Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A 17,5 hónapos lányomnál a...

A 17,5 hónapos lányomnál a napokban diagnosztizáltak autizmusra utaló tüneteket. Hogyha tb alapon indítjuk meg a fejlesztést, akkor már ilyen pici korban kódot kap?

Figyelt kérdés

Illetve érdemes tb alapon járni, úgy mennyi fejlesztést kaphat? Heti hány alkalmat? Vagy induljunk magánúton?

Hogyha kódot kap már most, ha kell a tb-s fejlesztéshez, akkor azt le tudják venni idővel vagy óriási macera az egész? Illetve erre tudom nehéz válaszolni, de milyen kilátásaink lehetnek, ovikezdésig (1,5 év) célzott fejlesztéssel meddig lehet eljutni? Jelenleg a legnagyobb probléma, hogy a figyelme nehezen felkelthető és rövid ideig megtartható, illetve csak ciklizál, még semmi szava nincs.



2022. febr. 12. 16:54
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
Nem mutogat
2022. febr. 12. 20:40
 12/29 A kérdező kommentje:
Vagyis volt már példa 1-2x mutogatásra, aztán azt is abbahagyta
2022. febr. 12. 20:41
 13/29 A kérdező kommentje:

Most akkor összességében valami tanács mit csináljak? Várjak még a fejlesztéssel, hátha idő kell neki vagy kezdjem el?

Magánban mire számitsak, ingünk gatyánk rámegy, aki jár hányszor jár 1 héten? Ha tb-t igénybeveszem sni kódot kap, de ahogy olvasom azt érdemes elkerülni.

Pénteken kaptuk ezt a diagnózist, hétfőn tudok érdeklődni magán helyeken mire lehet számítani. Hányszor kéne járnunk, milyen árakon dolgoznak. Gondolom ha még vállalnak is, az se azonnal lesz. Egy konduktorhoz időpontra is 1 hónapot vártam.

2022. febr. 12. 20:49
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
Ha az orvos azt mondta hogy lát ra eselyt h autizmus akkor semmiképp se varjatok, kezdjetek meg a fejlesztest vagy igy vagy ugy amig nem 99%h autista a gyerek ugysem kap kodot.Elvinnem egy neurologushoz vagy pszychologushoz aki ert az autizmushoz es o mar meg tudja allapitani vagy kizarni meg ket eves kor elott is akár.
2022. febr. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne várj a fejlesztéssel egy percet sem. Mutasd meg a szakvéleményt, amit kaptatok, mérjék fel a gyereket, és egyénre szabott fejlesztést kapjon. Egyáltalán nem biztos, hogy autista, de a fejlesztésre szüksége van és csak előnyére fog válni.


Te érzed, hogy mennyi fér bele anyagilag, ha úgy látod, hogy kevés, még mindig mehetsz TB támogatottságra papír után. Egyébként 2 éves kor alatt nem adnak auti kódot, ha nagyon gyanús is, akkor pervazív zavart fog kapni, ami elhagyható.


Nagyon összeszedettnek tűnsz, úgy érzem nem estél teljes kétségbe, hanem a megoldást kutatod. Pontosan erre van szüksége a gyerekednek. Bárhova eljuthat még fejlesztéssel, de ez tényleg érzékeny időszak, kezdjetek.

2022. febr. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
51%
Dr Büki György gyermekneurológuss, autizmus speciálista, esetleg vidd el hozzá a kislányod. Személyes tapasztalatom nincs, de nagyon sok pozitív véleményt hallottam, olvastam róla.
2022. febr. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Mi hasonló cipőben jártunk. Nekünk 22 hónaposan auti spec gyógypedagógus "diagnosztizált". Szakszolgálatnál voltunk szakértőin, ahol írtak fejlesztést heti 1 alkalommal. Kódot nem adtak. A heti 1 fejlesztés nulla. Mi jártunk magánban és én is rengeteget foglalkoztam vele célirányosan. Már 3 éves. Nem auti. A szakszolgálat is elengedett minket mert minden területen hozta a korának megfelelő szintet.

Nem tud ilyenkor még diagnosztizálni senki. Amit tünetet leírtál, az simán életkori is lehet. Keress fejlesztési lehetőséget magánban is és böngéssz a neten ötletekért,mert te magad leszek a gyerköc elsődleges fejlesztője.

2022. febr. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

3 tünet kevés.

Töltsd ki az m-chat-et. Ha tudsz jól angolul, akkor inkább úgy, mert a hivatalos magyar fordításban félrefordítottak dolgokat. Az ad egy kiindulási pontot. De nem kell beszarni tőle, ha sok pontot ér el akkor sem. Nálunk elég rossz eredmény jött ki, mégse auti, "csak" idegrendszeri éretlenség

2022. febr. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
17 es 18 as leirnatok nektek mik voltak anno a tunetek? Koszonom
2022. febr. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

Sziasztok, m-chatet majd megnézem, hallottam már róla, de nem csináltam még meg.

17-es válaszoló (illetve aki érintett és tudhatja): az akkor gondolom nem igazolódott be, hogy volt egy kicsúcsosodás az állapotában? Ahogy fejlesztésre jártatok és foglalkoztál vele célirányosan csak a fejlődést láttad? Sok oldalon olvasom azt, hogy 2-4 éves kor között, máshol 2-5 éves kort irnak, hogy eközött csúcsosodnak ki a tünetek, csak azt nem tudom, hogy ezt azokra értik, akik nem kapnak fejlesztést? Vagy az én lányom aki "csak" nem figyel és "csak" nem beszél lehet később agresszív lesz és a bánt másokat vagy saját magát, esetleg artikulálatlanul ordítani fog. Nem szerettem volna sztereotipizálni, a kérdésem inkább csak arra irányult, hogy azok a gyerekek akik ilyenek azok már 18-22 hósan is vajon vehemensebbek vagy ez később alakul(hat) át ilyenné?

2022. febr. 13. 11:42
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!