

Viszont azóta is rágom magam, h ez az én hibám és nem tudom megemészteni :(

Gondolom, arra nincs semmilyen lehetőség, h mégegy feladatlapot kitöltessenek vele és ne kelljen fejlesztésre majd nevelési tanácsadóba menni, ugye?


2014. szept. 11. 20:51
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%

Akkor is tök fölösleges ettől így kétségbe esni meg butázni. Nálatok aki fejlesztésre jár, az butának számít - miért, hol élsz, a középkorban? Pihenés után meg nyilván sokkal könnyebb figyelni, nem pedig nehezebb. Szabi után éppen hogy jobban megy a munka, szabi előtt már nagyon nehezen. Nem? El vagy keseredve, mert fejlesztést írtak elő? Mert, mi baja lesz tőle a gyereknek? Az óvónő rokonod szintén rokon, nem objektív. Az óvodai óvónők pedig nem gyógypedagógusok, nem fejlesztő pedagógusok. A nevelési tanácsadóban dolgozók azok. Ez a szakmájuk, hogy meglássák a problémát még csírájában. Szerintem nagyszerű dolog, hogy ilyen létezik, ráadásul full ingyen van. Azt írod, nem vagy elfogult a gyerekeddel. Ez teljesen kizárt, gondold át, miről beszélsz. Nagy baj lenne, ha nem lennél elfogult a gyerekeddel szemben, mert azt jelentené, hogy nem szereted őt.


Azt se értem, mi a fenét kell ezen megemészteni. Azt hitted, ő lesz maga a tökély, akinek soha semmiben nem kell segíteni, mindig mindenből egyenletesen teljesít majd, és ha nem így van, akkor essünk kétségbe, dugjuk homokba a fejünket? Hogy kitöltess vele egy feladatlapot - te? Miért, az mire engedne következtetni szerinted? Arra, hogy TE hogyan tudod kitölteni a feladatlapot?


Hát elnézést, ha túl őszinték voltunk, de sajnos az igazság az, hogy valóban nagyon-nagyon bután fogod föl a dolgot.

2014. szept. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
100%
Előzőnek: De, az óvónő is lehet fejlesztő pedagógus. Anyukám másoddiplomája az, ő csinálja az oviban a fejlesztő foglalkozásokat.
2014. szept. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
Igen, így pontos: az óvodai óvónők nem mindig gyógypedagógusok, fejlesztő pedagógusok. Jogos.
2014. szept. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 A kérdező kommentje:

Kedves 21-es (nyilván te írtad a 16-os választ is): nem szeretnék veled vitatkozni - és nem is fogok.

DE: azt írtam, h "biztosan elfogult vagyok", így nem értem miért is firtatod, h mennyire szeretem a gyermekem?! Ha olvasod a kommentjeimet, azt is leírtam, h a legjobbat szeretném neki, illetve h a fejlesztő pedagógus helyben van, hiszen óvónő az oviban.


Ha feladatlapot töltünk itthon, nyilván nem én oldom meg helyette, de ha kérdése van, vagy netán nem ért valamit, segítek, elmagyarázom - gyanítom ez sok más családnál is így működik. Sőt, tovább megyek: az oviban és az iskolában is magyaráznak, hiszen így tanulnak a gyerekek.


Az őszinteséggel sincs bajom, hiszen kérdeztem és igaz válaszokat vártam, leginkább olyanoktól, akiknek volt már hasonló tapasztalatuk. Szerencsére az olyan válaszolók voltak többségben, akik nem "lebutáztak" a kérdéseim/kétségeim miatt, hanem elmagyarázták, h máshol/náluk hogyan működnek a dolgok.


Nem a középkorban élünk, hanem mint írtam is, egy kis faluban, ahol az ovisok létszáma mindösszesen alig 60 fő és sajnos valóban sajnálkozva néznek arra, akiről kiderül, h fejlesztő foglalkozásra jár.


Nem dugom homokba a fejem, viszont igen, kétségbe estem, hiszen nem volt még hasonló tapasztalatom. Ezért is kérdeztem, azt hittem az oldal ezért van...

2014. szept. 12. 15:34
 25/36 anonim ***** válasza:
51%

Szia! Ne aggódj, ez még semmit sem jelent, és ahogy már sokan írták, az a jó, hogy időben megkapja a fejlesztést, amit úgy is felfoghatsz, mint egy iskolaelőkészítő foglalkozást, sokan nem keveset fizetnek ezért. 1 év most hosszú időnek tűnik, de hidd el nekem, hogy ha tényleg van valami probléma, akkor szükség lesz rá. A Nevelési Tanácsadótól ne félj, ha nincs probléma, akkor azt ott le fogják írni feketén-fehéren, ha pedig van, akkor minél előbb elkezdődik a fejlesztés, annál jobb. Most, az oviban nincs más kötelezettség, de gondolj csak bele, hogy ha iskolában derül ki valami probléma, akkor a rendes órák mellett kell még ezzel is foglalkoznia. Az óvónők és a család véleménye természetesen fontos, de a család általában egy másik oldalról nézi a gyereket, ami csak az érem egyik fele. Gyógypedagógusként pedig az a tapasztalatom, hogy ha a gyerek ügyesen kompezál, akkor nagyon sok esetben nem veszik észre a gyermekkel naponta foglalkozó óvónők sem a problémát, hiszen az oviban nem végeztetnek velük kifejezetten egy-egy területet vizsgáló teszteket.

