Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autista vagy mi lehet még?

Autista vagy mi lehet még?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Lányomra 2 hónapos kora óta gyenge szemkontaktus jellemző most 5 hónapos. Esetleg lehet jelentősége? Orvos szerint hagyjam, mert még nem kell kontaktust tartania, de ezt nehezen hiszem el..

2021. nov. 30. 16:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Jajj. 5 hónapos, hagyjad már békén. Az orvosnak sem hiszel, akkor egy random gyakoris idegennek fogsz?
2021. nov. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%

Jézusom.


Akkor leírom. Még nem kell szemkontaktust tartania.

De ha az orvosnak se hiszel, nekünk miért tennéd?

2021. nov. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%
Ilyenkor csak neha nez a szemedbe epp elkapja a tekinteted nyugi :) de ugyanilyen voltam mint te mindenen paraztam ugyhogy azt nem mondom hogy higgadj le mert ugyis a netet fogod bongeszni :) kb 1 eves koraig raleszel feszulve es majd az 1 eves statuszon meglatod hogy mindent csinal akkor fogod elengedni :) utana mar nem fogsz gorcsolni
2021. nov. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%

Nekem nem tartott szemkontaktust és autista. De sok mást se csinált. Van még más probléma is?

Igazából elég kevés az info, sokan azt hiszik nincs szemkontaktus közben csak nem néz rá mikor mondják a nevét (5 honaposan nem is elvárt!)

Pl lehet latasserules?

2021. nov. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
32%
Ja és szólok az autizmus 5* gyakoribb mint a Down szindróma azon is mindenki izgul az ultrahangig.
2021. nov. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
34%
Egyik ismerősömnèl pont ugyanez volt. Vèdőnő, orvos lehurrogtàk. 3 èves koràban kezdett nekik is gyanùs lenni, hogy a gyerek autista, sise kèrtek bocsànatot, amiert az anyat kb. lehülyeztèk. Egeszsèges gyerek 5 hònaposan màr règ tart szemkontaktust.
2021. nov. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
21%

És akkor mi van, ha valaki nem tart szemkontaktust ? Egy csomó kultúrában kifejezetten tiszteletlenségnek számít belebámulni a másik szemébe. Nem kell ahhoz autistának lenni, hogy valakinek kényelmetlenséget okozzon, zavarba jöjjön tőle. És tudom, hogy a tankönyvek mást írnak, de én Apserger-szindrómásként, illetve nem kevés sorstársam ismerőseként bátran ki merem jelenteni, hogy vannak olyan autisták, akik tudják tartani a szemkontaktust. Nem ennek megléte vagy hiánya a mérvadó a diagnózis során.

Egyébként nem kéne betegnek, sérültnek nevezni minket, mi is képesek vagyunk teljes életet élni. A nagyobb részünk legalábbis. Attól, hogy másképp gondolkodunk bizonyos dolgokban, még nem vagyunk rendellenesek. Például a linux sem szar operációs rendszer attól, mert az átlag csak windows-t tud használni. Nem rosszabb, csak más logika kell hozzá.

2021. nov. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
73%
Kedves 7. Nem a szemkontaktus a baj, hanem az autizmus. Én pl szeretném ha a gyerekem értelmesen foglalná el magát és nem habzó szájjal kantalna hogy az autisták még nem értett zsenik igazából, csak legyen aki eloteremti nekik a mindennapi betevot.
2021. nov. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

1 és 2 Tapasztalat? Mert ha nem akkor viszlát.

Többieknek köszönöm.

4es esetleg kérhetek infót, hogy mit nem csinált? A látásával nincs probléma

2021. nov. 30. 18:51
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

5 honaposan nem támaszkodott tenyeren, szinte mindig csak maga elé nézett. Nem annyira érdekeltek a játékok (ha messze volt nem próbálta elerni) Ha beszeltel hozza nem gagyogott vissza.

Összességében olyan érzésem volt mintha hónapok óta nem fejlodne.

2021. nov. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!