Nevelési tanácsadó?

Figyelt kérdés
4 éves kislányommal hétfőn megyünk a nev.tanba. A tájékoztató levélben azt írták, hogy 4 órás lesz. Annyit tudok enni és inni vigyünk de fogalmam sincs mi vár ránk. Milyen vizsgálat pl? Mi tart 4 órán keresztül? Csoportos foglalkozás vagy egyéni lesz? Főként a beszéddel van baj illetve figyelemzavar miatt megyünk. Aki tud érdemben segíteni, azt megkoszonom.

2021. szept. 24. 15:58
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az elején volt egy alapos beszélgetés-kikérdezés a terhességről, szülésről, kisgyermekkori betegségekről, védőnői statuszon volt e valaha lemaradás, ilyesmi.

Aztán volt egy kis játék, megfigyelték mivel játszik, hogyan, meg e osztja velem vagy a jelen lévő vizsgáló szakemberrel a játékot, beszél e, ha igen mit mennyit hogyan.

Logopédus is figyelte egy darabig, majd volt egy szünet, nem tudom mennyi idő, talán egy fél óra, azalatt kiértékelték az eredményt és végül azt beszéltük meg, hova menjünk milyen fejlesztésre stb.


Nekünk is beharangozták ezt a 4 órát, végül csak 2,5 órát voltunk ott.

2021. szept. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:

Elég sokáig tartott, sőt, ha jól emlékszem vissza is kellett menni. Beszélgetnek a szülővel, hogy milyen lemaradást észlelsz. Ha olyasmit mondanál, ami szerinted a gyerek önbizalmát letöri, érdemes vinni még egy felnőttet, hogy ki lehessen küldeni a gyereket.

4 évesen pont nem voltunk, 3 évesen csak játszott a gyerek, és megfigyelte a pszichológus, 5 évesen meg már voltak mindenféle feladatok, rajzoljon, rakjon ki formákat kockákból. A 4 év pont kimaradt. De biztos, hogy egyénileg fogják megfigyelni. Ha a beszéd a gond, akkor lesz külön logopédiai megfigyelés is. Mondjuk nem értem, mert a figyelemzavart ilyen fiatalon még nem igazán lehet felmérni.

2021. szept. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Mindkettőtöknek köszi a választ. Ment a pacsi. A figyelemzavar már látható kB fél éve. Neki júniusban volt 1 orrmandula műtétje, de 13hónapot vártunk rá pedig folyamatos gyulladasban volt a füle. Ez idő alatt lustult el és most, hogy ovis látszik a figyelmetlenség, szétszórtság stb. A vírus miatt csomót csúsztunk mindennel és most vagyunk talán ezzel a nevtannal majd előrébb. Vagyis bízom benne.
2021. szept. 24. 18:51
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
Figyelemzavar miben nyilvánul meg egy 4 évesnél? Én valahogy úgy gondolom, hogy, a 4 évesek nem figyelnek oda semmire, mert kisgyerekek. És nem is kell figyelniük, majd az iskolában kell, de az messze van.
2021. szept. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Nem koncentrál, nem tud feladatokat csinálni illetve hosszabban megtartani a figyelmét mert bármi de szó szerint bármi eltudja vonni a figyelmét, szétszórt. Nagyon ingerkereső
2021. szept. 24. 20:12
 6/31 A kérdező kommentje:
Egyébként igazad van, 4 évesen nekünk ezzel nem kellene foglalkozni, hagy játszanak, majd érnek maguktól hiszen lehet, hogy csak szimplán későn érő de mivel a figyelme nem tartós ne suliban kezdjük el ezt kezelni, én úgy gondolom mire odakerul, hogy suli, addig a figyelme legyen 100%,es ha fejlesztés kell majd, akkor azt kapja meg időben.
2021. szept. 24. 20:18
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Előszöris azt szeretném mondani, hogy igazad van. Ha te úgy érzed, hogy valami nem stimmel akkor nagyon jól teszed hogy elviszed. Jobb minél korábban 😊

Bár minden szülő ilyen lenne, mert sokan akkor sem viszik el, ha nagyon nyomós ok van rá mert az ő gyermeküknek állítsuk szerint nincs baja, elfogultak.