Hogy az utolsó kérdésedre is válaszoljak, ezeket a teszteket általában nem lehet csak úgy újra felvenni, mert nem az a cél, hogy megtanítsuk a gyerkeknek, hanem, hogy a pillanatnyi álapotot értékeljük. A legtöbb gyógypedagógiai és pszichológiai tesztnél is várni (fél évet, évet), és nem lehet megismételni rögtön az előző vizsgálat után.

Ami pedig azt illeti, az évvesztességtől sem kell tartani, ok nélkül biztosan nem javasolják. Ha pedig mégis maradnia kell, egyáltalán nem biztos, hogy őt is érzékenyen fogja érinteni, inkább csak akkor, ha ti elutasítóan regáltok erre. Hidd el, az sokkal rosszabb, ha éretlenül kerül be az iskolába, és az egész napját szorongással tölti, vagy esetleg ő lesz az osztály feketebáránya, mert még nem elég fejlett a figyelme.

Persze az is lehet, hogy csak szimplán rossz napja volt, vagy pont a vizsgálat előtt történt valami, ami miatt nem tudott teljesen odafigyelni. Ha így volt, akkor ez is hamar ki fog derülni, és megnyugodhatsz.

2014. szept. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
100%
És kit érdekel a gyermekemmel szemben hogy mit gondol más???Tényleg a te fejedbe van a bibi...
2014. szept. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
100%

"akiket fejlesztenek és nevelési tanácsadóba küldenek, hát hogy is mondjam...buták. Mielőtt lehordanátok, nem vagyok elfogult a gyermekemmel - van óvónő is a családunkban (nem abban az oviba, ahova mi járunk) és tudom, h nem buta."


Ez tényleg nagyon gáz, változtass a felfogásodon, egyrészt a saját érdekedben, másrészt a gyereked érdekében. Nem bántásból írom, nem kötekedésből.

2014. szept. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvastam végig a válaszokat de igen, nálunk is túl vannak már a felmérésen. Szülői 2 napja volt, ott elmondta az óvónéni, hogy akit majd esetleg nevelési tanácsadóba küldenek (mert pl. csámpás, lábujjhegyen fut még 6 évesen is stb...) vagy logopédushoz,az ne ijedjen meg és ne vegye rossz néven, nincs semmi baj a gyerekkel ettől Ő még okos, ügyes, csak ezeket a hibákat jobb most kijavítani mint akkor amikor iskolába kerül és már mással kéne foglalkozni.
2014. szept. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:

Köszönöm az újabb válaszokat!

25-ös gyógypedagógus válaszoló: neked külön is köszönöm, hogy vetted a fáradtságot, h leírj nekem mindent - kedvesen, megnyugtató hangnemben - és a kétségeim miatt sem tartasz felelőtlen anyának.

28-as válaszoló: irigyellek, h ilyen kedvesen magyaráznak nálatok az oviban. Lehet, h én is kevésbé aggódtam volna, ha nálunk is így vezetik fel a dolgot az óvónők.

2014. szept. 13. 23:54
 30/36 anonim ***** válasza:

Csak, hogy tudd, miért írtam, amit írtam, mert úgy látszik, már nem emlékszel a kérdéskiírásodra: "Mielőtt lehordanátok, nem vagyok elfogult a gyermekemmel " - aki szeret valakit, az elfogult, ilyen egyszerű. Nem firtatom, hogy mennyire szereted a lányodat, biztos vagyok benne, hogy szereted, csak időnként össze-vissza irkálsz itt butaságokat.


Komolyan, szerinted ez így működjön, hogy a gyerekeket otthoni felmérők alapján szűrjék? Tényleg, nem érted, hogy mire céloztam? A matekdolgozatot meg az érettségit is megírhatná ilyen alpon otthon, hiszen anyuka téééényleg nem segít neki (csak ha valamit nem ért, akkor elmagyarázza...). Meg anyuka biztos ért is hozzá, hogyan kell levezényelni egy ilyen felmérést, ami egyébként korántsem abból áll, hogy ki kell tölteni egy feladatlapot...


Nem a vitatkozáson van a hangsúly, én azt szeretném megértetni veled, hogy ha a szekember szerint a gyerekednek fejlesztésre van szüksége, akkor ne az legyen már fontos, hogy mit szól a falu... és akkor szerinted aki nevtanba jár, az a buta... és még akkor nem tetszik, ha téged lebutáznak...


Pontosan olyan valakitől kapod ezt a választ, aki pontosan hasonló helyzetben van....

2014. szept. 15. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!