Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Lehet, hogy azért nem vették...

Lehet, hogy azért nem vették fel a lányomat az oviba, mert jön a kistestvér és én otthon leszek?

Figyelt kérdés
Évvesztes , novemberi a kislányom. A beiratkozásnál láthatták , hogy jön a pici. Nem gondoltam , hogy ez ennyire befolyásolhat. Akkor inkább apja íratta volna be. Értem , hogy kevés a hely és Mèg nem kötelező , csak reméltem , hogy felvesznek-e.😊.
2016. jún. 11. 14:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

szerintem csak azért mert nem ovodaköteles még. majd jövőre már felveszik.


én dolgoztam oviban, nálunk nem volt olyan, hogy a jelentkezési lapra kaparták volna, hogy anyuka babát vár. különben sem mi döntöttünk róla, hogy kit vettek fel :) szóval én nem hiszek ebben, van egy rendszer miszerint azt veszi fel, aki oviköteles. ha van hely, jöhet mindenki más. írod, hogy nálatok nincs, akkor nyilván nem az 5 évest utasítják el!

2016. jún. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
15%
DE ha te otthon vagy, akkor miért fáj neked hogy a kislányod is otthon lesz? zavarni fog talán?
2016. jún. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%
Biztos,hogy nem a tesó miatt.A kisfiam ovijában már a szeptember közepén született gyerekek szüleinek is azt mondták,hogy nem biztos,h felveszik őket.
2016. jún. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem sem ezert nem vettek be :) bar lehet neked is jobb, ha nem visz haza most mindenfele bacit az ovibol.


Amugy miert zavarna? 😒 Talan azt szeretne, hogy a lanya tudjon szocializalodni vele egyidosekkel...

2016. jún. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
15%
szocializálódni tökéletesen lehet játszótéren, játszóházban, szülős programokon is.
2016. jún. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
79%
Miert, te talan tudod, hogy hol lakik a kerdezo? A mi falunkban 1 darab jatszoter nincs. Es lehet, hogy az elozo terhessege is nehez volt, talan most is az lesz, esetleg veszelyeztetett, akkor nem tudna annyira figyelni a kislanyara. Egyebkent az ovoda nem egy borton, ott tudnak baratkozni a gyerekek, jatszani, megtanulnak soksok dalt, verset, kirandulnak stb... Nem tudom mi ebben az a nagy buntetes...
2016. jún. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Első , akkor ki dönti el?

Közben felvettek olyat , aki ugyanúgy évvesztes , sőt olyat is aki nem is körzetes.

Úgy gondoltam , hogy jót tenne s gyerek társaság a lányomnak.

2016. jún. 11. 15:54
 8/15 anonim ***** válasza:
82%

Na ki ne kiáltsátok már rossz anyának, mert a majd 3 éves gyermekét beakarta íratni óvodába. Atya ég! Megint csak a rosszindulat árad a hozzászólások többségéből. Tisztelet a kivételnek. Feltett egy kérdést, arra kellene válaszolni, nem az okot firtatni, hisz jelen esetben semmi köze a válaszokhoz.

Tudomásom szerint ha óvoda köteles a gyermek, akkor kell kötelezően felvennie az óvodának. Ő még nem az.

2016. jún. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
16%
Szia 3 éves kortól kötelező az ovi, ha novemberben tölti a hármat én szeptember környékén rákérdeznék az intézmény vezetőnél. Mert ha betölti és nem jár a gyerek elvszik a családi pótlékot vagy büntetés szabnak ki. Nálunk egy ovi van és mivel 3 éves kortól kötelező az ovi sok gyerek lett hirtelen, 2,5 éves kortól pedig fogadni szokták a gyerekeket.
2016. jún. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%

Utolsó, rosszul tudod, nem attól a naptól óvodaköteles a gyerek, amikor betölti a hármat, hanem az azt követő szeptember 1-től.

Kérdező, sajnos ha tényleg túljelentkezés volt, és szelektálniuk kellett a nem kötelezően felveendő gyerekek közt, akkor tutira a nagy pocakod is szempont volt a válogatásnál :( Mondjuk ha olyat vesznek fel, aki körzeten kívüli, a kislányod meg jövőre mindenképp fel kell venniük, akkor lehet, hogy túltöltik a létszámot (hacsak nem megy el jövőre több gyerek az iskolába a megszokottnál). Mert ugye a most felvett gyereket hogyan paterolják ki, a tiedet meg muszáj bevenni... Szóval ezt az egyet nem értem, akkor már vegyék fel azt, akit jövőre mindenképp fel kell venni. De ebbe sajnos neked nincs beleszólásod.

2016. jún. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!