Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Minden gyerek ennyire nehezen...

Minden gyerek ennyire nehezen kel fel?

Figyelt kérdés

20 honapos a lanyom elso gyerek.


A napkozbeni alvasa utan rettento nyugosen kel. Eleve van hogy sirva de ha nem sir akkor is morcos. Legalabb 20 perc mire magahoz ter vagy az olemben kell cipelni addig fekszik a vallamon vagy melle kell fekudjek "udvarolni" simogatni. Ilyenkor probalok nyugodtan beszelni hozza vagy kicsit viccelodni hogy hangulatba jojjon. De van olyan is hogy felkel visszazarja az ajtot (direkt nyitva hagyom ilyenkor hogy erezze keles van) es tuntetoleg durcasan visszafekszik. Delutan 2-2,5 orat alszik kizartnak tartom hogy ez ne lenne eleg. A reggeli ebredes se jobb sokkal de a delutani katasztrofa. Ismerosok gyerekei elmondasok szerint kipattannak az agybol. Egyebkent napkozben is beszokott fekudni az agyba ilyenkor neha kapcsolok neki meset is szereti nezni be is takarozik. (Jarunk jatszota kertbe mindenhova ezek uresjaratok). Mivel nincs a kornyezetemben hasonlo gyerek hatha van itt valaki akinek van ilyen tapasztalata. Elore felek az ovitol igy, mi lesz reggel vagy az ottani alvas utan, mennyire fogjak ezt toleralni? Bocs ha hosszu lett es koszi ha vegigolvastad.


2022. máj. 10. 23:27
 1/8 anonim ***** válasza:
31%
Mitől lehetnek rossz álmai? Történt mostanában valami negatív esemény, amit ő is átérezhetett - akár Tőled, akár más családtagtól?
2022. máj. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

en is gondoltam arra hogy rosszat almodik. De mindig? Sose volt jo kelo. Viszont a 20 perces ebredesi fazis utan nem latni rajta kulonosebben semmit, ugyanolyan mint maskor.


Nem erte trauma se engem se ot.

2022. máj. 10. 23:38
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Miért kelted? Mi van, ha magától kel? Nem lehet, hogy egyszerűen még nagyobb az alvásigénye, és mégiscsak azért morcos, mert kialvatlan? Ha keltenek, én is morcos vagyok... Esetleg este korábban ágyba tenni? (Nyilván az elején ehhez napközben muszáj keltened, de hátha akkor helyrebillen a napirend.)
2022. máj. 11. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

Nekem is furcsa ,hogy délután kelted. Ha nem alszom ki magam én is nyűgös vagyok, csak én már tudom leplezni.

Óvónő vagyok, előző csoportomban volt egy kislány, aki ilyen volt. Mikor kelés volt dúlt-fúlt, veszekedett, csapkodta a kócos haját, nagyon nagy műsort vágott mindig, imádtam egyébként a kislányt. Őt így fogadtuk el, semmi hátrány nem érte. Vannak akik kipattannak, vannak akik nehezebben kelnek. Őt fogadd el ilyennek és élvezd míg a valladra simul.

Kisfiam is délután nehezebben ébred, olyankor összebujunk, énekelek, mesélek és élvezem, hisz hamar felnőnek.

2022. máj. 11. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Testvérem 43 éves, 43 éve nem lehet hozzászólni az ébredése utáni fél órában. 😂

Ne keltsd, csak ha tényleg sokkal többet alszik, hagyd magától felébredni, az a plusz 20 perc nem a világvége. Lehet, tényleg szüksége van még ennyire. Csúnyán hangzik, de ne cseszegesd folyton.

2022. máj. 11. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Bocsanat felreertheto voltam lehet, nem keltem O kel fel.


4 na pont igy kepzelem majd a keleset az oviban 🙈 remelem ilyen empatikus ovonot fog majd ki kint mint te vagy.

2022. máj. 11. 04:53
 7/8 anonim ***** válasza:

30 éves vagyok, de világ életemben így ébredtem. 😂

A lányom is ilyen. Nálunk az vált be, hogy belekalkuláltuk az alvás idejébe a +20 perc ébredést, így ha időre kell menni valahova, akkor nem késünk el, mert tudjuk, h lassan áll fel nála a rendszer. Egyébként hagyjuk a saját tempójában ébredezni: kicsit durcás, még vagy 10x visszafekszik, de 20 perc után mosolyogva pattan ki az ágyból. Nekem nem éri meg azért a 20 percért vitatkozni, egész nap veszekedni, inkább ébresztem korábban, hogy legyen ideje a saját tempójában felébredni.

Az oviban nincs vele baj, ott állítólag nem ilyen vészes a helyzet.

2022. máj. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én 2,5 éves kisfiam is ilyen, reggel és délután is nehezen kel, így mindig nyugosen indul a nap (ő bölcsis), hétvégente a délutáni alvás után is fél óráig morcos, mindenen hisztit kezd. Szerintem gyerekben is van aki könnyen van aki nehezen kel. Én annak örülök hogy legalább könnyen elalszik, és hogy sokat alszik.
2022. máj. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!