Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Tényleg hagyni kell, hogy a...

Tényleg hagyni kell, hogy a gyerek sikoltozzon?!

Figyelt kérdés
Van az erkélyünk alatt egy játszótér. Délután minden nap jön egy család a gyerekkel és az másfél órán keresztül sikoltozik, a szülők pedig kacagnak rajta. Megkérdeztem őket. Azt mondták, hogy hagyni kell a gyereket, hadd tombolja ki magát, mert este könnyebben elalszik...
2020. szept. 4. 13:30
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
92%

Én ugyan rászólok az enyémre (vagy van foganatja, vagy nincs, általában félperc csend, majd rákezd más gyereke) , de alapvetően igazuk van, a játszótér erre való, a feszkó leadására, a gyerek kifárasztására.

Nem túl szép hasinlat, dw kb. mint a kutyaguttató

2020. szept. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Ezek szerint kénytelen leszek elköltözni.
2020. szept. 4. 13:39
 3/23 anonim ***** válasza:
68%

mindenki volt gyerek


szerintem ha nagyon zavar a zaj (tényleg csak akkor kellemetlen, amikor az a család jön?), akkor arra a időre mindent becsuksz (ajtó, ablak) és zenét hallgatsz, vagy ilyesmi


ezt tudnám javasolni (csak egy ötlet)

2020. szept. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Csak a sikítás zavar, mert az átjön a csukott Thermo-ablakon is. Különben egész nap játszanak itt a gyerekek. Délelőtt az óvodások is itt vannak, este pedig a fiatalok.
2020. szept. 4. 13:47
 5/23 Derjaderja ***** válasza:
96%

Van egy határ szerintem. Nyilván nem szólsz rá, hogy suttogjon vagy ne kacagjon hangosan, meg be tud csúszni egy-egy dackorszakos hiszti is, de azt amit leírsz, szülőként en nem hagynám és nem is értem.


Amúgy kutya pont ez: azért nem szólsz rá ha felugat játék kózben, de a futtatóban sem tolerálható a folyamatosan ugató kutya (van ilyen, amúgy a többi kutya és kutyás se tolerálja. Fajtajelleg vagy viselkedeszavar v mind2.)

2020. szept. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
91%
Van amikor hagyom sikoltozni, pl ma amikor kimentünk a közeli erdőbe a kutyával játszani, úgysem hallja senki. Lakott területen ahol másokat zavarhat viszont nem hagyom, ez bunkóság. Attól mert gyerek még nem tehet meg mindent, a határokat már kiskorban el kell kezdeni megmutatni a gyereknek nyilván az ő szintjén. Játszótér mellett pedig mindig lesz zaj, ehhez az ember hozzá is szokik egy idő után de teljesen más egy csapat kulturáltan játszó kisgyerek mint egy zabolázatlan örjöngőgép. Senki sem köteles egy fél napig zárt ablakok éd ajtók mögött ülni lehúzott redőnnyel csak azért mert van egy lusta, nemtörődöm szülő aki nem fegyelmezi a gyerekét legalább ilyen minimális szinten, hogy ne visítozzon mások ablakai alatt.
2020. szept. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 Derjaderja ***** válasza:
90%

Előző! 5 vagyok és nagyon egyetértek.

Sőt minél előbb tanítjuk meg a szociális normáknak megfelelò hangerőt, annál jobb, mert rögzül a hangosság és utána nehéz és kínos pl van kiskamasz is, aki túl hangos, és neki már rossz és meg is éli, hogy rendreutasítják, mert normát szegett.

És nem tud csak a játszón hangos lenni...

Most nyilván nem egy csecsemőre gondolok.

2020. szept. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Én még itthon az udvaron is csitítom, hogy ne őt hallgassa az összes szomszéd. Persze érezze jól magát nincs is ezzel gond csak amikor már kezd vadulni tényleg rákell szólni. Megkell húzni a határokat. Én se szivesen hallgatnám, hogy üvölt a gyerek a szomszédok helyében. Ha már engem idegesít tuti, hogy másokat is. Ez a szülőkön múlik, hogy nem veszik észre magukat.
2020. szept. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
69%

Jó közel lehet az a játszótér...1x laktam én is ilyen helyen, 100méterre a lépcsőháztól volt, fél évig bírtam.

Tényleg, mint egy kutyafuttató gyerekeknek, a szülők csak pletykálnak, szotyizak, cigiznek míg a kölykeik üvöltöznek... Ez kultúra kérdése, sajnos arrafelé ilyen normálatlan emberek laknak ezekszerint!


Én kiraknék cetliket a kapura, hogy milyen minimális magatartást kövessenek, ellenben nyugodtan csendháborításért lehet jelenti az önkrmányzatnál, akik akár be is zárhatják a játszóteret, ha a környező lakóknak túlságosan zavaró, persze ehhez sok lakó aláírása kell!

2020. szept. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
83%
Ja a kutyafuttató, persze, ott sem kell kulturáltnak lenni, akkor úszna a szarban az egész, ki lenne kaparva méterenként és a kutyák a kerítés mellett őrjöngve üldöznének mindenkit aki elsétál. De mégsem ilyen mert az emberek kulturáltan vannak ott még a kutyákkal is, akkor a játszótéren miért nem lehet disztingválni?
2020. szept. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!