Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ez esetben is elvehetik a...

Ez esetben is elvehetik a családi pótlékot?

Figyelt kérdés
Kisfiam még nem köteles oviba járni, mivel csak idén tölti a hármat, így szeptembertől kellene vinnem hivatalosan. A falun, ahol lakunk viszont nincs lehetőség bölcsis ellátásra, mivel nincs is bölcsi. Oviba felvették, mivel 2.5 éves elmúlt és szobatiszta. Hiányzás esetén az ovi tőlünk is kér mindig legalább szülői igazolást, amivel nincs is gond, hiszen tudni akarják előre, hol lesz a gyerek. Karácsony előtt azonban elfelejtettem a nyomtatványt kitölteni, de az óvónénivel mindent megbeszéltem, tudták, hogy nem megy a gyerek két hétig. Sajnos ő is elfelejtett figyelmeztetni, hogy a nyomtatványt töltsem ki és nem is kérte tőlem. Most viszont azzal "fenyegettek", hogy ha legközelebb ez előfordul, akkor kötelességük szólni a gyámügynek és a családi pótlékot is elvehetik. Kérdem én, ezt mégis hogyan? Egy olyan gyerekről beszélünk, aki még nem is köteles oviba járni, majd csak szeptembertől. Értem én, hogy kell az adminisztráció, de azért ez a fenyegetés picit sok volt...Csak én gondolom úgy, hogy, ha legközelebb (bár remélem nem fog, mert nagyon fogok figyelni) mégis előfordulna ilyen, akkor sem tudnának semmit tenni?
2017. jan. 5. 14:05
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Rákérdeztem. Nem óvodaköteles, ergo semmit sem tudnak tenni, családit nem veszik el. Az óvodaszabályzat nem törvény, az alapján családi pótlékot elvenni nem tudnak. A szabályzatukat megértettem, el is fogadtam, de az nem jogosítja fel őket arra, hogy hatoságot jatszanak. Ennyi a lényeg.
2017. jan. 5. 17:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!