Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Normális nagycsoportos gyermek...

Normális nagycsoportos gyermekeknél rögtön első hét közepén logopédiai és "iskolaérettségi" vizsgálat?

Figyelt kérdés

Szeptember első hetében máris felmérte őket a logopédus és feladatlapot is kaptak, amivel felmérték, h ki milyen szinten tart és miket kell esetleg fejleszteni.

Mindezt utólag mondták el - mármint abba beleegyeztem, h logopédus megvizsgálja, de arról nem volt szó, h a nyári szünet utáni első héten azonnal...

Szóval ez szokványos más oviban is vagy csak felénk?

Most totál el vagyok keseredve, m fejlesztést írtak elő lányomnak. Olyan feladatokat rontott el, amik itthon simán mennek - azóta (is) többször teszteltem, rengeteg hasonló feladattal. Arra gondolunk, h valószínűleg nem figyelt oda rendesen...annyira kíváncsi lennék, h milyen lenne az eredménye, ha mégegyszer meg kellene csinálnia a feladatlapot...

Ráadásul azt mondta a fejlesztő foglalkozást tartó óvónő, h így mindenképpen mennie kell majd a nevelési tanácsadóba :(

Azért vagyok ennyire oda tőle, m nálunk az az általános "vélemény", h akiket fejlesztenek és nevelési tanácsadóba küldenek, hát hogy is mondjam...buták. Mielőtt lehordanátok, nem vagyok elfogult a gyermekemmel - van óvónő is a családunkban (nem abban az oviba, ahova mi járunk) és tudom, h nem buta. Az óvodai és itthoni feladatlapjai is mutatják, h nincs vele probléma, valószínűleg tényleg nem figyelt oda eléggé...

Viszont azóta is rágom magam, h ez az én hibám és nem tudom megemészteni :(

Gondolom, arra nincs semmilyen lehetőség, h mégegy feladatlapot kitöltessenek vele és ne kelljen fejlesztésre majd nevelési tanácsadóba menni, ugye?


2014. szept. 11. 20:51
1 2 3 4
 31/36 A kérdező kommentje:

Ha már a kérdéskiírásomnál tartunk: "nálunk az az általános "vélemény", h akiket fejlesztenek és nevelési tanácsadóba küldenek, hát hogy is mondjam...buták" - tehát nem én tartom butának őket, hanem sajnos ilyen hozzáállás alakult ki az itt elő emberekben. Sőt, sok óvónőben is, m sajnálkoznak azokkal a szülőkkel, akiknek a gyermekéről szó van.

Egy nagyobb városban könnyebb a helyzet, ahol megválogathatod, h melyik óvodába/iskolába íratod a gyermeked, itt kicsit nehezebb - m bár lehet, h a szomszéd településen lévő intézmény sokkal jobb lenne - de feleslegesen nem akarja kitenni az ember a gyermekét már ilyen kicsi korban az ingázás kellemetlenségeinek.


Ha jól emlékszem, azt sem írtam sehol, h az alapján kellene döntésnek születnie, amit én látok itthon, valamint azt sem mondtam, h írassák meg mindenkivel otthon és azt vigye be, majd azt értékeljék...

Arra lennék csak kíváncsi, h ha mégegyszer megírná ugyanazt a feladatsort, vajon milyen lenne? Illetve, azt kérdeztem, h van-e lehetőség újra megíratni, felméretni? Első kérdésem csupán elméleti, másodikra pedig már írtak választ szakemberek is.


"Meg anyuka biztos ért is hozzá, hogyan kell levezényelni egy ilyen felmérést, ami egyébként korántsem abból áll, hogy ki kell tölteni egy feladatlapot... " - semmilyen egyéb felmérést nem végeztek - ez nem a szokásos iskolaérettségi vizsgálat volt, az majd második félévben lesz - hanem egy év eleji felmérés készült, ahol csupán feladatlapot kellett megcsinálni és a logopédus kimondatott velük néhány problémás szót, amiből leszűrte, h kinek kell mennie logopédiai foglalkozásra.


Ezeket azért írtam csak le újra, m hátha nem volt egészen érthető első körben - kicsit feldúlt voltam akkor még, mára már higgadtabb vagyok :)

2014. szept. 15. 09:12
 32/36 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom, akadj már le a témáról... Komolyan, mintha valami tragédia történt volna!
2014. szept. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:

"csupán feladatlapot kellett megcsinálni és a logopédus kimondatott velük néhány problémás szót, amiből leszűrte, h kinek kell mennie logopédiai foglalkozásra."

Ezt honnan tudod?

Azért nem ennyire egyszerű az 5 éves szűrés!

(egy logopédus)

2014. szept. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 A kérdező kommentje:

32-es: mivel érkezett komment a kérdésemhez, reagáltam rá...amúgy pedig akkor és addig leszek "fennakadva" a dolgon, amikor és ameddig csak szeretnék - ha nem tetszik, ne olvasd :)


33-as: onnét tudom, h ezt mondta az óvodavezető, a fejlesztő pedagógus, az óvónők és a gyermekem is - nem magamtól találtam ki :)

2014. szept. 15. 19:42
 35/36 anonim ***** válasza:
Bocsi, nem olvastam el mindent, csak az első oldalt. Szerintem nem gond, ha marad egy évet. Addig sokat fejlődik és úgy megy suliba, hogy nem okoz neki gondot olyan dolog, ami egy évvel korábban neki, vagy egy mostani osztálytársának gondot okoz. Szóval jobb tanuló lesz, ha csúszik.
2014. nov. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló, köszönöm :)

Meglátjuk mi lesz, van még pár hónap addig, míg eldől, h megy-e iskolába.

Sokaktól megkaptam itt a válaszok során, h azért kell szeptember első napjaiban elvégezni a felmérést, h mielőbb megkezdhessék a foglalkozásokat. Akkor halkan megjegyzem, h ez nálunk még csak kerek 2 hete kezdődött, tehát 2 db foglalkozás volt eddig, úgyhogy simán ráértek volna várni egy keveset, h a gyerekek kicsit visszazökkenjenek a szünet után és akkor talán nem kellene a csoport felének foglalkozást előírni.

2014. nov. 18. 09:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!