Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szétszednétek azért a kukàt...

Szétszednétek azért a kukàt mert lehet kidobta a kicsi a tejfogàt?(hosszú)

Figyelt kérdés

A kuka full tele van, pont le akartam vinni. Ételmaradékok miegymàs. Pont a legfolyósabb tapadosabb olajosabb dolgokat tartalmazza. Szoval nem èppen csak selejtezett iratok.

Kellene hozzà lelkierö rendesen, egy tejfogat bogaràszni benne.


A hàttere pedig az, hogy kiesett ugye a tejfoga. Pàrna alatt tartotta vigyàzott rà napközben, aztàn elmentünk a munkahelyemre és boltba. A boltban kegyetlenül viselkedett, azt hittem kifordulok màr az elején és nem veszek semmit fözni. A zöldségekkel szorakozott, mint vmi tekegolyokkal, sargadinnyét guritott az almàkba stb.

Mondtam neki, ez nem olyan mint a labda, nem érheti ütödés öket, mert ott bebarnul, inkàbb segitene hogy mit kell venni ottjhonra es azon jàrjon az esze, mondjon tippeket szerinte mi hiànyzik, ami leesett répa tegye vissza a helyere, javitsa ki a hibàjàt, vagy hazamegyek egyböl nem lesz vacsora.

Es mint vmi kiskamasz, hàt ö nem teszi fel.

Nem iron màr le végig de kb tehetetlennek is éreztem magam.de itközben sem volt semmi hazàig vele. Ugye pocsolyàk az úton. Hiaba mondtam hogy csinàlunk majd egy gumicsizmàs délutànt, most edzöben hagyja ki, felvisszük a cuccokat és lejövünk, nem èrt semmit.

Az hatott csak, amikor azt mondtam, hogy meg fogok irni mindent a fogtündèrnek. Amire kiabàlni kezdett, hogy neee es elsirta magàt.

Nagynehezen hazavergödtünk. El is felejtödött.kiszellözött az agyam.

Telik az este, aztàn eszébe jut, hogy szeretne almàt enni.

Erre aztàn beugrott minden vissza élénken. Mondtam nah erre lett volna eszed inkàbb, hogy hoztàl volna zacskot ügyesen, hogy egy két almàt beleteszel es vàsàrolgatsz te is.

Vagy mondd el szerinted mi lett volna a helyes magatartàs es legközelebb hogyan fogsz cselekedni egy boltban. Hogyan javitanàd most ezt ki. Hogyan vàsàrolnàl.

Közben faggatott arrol, hogy megirtam e. Mondtam neki nem, nem irtam levelet még neki. Majd azt irjuk milyen ügyes voltàl, HA kijavitod.

Erre elkezdett terelni, màsrol beszélni.

Visszatereltem, hogy szeretném hallani helyes jo dolgokra is az ötleteit.

Megint nem válaszol.

Igy màrmeg ez lett a téma, hogy bakker ha suliban is ezt fogod csinàlni(összel kezdi az elsöt), hogy te nem vàlaszolsz, miközben egy bocsànat vagy legalabb 2 szo csodàkat tenne, es ehelyett majd kapod a fekete pontokat, az nagyon nem lesz igy jo. Nem igy müködik a vilàg. Ha a fönököd is majd kérdez vmit, arra vàlaszolni kell.

Erre csak mondja azt, hogy màrpedig szerinte ö nem köteles vàlaszolni ha nem akar, nem kell mindenre vàlaszolni!

Aztàn elkezdett dohogni, hogy nem is vàrja inkàbb a fogtündert, ne jöjjön akkor!miközben tudja, hogy én hösként gyüjtöm a tejfogait.azaz a fogtündèr a dobozba varàzsolja, amit nagy becsben tartunk, de inkàbb én.es igazàbol lehet rajtam akar "bosszut"àllni ezzel, mert én is izgatottan vàrtam és néztük sokat az ablaknàl is stb.


Elment a nap.

Erre lefekvés elött kiderül, hogy nincs meg a foga. Öszinte fejjel közli de ismételte is, hogy csak megnézegette, nem tudja hova kavarodhatott el, biztos nem dobta ki.

