Nevelési tanácsadó?

Figyelt kérdés
4 éves kislányommal hétfőn megyünk a nev.tanba. A tájékoztató levélben azt írták, hogy 4 órás lesz. Annyit tudok enni és inni vigyünk de fogalmam sincs mi vár ránk. Milyen vizsgálat pl? Mi tart 4 órán keresztül? Csoportos foglalkozás vagy egyéni lesz? Főként a beszéddel van baj illetve figyelemzavar miatt megyünk. Aki tud érdemben segíteni, azt megkoszonom.

2021. szept. 24. 15:58
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

Oh de jó ennek nagyon örülök.

Az az egy év meg hamar elszalad.

2021. szept. 30. 17:05
 22/31 anonim ***** válasza:
De miért 1 év, hogy leszedjék a kódot? Lányom a covid alatt kapott kódot, kb. 3 rövid tesztet töltöttem ki és megkapta a kódot online, az egész pár napot vett igénybe. Nem értem miért kellene a levételre 1 évet várni.
2021. szept. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

Nem tudom nálatok hogy megy, de nálunk 2 éve is a lányom papírja 8 hónapig állt a főnök íróasztalán, hogy rányomjon egy pecsétet. Ezerszer hívtam már őket, az volt a válasz, hogy ne türelmetlenkedjek, meg nekik sok a dolguk. És akkor még nem volt covid, most tényleg nagyon el vannak havazva.

Szóval mondtam is a gyereknek, az idén már ne számítson semmire. Na meg a gyógypedagógusnak is kész az órarendje, szóval tuti hogy év végéig nála lesz. Egyből nem veszik le a kódot, előbb átminősítik btm-messé, elvileg őket más tanár fejleszti, de szerintem most már nem tudják az órarendet átvariálni.

2021. szept. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:
Most akkor konkrétan mi a kód levételenek a menete? Mert ahogy látom van itt hivatalos és kvázi gyorsabb megoldás. Vagy ez is inkább doki függő?!
2021. okt. 2. 17:02
 25/31 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy volt, hogy amikor kódot akartunk, vittem pszichiátertől papírt, amit összetéptek, és azt mondták van nekik saját dokijuk, majd az megmondja. 3 alkalmas vizsgálat volt, mire kaptunk kódot, kb. 1 év múlva. Most le akartam vetetni, nem vittem dokitól papírt. Erre közölték, hogy felmondott a pszichiáter, nekik már nincs, ezért vinnem kellett volna orvosi papírt. Azért gyógypedagógus megnézte, azt mondta szerinte nem sni-s, de ő nem tudja ezt eldönteni. Kérdem én, minek vannak ők ott?! Úgyhogy mennem kellett dokihoz, aki megvizsgálta, kiadta a papírt, most beküldtem, Isten tudja mikor válaszolnak, megint behívnak, aztán ott áll a papír aláírásra megint 8 hónapig.

Először csak btm-mé minősítik vissza, aztán 1 év múlva már a Pedagógiai Szakszolgálathoz kell menni, ott vizsgálják meg, és ha azt látják, és a tanárok is azt írják, akkor a BTM is megszűnik. Szerintem kb. kijárja a gyerek az iskolát, mire lesz ebből valami.

2021. okt. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:
A hátamon feláll a szőr amikor azt olvasom, hogy a szakszolgálatnal kivizsgaljak. Igazából semmit nem csinálnak, van 10nm2 és hajra. Persze ez nem neked szól kedves utolsó, csak mi ez már?? Kínlódás az egész. Persze a fejlesztés okes, vitted, mert jó szülő vagy, és én is viszem hiszen látom gond van. Csak azt nem értem, hogy mikor jutunk el odáig, hogy fejlesztés végén, tehát a konkrét utolsónak mondott vizsgálaton leveszik a kódot. És kesz
2021. okt. 4. 18:01
 27/31 anonim ***** válasza:
Milyen 10 nm? És milyen kódja van? Nem olyan nehéz azt levenni róla feltétlenül, de az is lehet jobb ha rajta marad, mert lehet jobb ha olyan iskolába kerül, ami megfelel neki.
2021. okt. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:
Ahhh még kód nincs. Elmentunk a nev.tanba, ahol megnezte mit tud, az egy 10nm2es kis szoba volt. Az egész 5 perc volt, aztán ki kellett menni a folyosóra, pár perc múlva jött a pszichológus, szintén 1 szék 1 asztal és egy könyvespolc volt a szobában. 3perc alatt megállapította, hogy szorong a kislányom, ezzel ő nem tud mit kezdeni de várjak odakint. Ismét kimentunk, majd ugyanoda ahol kezdtük, behivtak, tovább küldik gyerek pszichológushoz, mert így nem tudják. Az egész 4 óra amit beharangoztak levélben, kB fél óra volt. Na most ez volt múlt héten, dec 1jere van időpont a pszichológushoz. Se kód, se semmi még. Majd gondolom én naivan, hogy majd ő lesz az aki kódot ad vaaaagy esetleg tippel. Azt a napot is bánom, hogy elkezdtem ezt az egészet. Magánùton legalább már kód lenne és fejlesztés. Érted miért vagyok tele kérdéssel? Mert ti többet tudtok mint én, és keresem a kérdéseimre a választ.
2021. okt. 4. 19:50
 29/31 A kérdező kommentje:
Értem amit mondasz persze, és tudom ez hosszú folyamat, csak hogy amíg rakerul egy kód az is idő, levenni pedig ahogy olvasom, még több. Ez a rendszer így katasztrófa. Én fix, hogy másképp csinálnám ha lenne beleszolasom, de nincs
2021. okt. 4. 19:52
 30/31 anonim ***** válasza:
100%
Ha azt állapítják meg, hogy szorong, vagy bármi más pszichológiai problémája van, de nincs tanulási zavara, akkor hiába is írnak le bármit, azzal nem tudnak mit kezdeni. A legtöbb iskolában nincs iskolapszichológus. Gyógypedagógus még talán. Magánúton meg nem adnak kódot. Max. ha elviszed, akkor egy pszichológus magánban megmondja, hogy mi a gondja. Kb. 15.000 Ft most egy óra egy pszichológusnál, ha alapos, akkor minimum 2 óra. Szóval nem kevés pénz, hogy megmondja, hogy szorong az iskolában, amit szerintem egy szülő vagy egy tanár magától is tud. Ha meg kezelésre akarod hordani, az évek, és nagyon lassú a haladás, már ha van egyáltalán, mert mi voltunk elég sok pszichológusnál, és nem nagyon tudtak mit kezdeni a gyerekkel. Azon kívül persze, hogy mindennek én vagyok az oka. Általában az a hozzáállás, hogyha a gyerekkel van baj, akkor a szülővel van baj, mert a gyerek a szülő kivetülése. Én mondjuk ezzel nem értek teljesen egyet, de ez van.
2021. okt. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!