Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Figyelemzavaros gyermek...

Figyelemzavaros gyermek speciális iskolába?

Figyelt kérdés
Olyan kérdésem van, hogy 9 éves fiamnál megállapították, hogy BTMN-es, és továbbküldtek minket kivizsgálásra a Vadaskerti ambullanciára, figyelemzavar gyanújával. Illetve lehet, hogy diszkalkúliás is. Ha ezek közül bármelyik beigazolódik, akkor már mehet speciális iskolába? Mivel ahová most jár, ott "el fog vérezni". Nagyon szigorúak, szórják a kisegyeseket minden piti dologért, hiába van papírja, hogy tanulási nehézségekkel küzd, egyedül a heti 2 fejlesztést biztosítják. Matek korrepetálásra is jár, és ugyanúgy 1-eseket ír, logopédia nincs az iskolában, oda is külön hordjuk. 11. kerület és környékén keresek ilyen iskolát. Néztem, hogy van a Montágh Imre, illetve a Vadaskert Ált. Isk. Amennyiben kap sni-s papírt, akkor elvileg felvehetik, HA van hely. Namost mi van, ha egyik intézményben sincs hely, mi a teendő? Illetve tudtok ajánlani még iskolákat, ami nincs annyira messze a 11 kertől? Esetleg személyes tapasztalat az iskolákról, tanács, akármi???? Köszönöm!
2019. okt. 16. 17:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

Ne olyan iskolat keress neki ami "kisegitos" mert orokre eltemetheted azt, hogy a gyerek tovabb tanuljon.

Ha megtudod fizetni akkor egy magan suli sokkal jobb lenne neki.

2019. okt. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
35%

A magánsuli sem jobb semmivel, ott is ugyanazok a pedagógusok dolgoznak, semmivel sem több pénzért.

De én magam is lebeszélnélek a speciális iskoláról, hacsak nem minimum középsúlyos szellemi fogyatékos a gyereked. Figyelemzavarral és diszkalkuliával simán ki tudja járni az általános iskolát.

Nekem figyelemzavaros mindkét gyerekem, és igen, oltári szívás. Már mindkettővel váltottunk iskolát, a lányomnak lehet, hogy megint kéne. De inkább küzdök, mint speciális iskola. Az sni-s iskolában nem haladnak normál tanterv szerinte, 6 osztályos bizonyítványt adnak 9 év után, és azzal sehova nem tud továbbtanulni, még takarítónőnek sem veszik fel vele.

Egyébként én felhívtam a speciális sulit, ami nálunk van, körberöhögtek. Ez simán integrálható probléma. A tanároknak kéne egy kicsit jobban megerőltetni magukat. Ha nem teszik, akkor iskolaváltás, de azzal viszont ne várd meg, hogy bekódolják, mert azzal még nehezebb.

2019. okt. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen, biztosan ki tudja járni. Viszont addigra tönkremegy lelkileg.
2019. okt. 16. 23:36
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A 2. válaszolóval ellentétben én azt mondanám, érdemes alapítványi iskolába járnia egy figyelemzavaros (és/vagy diszes) gyereknek. Nyilván vannak olyan állami sulik, ahol a tanítók/tanárok tudnak differenciálni, de sajnos nekem nem ez a tapasztalatom (az ismerőseimnek sem), főképp felsőben, amikor már sok tanárja van a gyereknek.

Az alapítványi iskolákba (legalábbis amit ismerek) egyrészt inkább olyan tanárok mennek, akik hajlandóak figyelembe venni az egyéni különbségeket, kooperatívak, elfogadóbbak, és lehet velük kommunikálni. Ráadásul nem a sztenderd „bemagoljuk-visszaböfögjük-elfelejtjük” stílusban tanítanak, hanem igyekeznek éleményszerűvé tenni a tanulást, ami tapasztalatom szerint egy figyelemzavarral küzdő tanulónak elég jót tesz. (Ez nem meglepő, hiszen nincsen úgy megkötve a kezük, mint az állami rendszerben.)

Enyhén figyelemzavaros fiam állami sulijában hermetikusan elzárták magukat a tanítók a szülőktől, ami egy ilyen gyereknél baromi sok nehézséget okoz, az alapítványi iskolában elérhetők.

