Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mi lehet az oka annak, ha egy...

Mi lehet az oka annak, ha egy 10 év körüli gyerek berángatja az úszni nem tudó, kisebb testvérét a Dunába, olyan mélyre, hogy már nem ér le a lábuk, és akkor elengedi?

Figyelt kérdés
A 10 éves gyerek tisztában van vele, hogy a testvére nem tud úszni, és amíg a testvérét berángatja, bevonszolja, az közben folyamatosan tiltakozik, ellenkezik, és rémülten kiabálja, hogy "segítség".

2020. szept. 21. 14:05
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
57%
Lehet, hogy pszichopata.
2020. szept. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Semmiről nem próbálta meggyőzni a kistestvérét. Csak megragadta és elkezdte húzni befelé (erős gyerek).
2020. szept. 21. 15:55
 13/22 anonim ***** válasza:
64%
Nem lesz jó vége ennek. Ha az én fiam csinálna ilyet, az apja jól kiporolná a hátsóját az biztos.
2020. szept. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
32%
Ismerős házaspárnál a 4 éves kiscsaj csinált olyat, hogy - kizárólag az anyja jelenlétében(!) - felkapta a(z egyébként imádott) kistesóját és elengedte. Rendszeresen. Az is hajmeresztő volt, nem tudtak vele mit kezdeni, mert elvük volt, hogy nincs üvöltés, erőszak a gyerekkel, aztán családterápiára mentek, anyu-apu-gyerek, az segített. Abban is, hogy a szelíd nevelés keretein belül is élesen ki tudják jelölni a gyerek számára a határokat, mert egyszerűen ezt muszáj, a gyerek úgy van evolúciósan programozva, hogy szüksége van a biztonságérzetéhez határokra. De gyakorlatilag kamaszkorig az összes ilyen "tünet" (a pszichoszomatikus betegségeket is ideértve) a szülők működésére vezethető vissza: a gyerek egy nagyon érzékeny antenna, ami befogja a felnőttek nem kezelt problémáit. 15:32 voltam.
2020. szept. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
69%

4 éves viselkedését nem szabad idekeverni.


Pl én aztán gyepáltam teljes erőmből az erőszakos kötekedő öcsém, amikor elborult az agyam és már nem bírtam tovább, fel sem fogtam, hogy meghalhat.. Sokszor szivattam, pl átugrattam vele az árkot, amikor nem voltam benne biztos, hogy tudja utánam csinálni, csak mert a szüleim folyton dicsérték a mozgását, az enyémet meg nem..


Fú, utáltam, persze a szüleim tehettek róla, meg a viselkedéséről is(ráhagyták), ahol tudtam ott fúrtam és tereltem veszélyes helyzetekbe.


Emlékszem mikor kicsi volt(6-7 éves) még nem tudott úszni, én meg 8 voltam, màr tudtam, jól behúztam a mélyvízbe, az oldalán kapszkodó tesóm, hogy mutassa meg tud e(hencegett előtte, a szüleim meg csak adták alá a lovat, hogy biztosan remekül fog neki menni, ebben is szuper lesz..) namindegy, szóval behúztam mert azt akartam, hogy lássák hogy nem fog neki menni. Nem is ment, de jól belémcsimpaszkodott, hogy meg ne fulladjon, én meg csak nyeltem a vizet. Apánk húzott ki a medencéből.


Aztán mikor együtt jàrtunk úszni az osztállyal akkor azért húztak be engem, hogy megmutassák hogy akkor is fentmaradok, ha nem evezek. Nem maradtam, gondolom sovány gyerek voltam kis tüdőkapacitással, akkor az úszóedző húzott ki.


A gonoszkodás mögött egy rosszul kezelt testvérviszony lehetett, a szülőket okold, ne a gyereket! Más veszélyes helyzetek mögött is rosszul vagy nem kezelt konfliktus áll, vagy pedig okoskodás.


A 10 éves is gyerek, csak harmadikos! Simán lehet hogy látott egy filmet, amiben valaki így tanult meg úszni, aztán szépen leutánozta. Vagy vicces filmet látott, ahol a sodródón nevetnek. Velem sok felnőtt filmet nézettek a szüleim, nagyon sokat kaptam amiatt, hogy nem tudtam mi a vicces a filmben, és mi a valóságban..


(én lány voltam, átlag feletti iq, kitűnő tanuló, csendes, visszahúzódó)

2020. szept. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Egy nyílt folyó és egy medence közel sem ugyanaz a kategória. Megtetted volna egy folyóban is ugyanezt? Ha igen, miért?
2020. szept. 21. 22:19
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Folyóban nem tudom, sosem jártunk, bányatóra jártunk még, ott így nem, mert volt matrac, behúztam párszor, hadd szívjon, kapaszkodjon csak, de ha belegondolok ott is reális volt a veszély, mégse fogtam fel, hogy mindketten meghalhatunk.


A folyóban is mindketten meghalhattatok volna, nem csak téged sodort veszélybe, hanem magát is. A fuldokló lenyomja az úszót és mindketten ott halnak meg.

2020. szept. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
ő úgy rángatta be, majd eresztette el a testvérét, hogy az ne tudja megfogni, semmit se vitt, amibe kapaszkodni lehetett volna, a folyó víz egyből odébb is sodorta, nem tudott volna belekapaszkodni senkibe és semmibe, ha elkezd fuldokolni, ha akar se.
2020. szept. 22. 11:12
 19/22 A kérdező kommentje:
Egyébként már azzal veszélyben voltatok, hogy bányatóra jártatok.
2020. szept. 22. 12:21
 20/22 anonim ***** válasza:
83%
Rukkel-tó, építettek köré víziparkot is.
2020. szept. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!