Az én fiam is volt anno vizsgálaton illetve a munkámból adódóan is vittem már gyermeket (pedagógus vagyok gyermekotthonban). Valóban lesz egy anamnézis rész. Kérdés a gyermek életéről várandósság, szülés, fejlődése. Van akinek mozgásos feladat is van az külön tornateremben volt nálunk. Játékos feladatokat is csinálnak majd vele. (válaszd ki a piros kockákat, építs 4 kockából tornyot stb) esetleg képek felismerése, mondja el mi van rajta. Keresse meg a képen ezt vagy azt a tárgyat. Lehet, hogy 2 3 szakember is fog vele foglalkozni és lehet, hogy várni is kell majd, ezért a 4 óra 🙂 de tapasztalataim szerint általában hamarabb megvan. Egyénre szabott feladatok lesznek. Itt majd ugye azt is látják akár hogy az elején még jól teljesít mert oda tud figyelni majd a végén lévő feladatokban már nem, mert hamar elfárad 😕 de semmi gond nem lesz, remélem most, hogy túlesett a műtéten és valószínű kap majd valami plusz fejlesztést (logopédia akár) hamar behozza a lemaradást 😊

2021. szept. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a segítséget 😇
2021. szept. 25. 06:29
 9/31 anonim ***** válasza:

Én meg pont azt szoktam mondani mindenkinek, hogy semmi értelme. Persze, ha az óvoda küld, akkor kötelező elmenni, de egyébként nem erőltetném. Hiába 4 óra, azért nem mindenható. Sok gyerek különbözőképp érik, és egy ennyi idős gyerek hamar el is fárad, nem tud teljesíteni. Ha meg meg is találják, hogy mi a probléma, akkor sem csinálnak semmit. Ők max. logopédust tudnak kiírni, és majd neked kell munkaidőben a gyereket hordani, mert ők nem mennek ki. Ha meg ki van írva, és nem viszed, akkor még téged fognak meghúzkodni. Ráadásul, ha egyszer leírták, hogy a gyerekkel gond van, akkor nagyon nehéz ettől szabadulni. És viszi magával ezt a papírt majd iskolába, ami azt jelenti, hogyha nem a körzetes iskolába akarod beíratni, akkor nem is fogják felvenni.

A fiamra amúgy 3 évesen rámondták, hogy színvak, mert mondták neki, hogy vedd ki a piros kockát, és kivette a kéket. Én mondtam, hogy teljesen biztos vagyok benne, hogy nem színvak, mert otthon színek szerint szét tudja válogatni a labdákat. Csak a színek nevét nem tudja megjegyezni, tehát logopédiai problémája van.

Egyébként bennünket továbbküldtek sni-re, aminek eleinte örültem, mert arra kijár elvileg az utazó gyógypedagógus, és nem nekem kéne vinni a gyereket. Aztán mi lett belőle? Heti 4 órában van kiírva, heti 20 percre jön a szaki, mert ennyire kevés a gyógypedagógus. Hozzáteszem, hogy amilyen az az ember, ennyi is elég belőle. Én 4 éves korától hordtam magánban 3 évig, minden lemaradást behozott. Most 11 éves, és most küzdünk vele, hogy vegyék le a kódot, de nem egyszerű. Vittem a bizonyítványt, hogy kitűnő tanuló, az osztályfőnök is leírta, hogy szerinte nem indokolt a kód. De mégsem akarják levenni, vigyek orvosi papírt. Az orvos mennyire tudja jobban egy 10 perces vizsgálat után, mint a tanár, aki 4 éve tanítja?

A kötelezően kiírt fejlesztésekkel semmire nem mentünk.

Én mindenkinek azt szoktam javasolni, hogyha gondot lát a gyereknél, vigye el magánúton kivizsgáltatni, majd fejlesztésekre. Ha megengedheti magának.

2021. szept. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
Hú, sajnálom a veletek tortentelet6, tényleg őszintén, de remélem nálunk ilyesmi nem lesz. Persze benne van a pakliban a magánùt, de türelmesen megvarom a hétfőt. Ha kódot kap és behozza a lemaradást, nyilván ahogy rakerult úgy le is veszik. Én nem tartok attól, hogy suliig tartana a kód de ha még is, engem istenigazabol nem érdekel, ahogyan az sem, ha ez a környezetünkben valakit zavar. Csak a gyerek érdekeit nézem. Ha nem úgy lesznek a dolgok, ahogyan majd lefestik, akkor magandoki egyértelmű. Lehetséges, hogy nálatok akadékoskodnak de szívből kívánok nektek ehhez sok szerencsét.
2021. szept. 25. 18:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!