Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ez esetben is elvehetik a...

Ez esetben is elvehetik a családi pótlékot?

Figyelt kérdés
Kisfiam még nem köteles oviba járni, mivel csak idén tölti a hármat, így szeptembertől kellene vinnem hivatalosan. A falun, ahol lakunk viszont nincs lehetőség bölcsis ellátásra, mivel nincs is bölcsi. Oviba felvették, mivel 2.5 éves elmúlt és szobatiszta. Hiányzás esetén az ovi tőlünk is kér mindig legalább szülői igazolást, amivel nincs is gond, hiszen tudni akarják előre, hol lesz a gyerek. Karácsony előtt azonban elfelejtettem a nyomtatványt kitölteni, de az óvónénivel mindent megbeszéltem, tudták, hogy nem megy a gyerek két hétig. Sajnos ő is elfelejtett figyelmeztetni, hogy a nyomtatványt töltsem ki és nem is kérte tőlem. Most viszont azzal "fenyegettek", hogy ha legközelebb ez előfordul, akkor kötelességük szólni a gyámügynek és a családi pótlékot is elvehetik. Kérdem én, ezt mégis hogyan? Egy olyan gyerekről beszélünk, aki még nem is köteles oviba járni, majd csak szeptembertől. Értem én, hogy kell az adminisztráció, de azért ez a fenyegetés picit sok volt...Csak én gondolom úgy, hogy, ha legközelebb (bár remélem nem fog, mert nagyon fogok figyelni) mégis előfordulna ilyen, akkor sem tudnának semmit tenni?
2017. jan. 5. 14:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Ha szerepel a letszamban, mindig kell igazolas, ha nem megy.
2017. jan. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%

De tudnànak. Ha igazolatlanul nem jàr a gyerek elvehetik a csp-t. Ez nem azon múlik,hogy kötelező-e vagy sem. Hanem azon,hogy igazoltan hiànyzik-e vagy sem.


Egyedül a stìlust tartom furànak. Nyilvàn nem lógott a gyerek. Engem ilyenkor mindig figyelmeztettek,hogy septiben töltsem ki a papìrt plàne ha màr előre szóltam.

2017. jan. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

A törvény ez, legjobb tudomásom szerint: A hatályos nemzeti köznevelésről szóló törvény értelmében a gyermekeknek abban az évben, amelynek augusztus 31. napjáig a 3. életévüket betöltik, a nevelési év kezdő napjától, vagyis szeptember 1-től legalább napi 4 órában óvodai foglalkozáson kell részt venniük.

És ehhez kapcsolódóan: A családok támogatásáról szóló törvény hatályba lépő módosítása kimondja, hogy ha az óvodai nevelésben való részvételre kötelezett gyermek ezt a részvételi kötelezettségét megszegi, a gyámhatóság az igazolatlanul mulasztott 5. óvodai nevelési nap után felhívja a családi pótlék jogosultjának (a szülőnek) a figyelmét arra, hogy a 20. igazolatlanul mulasztott nap után kezdeményezni fogja a családi pótlék folyósításának a szüneteltetését.


Az én fiam pedig a törvény alapján még nem köteles óvodába járni, tehát nem értem még mindig a problémát.

2017. jan. 5. 14:23
 4/11 A kérdező kommentje:
és mondom, nem az igazolásról van szó, mert természetesen mindig megírom, csak maga az elv, hogy ha törvényileg még nem köteles óvodába járni, akkor mégis mi ez a fenyegetés?
2017. jan. 5. 14:24
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát én is kiakadnék ha így fenyegetnének. Nálunk is kell igazolás ha nem megy a gyerkőc, de csak utólag. Gondolom karácsony előtt nem volt a gyerkőc oviban és most vitted a héten először vagyis hivatalosan most kellett igazolnod a gyerkőc távollétét. Szóval nem is értem min akadtak fenn. Főleg hogy még szóltál is. Hiszen ha beteg lesz a gyerkőc akkor is csak aznap szólunk reggel hogy innentől nem megy, és igazolást meg akkor viszed ha újra oviba megy. Szülői igazolásnál ugyanez. Utólagos. De nekem pl volt olyan hogy elfelejtettem vinni és hónapokkal később szóltak hogy arra a pár napra írjak igazolást. Semmi fenyegetés, letolás.
2017. jan. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Itt előre kell szólni, csak betegség esetén nem. De ezzel nincs is probléma. Maga a hangnem a probléma valóban és az, hogy nem tudták értelmesen elmagyarázni, miért is lenne jogos, ha feljelentenének és mi joga lenne a gyámügynek elvenni a családi pótlékot egy olyan gyermek esetében, aki csak 2017 szeptemberétől köteles óvodába járni?
2017. jan. 5. 14:29
 7/11 anonim ***** válasza:
46%
De akkor miert viszed?
2017. jan. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ez a kérdés hogy jön ide? Nyilván azért viszem, mert dolgozok és dolgozni is szeretnék. De nem is ez a lényeg, hanem az, hogy ha esetleg legközelebb gond lenne véletlenül az igazolással, akkor van-e okom félni? Én amúgy nagyon együttműködő vagyok mindenben, csak az ok nélküli rémisztgetést nem szeretem.
2017. jan. 5. 14:41
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Az igaz, hogy nem ovoda köteles a gyerkőc. De mivel beirattad és felvették, így onnantól az ovodások szabályai vonatkoznak rá. Ahonnan igazolás nélkül nem lehet hiányozni.

A stílusban nem értek egyet, bár nem is tudom hogy tudtad elfelejteni kikérni a gyerkőcöt. Ez olyan, hogy én holnaptól szabin leszek, nem megyek, csak elfelejtek bent szólni. Egyébként menj be a vezetőhöz, majd ő elmagyarázza, hogy miért kell a papír.

2017. jan. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Pontosan ezert kerdeztem, nem veletlenul. Beirattad, ergo innentol nem te dontod el, hogy igazolod vagy sem a napjait.
2017. jan. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!