Teljesen ugy tünik hogy igazat mond. Tényleg özike szemek, meg stb.

De akkor is csak "tünik".

Mert azèrt a keresés alatt is bevàgott pàr kiborito szemtelen dolgot csak màssal.


Zavar, hogy nincs meg a foga.

Zavar, hogy rossznak képzeli magàt es igy önigazolásként is rosszat cselekszik es zavar, hogy azt akarja, hogy hozzà ne jöjjön a fogtünder sem, azaz ezzel "alà is irni"hogy ö rossz. Zavar az hogy lenézi magàt. Hogy elutasitja a lehetöséget, hogy kijavithatja a hibàjàt. (Amugy nem làtszik ebböl de valojàban egy érzékeny jolelkü gyermek)

Szeretném ha azt làtnà, ö tud jo lenni ha akar, valojàban ö nem a rossz oldalon àll, mindent helyre lehet hozni, ö nem a "bünözö"egy jàtékban hanem a "rendör".

Nem akarom hogy torzuljon az énképe ezzel majdan kilogva a tàrsadalombol es a rossz társaságok felé huzva.

Szeretném ha hinni tudna magàban.

Ha meglenne a foga.


De most tényleg csipesszel kéne egyesével minden oldalrol àtnéznem mindent a kukàban.



#tejfog fogtündér
2020. jún. 16. 05:26
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
93%
Jézus gyere le 😱😰😂
2020. jún. 16. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
87%

Nem.

Nem egy bűnöző a gyereked-bár még lehet ha nem neveled meg, de a mai nap végére nem érdemel semmiféle jutalmat a fogtündértől.


És ha nem tudod hol van, ha nem dobta ki, akkor miből gondolod hogy épp a kukában van???

2020. jún. 16. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:

Azt nem tudom, hogy hihetek e neki hogy nem dobta ki.mert engem jobban zavar hogy nincs meg mint öt!! Ez a legfuràbb.


Amugy sok ilyen aproságnak tünö semmisègböl formàlodik a személyiség, ezért kattogok rajta,plàne hogy nagy erökkel hisz a fogtünderben. Szàmàra jelentösèggel bir.


Igy is a deviànsakhoz huz oviban. A szaladgàlosakhoz meg "szökdösös"gyerekekhez. Az óvónökkel együttesen probàljuk ezt pozitiv megerösitéssel kompenzàlni. Azaz amikor ügyesen rajzol rajz megy a falra stb hogy làssa milyen jo, ha jot cselekszik.

2020. jún. 16. 06:01
 4/41 A kérdező kommentje:
Es a tetébe még ö vigasztalt engem!! Ki voltam akadva hogy nincs meg erre elalvàsnàl atyai hangon megszolal hogy nah bujj ide anya hagy öleljelek meg!
2020. jún. 16. 06:03
 5/41 A kérdező kommentje:

Még ö sajnàl engem.

Szoval nem ö van kiborulva hogy nincs meg...

2020. jún. 16. 06:04
 6/41 anonim ***** válasza:
99%
Nem esett messze az alma... Két buggyant.
2020. jún. 16. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:

Ahol gondok vannak a kicsivel szerintem ott mindenki megtesz minden töle telhetöt.

Nem a tejfog itt amin dràmàzom hanem hogy ö azt akarja magàban tudatositani hogy a fogtünder se jön hozzà mert ö rossz. Es nem is vàrja akkor.

2020. jún. 16. 06:16
 8/41 anonim ***** válasza:
99%
Jesszus, kapjon valamit, mond, hogy látta a fogat a tündér és hozott neki. De te normális vagy egyébként?
2020. jún. 16. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:

Es én nem akarom hogy ilyen legyen az énképe.

Erröl szol.

2020. jún. 16. 06:17
 10/41 A kérdező kommentje:

Na mentem.

Ha kidobta nem kamuzhatom azt hogy ö vitte el.mert akkor tudnà, hogy nem igaz amit mondok.

Hagyom az egészet akkor.

Ez ugy is csak egy csepp a tengerben.

2020. jún. 16. 06:19
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!