Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Lehetséges az autizmus a...

Lehetséges az autizmus a kisfiamnál?

Figyelt kérdés

3 éves a kisfiam és tegnap voltunk státuszvizsgálaton. A védőnő nagyon megijesztett. Eddig bennem fel sem merült, hogy ilyen jellegű probléma lehet. A beszéde beindult, de nem beszél meg teljesen szépen és hosszabb mondatokban. A védőnő szerint nem lehet nagyon beszélgetésbe bonyolódik vele, elmélyülten játszott és sok mindenre nem felelt. Pl megkérdezte tőle, hogy kisfiú vagy e vagy kislány, mi a tesód neve és nem válaszolt, csak később, pár perc múlva mondta mikor már teljesen másról volt szó. Amikor kért egy játékot nem volt hajlandó részletesebben elmondani melyiket szeretné, csak erőszakosan kérte, hogy adja a kezébe. Ilyeneket itthon is szokott csinálni, de azt gondoltam csak dackorszakban van és makacskodik. A védőnő szerint ezek nagyon furcsa viselkedések. Itthon is van, hogy nehezen beszélgetek vele, nem túl bőbeszédűen válaszol, de azt hittem, hogy csak lassabban indul be a beszéde. Van, hogy mindenre annyit felel, hogy igen. Úgy látom nagyrészt érti amit mondok neki, de ilyenkor elbizonytalanodok. Sokszor öntörvényű nagyon, makacs es nagyon kitartó, de ha én még kitartóbb vagyok akkor általában elérem amit szeretnék, de van hogy hiszti lesz a vége. Én is látom, hogy más vele egy korú gyerekkel könnyebb kommunikálni és szebben beszélnek, több mindent mondanak.


Ami szerintem az autizmus ellen szól, hogy csecsemő korától kezdve rendkívül érdeklődő, szemkontaktussal soha nem volt gond, más gyerekkel nagyon kezdeményező és ha a másik benne van, akkor rögtön játékot kezdeményez. Sokat nevet, ránk mosolyog. Mutogatni is szokott. Nincsenek berögződései, nem ismételget, nem ragaszkodik semmilyen játékhoz jobban mint a többihez. Felnőttekkel sem közömbös, de nem mindig teljesen nyitott, mint pl most a védőnőnél sem. Játékokkal szerepjátékozik, nincs sorbarendezés....stb Tesójával is foglalkozik, nagyon szereti.


A kommunikációja tényleg kicsit fejletlenebbnek tűnik, mint más 3 évesnek, de ez elég lehet az autizmushoz? (Plusz az erőteljes makacsság) Bejelentkeztünk egy ezzel foglalkozó szakemberhez, de addig is szívesen olvasnám más szülők véleményét is.



2021. júl. 20. 12:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
82%

Sem egy védőnő, sem pedig te nem vagy kompetens eldönteni, hogy autista-e a gyerek. Nyílván az itteni fórumos anyukák véleményére sem szabad ennyire adni. Egyedül az legyen mérvadó, amit hozzáértő szakemberekből álló team mond. Pl. Autizmus Alapítmányban, Vadaskertben ki kellene vizsgálni.


Az pedig, hogy tart szemkontaktust, beszélget másokkal, stb. nem jelent semmit. Nem elavult tankönyvek, sztereotípiák alapján kell diagnosztizálni.

2021. júl. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
74%
Tesójával is foglalkozik, szereti … basszus, én is szeretem a tesóimat pedig autista vagyok. Borzasztó miket hisznek rólunk az emberek.
2021. júl. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Amit elfelejtettem írni, hogy nagyon válogatós, keveset eszik es sovány baba korától, de nincs olyan, hogy bizonyos állagú, vagy színű ételt eszik meg. Ez mindig változik mit eszik meg
2021. júl. 20. 13:05
 4/20 A kérdező kommentje:
Nem hiszek semmit. Leírás róla pár dolgot. Azt olvastam közömbös lehet más gyerekkel, azért írtam, mert a tesója is egy gyerek
2021. júl. 20. 13:05
 5/20 anonim ***** válasza:
40%
A védőnő próbál biztosra menni, mert leverik rajta, ha mégis baj van, és nem jelezte.
2021. júl. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Azert jelentkeztem be szakértőhöz, mert sajnos én nem tudom eldönteni, de a tünetek alapján nekem eddig nem merült fel és kíváncsi voltam tapasztaltabb anyukák véleményére. Megijedtem attól amit a védőnő mondott.
2021. júl. 20. 13:08
 7/20 anonim ***** válasza:
78%
Amit az első ír, az a helyes. Minden autista más, a spektrum rendkívül széles, és két egyforma nincs. Csak és kizárólag pszichiáter és olyan gyógypedagógus tud neked erre választ adni, aki autizmus spektrumzavar szakirányon végzett. Nem csak a vadaskertben vannak, keress olyan fejlesztőházat ahol van autizmus specifikus fejlesztés, ott már tudnak neked irányt mutatni és véleményt is mondanak, én csak azt nem értem, ha ijesztget a védőnő akkor ugyan miért nem irányított titeket a helyi pedagógiai szakszolgálathoz...
2021. júl. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
77%

#2 az emberek nem rólad hiszik ezt hanem mivel spektrum zavar, ezért vannak a súlyosan erintett autisták, akik nem teremtenek kapcsolatot akar senkivel sem.

Kedves kérdező! Sajnos tényleg nem lehet kizárni a fiad esetében ezt. Ezért kell elmenni szakemberhez, bár még ők is tevedhetnek! Valószínűleg közösségbe kerülve majd kinyílik jobban :)

A védőnő meg lehetne okosabb és ahelyett hogy beijeszt, elég lett volna ha javasolja a kivizsgálást. Kívánom szívből hogy kiderüljön semmi baj nincs!

2021. júl. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
92%
Nem gondolnám, hogy autista. A lányom nem beszélt 3 évesen csak néhány szót és nem autista, sni kód szerint beszédfogyatékos, ez annyit jelentett, hogy 3 éves 2 hónaposan kezdett mondatokban beszélni, más baja nincs és most már 4 éves, ugyanúgy beszél, mint a többi gyerek. 3 évesen nem tudott válaszolni semmire, úgyhogy szerintem ez akár a fiadnál is lehet, hogy nem tud annyira beszélni, hogy válaszoljon, vagy nem akar, az én lányom a 3 éves státuszt végigorditotta, a 4 évest meg tökéletesen megcsinálta, haverkodott a védőnővel.
2021. júl. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
89%
Kivizsgáltatni érdemes, de nem hinném, hogy súlyos autista lenne ilyen tünetekkel. Az enyhéket meg nagyszerűen lehet fejleszteni. Pánikra semmi ok. Csak abból lenne baj, ha te nem lennél hajlandó tudomást venni róla, hogy esetleg tenni kéne valamit, ha tényleg valami problémája van, akár enyhe is. Az, hogy milyen segítséget kap, nagyon sokat számít.
2021. júl. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!