Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ti beiratnátok két hónapra...

Ti beiratnátok két hónapra masik oviba, mikor őszre megint másikban kezd?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy egy pár hónapra kénytelenek vagyunk a szüleimhez költözni. A gyerekek ott járnának két hónapot oviba, nyaron amúgyis otthon lesznek velem. Őszre költözünk a házunkba, masik település, megint másik ovi.

Nem tudom nit csináljak. Nem lesz sok egyszerre ennyi változás nekik? Ha otthon tartom őket, ákkor meg nen lesz túl sok kihagyás az intézményből majdnem félév?

Kíváncsi vagyok a tanácsaitokra. Amúgy az óvónő véleményét is ki fogom kérni, hogy Ő mit javasol.

( tudom, hogy tankötelesek, de létezik jegyzői engedély, azzal tartanám otthon őket)


2016. dec. 14. 13:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hát ha nem muszáj, nem iratnám kéthavonta másik oviba, plussz még két költözés is közben.

Anyukádtól nem tudnak a régi vagy már az új oviba járni? Kicsit több utazással, de legalább az ovi fix.

2016. dec. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
40 km. Nem megoldható ez napi kétszer.
2016. dec. 14. 13:40
 3/12 anonim ***** válasza:
37%

Ha van kocsitok megoldható.

Az új ovi milyen messze lenne? Sz is jó lenne ha oda tudnátok járni ha nem is minden nap, de szokná az új környezetet, társakat.

2016. dec. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Két húsz éves autónk van, valamelyik általában nem működik, a másikkal meg a férjem jár dolgozni. Nekem az életszerűtlen, hogy minden reggel egy órát autózzak a gyerekekkel az oviba, meg egyet vissza, plusz ez mennyi üzemanyag? Új ovi is hasonlóan messze volna, mint a jelenlegi.
2016. dec. 14. 14:54
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha nincs külön kocsi úgy tényleg nehéz. Én minden reggel megteszem ezt értük már 2 éve, most 3 gyerekkel. Nem mondom hogy egyszerű, de mi épp azért írattuk oda oviba, már akkor a legnagyobbat, mert oda akarunk költözni és azt szerettük volna ha ezt szokja meg. A 2.nál evidens volt, hogy ő is oda jár, ez most novembertől van. Mivel besikerült a 3. baba, így a költözés csúszik. Vettünk egy új autót, hogy reggel vihessem, délutám hozhassam őket. Előtte meg úgy volt, hogy reggel együtt indultunk otthonról, apát kitettük a munkahelyen, én vittem a nagyot oviba, majd a kicsivel haza. Délután gyerkőc elhozása oviból majd apáért menni és úgy haza. Nem mondom, hogy könnyű, de ha az ember akar valamit meg lehet oldani és én azt nézem mi lesz ha oda költözünk ill. dolgozni fogok. Mert akkor mindenképp oda kellene járniuk. Sőt ha mondjuk most ott laknánk akkor sétálni "kellene" reggel fél órát az oviig ez helyett kocsikázunk. Szóval időben ugyanott vagyunk. Ha meg tudnám hogy mindez csak 2 hónap teljesen egyértelmű lenne a dolog

De ha ennyire nehezen megy a megoldás én mindenképp azon gondolkodnék, hogy az új oviba beíratnám és párszor vinném a héten. Gondolom ez neked sem lenne olyan megterhelő, közben meg ő is ismerkedhetne az ottaniakkal.

2016. dec. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Gondolom nem Budapesten élsz....különben nem lenne életszerűtlen az 1 óra oda,1 óra vissza út,illetve a napi sok 10 km....én rovom ezeket az utakat(bp.-i,3 gyerekes anyukaként,igaz,autóval)

Ezt nem értem:tankötelesek,de jegyzői engedéllyel nyáron otthon tartanám őket....én mindhármat itthon tartottam/tartom nyáron.A nevelési év(oviban így nevezik)szeptember 1.-május 31.-ig tart.A köztes időben egyáltalán nem kötelező oviba vinni,és ehhez semmiféle engedélyre nincs szükség!

2016. dec. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Aprils, majusra gondoltam, hogy kerek engedelyt. Nem a nyari szunetre!!! Irtam, hogy eleve otthon lennenek velem.

Nem, nem budapesti vagyok Hála Istennej, el sem tudom.képzelni.

Irtam azt is, hogy nincs egy normalis autonk,amivel ez kivitelezheto lenne.

Nekem eletszerűtlen egy Gyón- Tököl távolság napi szinten kétszer csak az ovi miatt.

Valaki esetleg ezenkívül tudna valami tanácsot, ötletet adni?

2016. dec. 15. 05:50
 8/12 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Én sem budapesti vagyok, mégis én is mint írtam rovom ezeket a köröket már 2 éve, a gyerekek miatt. És rajtam kívül mások is pl munkahely miatt is az az ovi van közelebb, mint a lakhelyükön lévő. Szóval tényleg nem életszerűtlen a dolog, de mivel te egyik verziót sem szeretnéd (régi ovi/új ovi). Akkor kérd a felmentésüket. Bár nem tudom mekkorák és pl így valamiből kimaradnának (akár fejlesztés, foglalkozás, akár ünnepségek...)
2016. dec. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Igaz, hogy Budapesten élünk, de a 17. kerületből a 2. kerületbe autózunk minden reggel, délután pedig haza. Reggel még gyérebb a forgalom, akkor 1 órát utazunk, délután viszont másfelet. A 2. kerületben a munkahelyi oviba, bölcsibe járnak a gyerekeim, imádják, szuperül megvagyunk így is.
2016. dec. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Koszonom az ertektwlen valaszokat! Hogy az orrom ala van dorgolve, hogy ki mennyit utazik x gyerekkel es az milyen szuper. Gondolom milyen szuper lehet ez foleg Budapesten!!! És milyen jol meg lehet lwnni igy is.

Kb az jon le, hogy milyen lustta vagyok, mert en nem akarom ezt csinalni, hacsak nem letkerdes...

Meg egyszer mondom ez naponta 80-90 km tavolsag oda vissza egy 97 es autoval ami tobbet van a szerelonel, mint nalam.

Nehez ezt felfogni???

Elnezest, de mar felhuztam magam kisse!!!

2016. dec. 15. 18:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!