Itt van egy adatbázis az ilyen sulikról: [link]

Egyébként érdekes módon sok helyről hallom még, hogy az egyházi iskolák között is számos olyan van, ami gyerekbarát módon működik, szóval ha ezek képbe kerülhetnek nálatok, érdemes lehet ilyen vonalon is nézelődni, főképp ökumenikus sulik terén (talán ez sem meglepő, egyrészt, ha különféle felekezetek elég toleránsak az összefogáshoz, az már jól hangzik, másrészt iszonyú sok pénzt kapnak az egyházi sulik manapság). (Persze a másik véglet – autokrata, rémesen poroszos – is gyakori az egyházi suliknál.)

2019. okt. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
53%
Hú de gusztustalan és felháborító amit írt az egyik hozzaszolo miszerint a tanítók elzarkoznak. :(Ezt csak azért írom hogy mekkora hazugság amikor egy iskoláról érdeklődsz és azt mondják integrálni kell. Na akkor kiket integralnak kérdem.
2019. okt. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Magyarul ha jól értem felveszik mert muszáj utána meg leszarjak boldogulj ahogy tudsz. Oké hogy túl vannak terhelve de az hogy totálisan magadra vagy hagyva végtelenül szomorú.
2019. okt. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én sem ajánlanám a speciális sulit, ez a probléma simán integrálható kategória. Nem biztos, hogy jól érezné magát egy olyan suliban, ahol mindenki rosszabb képességű nála. Illetve specis suliból csak specis szakképző iskolába lehet továbbtanulni, elvesztené az esélyét pl, az érettségire. Viszont az nem normális, ahogy ez a suli bánik a gyermekeddel! Mindenképp váltsatok iskolát! Sajna nehéz olyan sulit találni, ahol szeretettel fogadnak egy SNI-s diákot, de még hallani jó példákat, ahol működik az integráció, elfogadják az egyéni különbségeket.
2019. okt. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Csak az az elkeserítő, hogy ez már a 3. Iskolánk.
2019. okt. 19. 11:25
 9/11 anonim ***** válasza:
48%

Örülök, hogy 0 %-os a válaszom, pedig figyelemzavaros mind a két gyerekem. Ha valakinek, hát nekem van tapasztalatom e téren. De éljetek csak az álomvilágotokban, hogy majd a tanárok ezt milyen pozitívan kezelik, de nem fogják.

10-ből 9 tanár fásult, és arra panaszkodik, hogy keveset keres, és ne akarj semmi extrát tőle, mert mennyire túl van terhelve. Én a tanároknál lustább emberfajtát még ne láttam.

2019. okt. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
62%

Egyébként sajnos igaz, amit valaki írt, hogy a tanárok hermetikusan elzárják magukat a szülőktől, ha problémás gyerekről van szó. Vagy ha nem problémásról akkor is.

Nagyvárosi iskola, szívesen fogadnak sni-seket. Beiratáskor az igazgatónak elmondtam. Az ofővel később egyetlen egy alkalommal sem tudtam beszélni, többször megpróbáltam, lepattintott azzal, hogy ne aggódjak, neki ebből van diplomája, ő tudja ezt kezelni. Gyereket reggel leadod a portán, délután 4-kor kirakják. Szülő be sem mehet. Értem én ezt is, de hogy lehet így integrálni sni-s gyereket, hogy semmi információ? Gyerek sírva ment minden nap iskolába, beírtam az ellenőrzőbe hogy kérek fogadóórát, semmi válasz, csak aláírás. Aztán behívott a diri, hogy vigyem el, mert nem tudják kezelni. És mégis mivel próbálkoztak? Csak amivel általában, megszégyenítették, kiküldték a teremből, betartották a fejét a csap alá, kizárták a közös játékból stb.

Mondjuk pont, amik le vannak írva a szakvéleményben hogy mit kéne csinálni, csak azokat nem. Pedig büszkék magukra, hogy ők még autista gyereket is integrálnak. Már amennyiben leszedálva viszi be az anyja reggel.

2019. nov. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!